• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Tatarstane buvo suimti du aktyvistai pastatę „antkapį Putinui“

Tatarstane buvo suimti du aktyvistai pastatę „antkapį Putinui“

13 kovo
09:09 2019

Putino antkapis

Tatarstane, Naberežnyje Čelny miesto teismas 28 paroms areštavo Karimą Jamadajevą už akciją, kurios metu buvo pastatytas „antkapis Putinui“. Taip aktyvistas protestavo prieš įstatymo projektą apie „suverenų internetą“.

Teismas nuteisė Jamadajevą 28 dienom administracinio arešto. Aktyvistas buvo pripažintas kaltu dėl pakartotinio akcijos pravedimo tvarkos pažeidimo.

K. Kamadajevo pažįstamas Nikolajus Peresedovas buvo nuteistas 6 paroms arešto. Jis pripažintas kaltu tuo, jog vykdė viešą renginį apie jį neįspėjęs. Pasak žmogaus teisių gynėjo Mingalimovo, Jamadajevas paprašė Peresedovo padėti pervežti „antkapio“ konstrukciją į numatytą vietą, neatskleisdamas jam akcijos detalių.

Karimas Jamadajevas teisme paaiškino, jog jis iš tiesų kovo 10 dieną prie Tyrimo komiteto minėtame mieste pastatė antkapį su Rusijos prezidento Vladimiro Putino nuotrauka ir gyvenimo trukmės data – 1952-2019. Savo kaltės dėl viešosios tvarkos pažeidimo savo akcija – jis nepripažino.

„Jis įsitikinęs, jog pasak konstitucijos kiekvienam piliečiui yra garantuojama minties ir žodžio laisvė. Tokiu būdu savo akcija jis išreiškė protestą prieš įstatymus apie internetą, kurie pastaruoju metu buvo ar bus priimti Valstybės Dūmoje. Tai įstatymas apie melagingas naujienas (fake news) ir apie interneto laisvės apribojimus“, – pranešė Mingalimovas.

Po „antkapio“ pastatymo jo nuotraukos buvo publikuotos Jamadajevui priklausančioje paskyroje „Geltonosios liemenės“, po ko jos ėmė plisti socialiniame tinkle „Vkontakte“. Socialinio tinklo administracija šalino „Antkapio“ nuotraukas motyvuodama tuo, jog jos klaidina žmones pranešė „Meduza“ leidinys. Įrašai su fotografija dingo ir iš Jamadajevo grupės.

Praėjusią savaitę Rusijos Dūma priėmė įstatymų projektus apie melagingas naujienas (fake news) ir apie nepagarbą valdžiai. Remiantis šiais įstatymais naudotojai ir ištisi saitai gali būti užblokuoti be teismo už „nepatikimos informacijos“ sklaidą ir įžeidžiamas publikacijas apie visuomenę ir valstybės simbolius. Taip vadinamos tradicinės MIP – įskaitant valstybinius TV kanalus ir spausdintinius leidinius – nepatenka į šių įstatymų galiojimo lauką.

Taip pat Valstybės Dūma pirmu svarstymu palaikė įstatymo projektą apie autonominį interneto veikimą Rusijoje. Įstatymo projektas reglamentuoja interneto srauto maršrutizavimą tokiu būdu, kad tai iki minimumo sumažintų į užsienį perduodamų duomenų apimtis, kuriais keičiasi Rusijos interneto naudotojai, teigia BBC.

Pasak įstatymo projekto autorių, jo tikslas yra tame, kad rusiškas interneto segmentas galėtų tęsti darbą netgi tuo atveju, jei būtų atjungtas nuo pasaulinio tinklo ar kiberatakų iš Vakarų pusės atveju. Manoma, jog grėsmių atsiradimo atveju interneto valdymą Rusijoje perims Roskomnadzor.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Tatarstane buvo suimti du aktyvistai pastatę „antkapį Putinui“* - nuoroda: https://infa.lt/30156/tatarstane-buvo-suimti-du-aktyvistai-pastate-antkapi-putinui/