• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenko ir V. Putinas aptarė bendros valiutos perspektyvas

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenko ir V. Putinas aptarė bendros valiutos perspektyvas

02 kovo
11:12 2019

Baltarusijos ir Rusijos vadovai aptarė bendros valiutos įvedimo dviejose šalyse galimybę, Sąjunginės valstybės formate. Kaip pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis ne prieštarauja bendro rublio įkūrimui, praneša TASS.

„Mes už. Žinoma, tai bus rublis, pas jus rublis ir pas mus rublis. Tai bus ne rusiškas ir ne baltarusiškas rublis.Tai bus mūsų bendras rublis“, – pasakė jis.

Tuo pačiu Lukašenka įsitikinęs, jog nesvarbu, kur bus emisijos centras. „Nesvarbu, kur jis bus, tegu būna Piteryje – Rusijos prezidento gimtinė – mano mėgstamas miestas. Tegu bus ten“, – pasakė Lukašenka.

Kalbėdamas apie baltarusių-rusų sąjungą, Lukašenka pažymėjo, jog apklausų duomenimis, 98% Baltarusijos piliečių pasisako prieš šalies įtraukimą į Rusijos Federacijos sudėtį.

„Ne todėl, kad pas mus visuomenė nusistačiusi prieš Rusiją, o todėl, kad išaugo nauja karta ir senoji suprato, jog mes galime gyventi ir bendradarbiauti kita forma, kaip artimi žmonės. Baltarusiai nori būti kartu su Rusija, tačiau gyventi savo namuose. Kas tame blogo?“, – pasakė Baltarusijos prezidentas.

Kalbos apie pilnavertę dviejų šalių integraciją Sąjunginės valstybės formatu, formaliai sukurtu 1995 metais, atsinaujino nuo 2018-ųjų pabaigos, Rusijos ir Baltarusijos tarpusavio ginčo dėl naftos kainos metu. Susitarimas tarp viso kito numato ir bendros valiutos bei vieningo jos emisijos centro sukūrimą.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Baltarusijos prezidentas A. Lukašenko ir V. Putinas aptarė bendros valiutos perspektyvas* - nuoroda: https://infa.lt/29905/baltarusijos-prezidentas-a-lukasenko-ir-v-putinas-aptare-bendros-valiutos-perspektyvas/