infa.lt

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

vasario 10
23:182019

Facebook nuotr.

Seimas ruošiasi pavasario sesijai, kurioje vėl bus grįžtama prie tokio klausimo kaip  Stambulo konvencija, kurios tikslas, pasak siekiančių prastumti jos ratifikavimą Lietuvoje – moterų teisių gynimas. Lietuvoje moterų teises gina jau egzistuojantys teisės aktai, ir pagal tarptautinės teisės normas jie visiškai atitinka tam, kas deklaruojama pačioje Stambulo konvencijoje.

Konvencijos priešininkai skelbia, jog, – iš vienos pusės, konvencijos ratifikavimas būtų perteklinis aktas, iš kitos, – joje slypi tokia sąvoka kaip „Gender“, plačiąja prasme apibrėžianti socialinę lytį, kuri su biologine gali būti susijusi labai mažai arba net nesusijusi visai. Ir tai keltų pavojų Lietuvos tradicinei lyčių suvokimo sistemai, kuri aiškiai apibrėžia, jog lyčių gamtoje tėra tik dvi – vyro ir moters.

Fizinių, kitokių lyčių egzistavimo įrodymų, niekas iki šiol nėra matęs, neskaitant keleto išsigimimų ar anomalijų. Psichologinis gi, nekurių asmenų susitapatinimas su jų sąmonėje egzistuojančiais įvaizdžiais negali būti laikomas įrodymu to, ko negalima niekaip pamatuoti. Taip skelbia adekvatus požiūris į realybę.

infa.lt žemiau pateikia Stambulo konvencijos šalininkių argumentus ir klausimus, į kuriuos atsakyta realiai egzistuojančiais pavyzdžiais (tik dalimi iš daugybės realiai egzistuojančių):

Dovilė Šakalienė: “Ir vienintelė priežastis, kaip deklaruoja konvencijos priešininkai, yra vienas mistinis terminas. Gender, lietuviškai išverstas kaip socialinė lytis. Sunku patikėti, kai rimtu veidu politikai aiškina žinantys, kas „slepiasi už socialinės lyties“, perpasakoja gandus apie neva naujos lyties – ar net 7 naujų lyčių – įvedimą. Gal jie galėtų atvirai pasakyti, kokios gi bus tos naujos lytys? Visiems labai įdomu.” 2018-03-20 Delfi

Kita ekspertė lyčių lygybės klausimais:

Dalia Leinartė (lyčių lygybės ekspertė), Seimo spaudos konferencijų salėje pateikdama smurto artimoje aplinkoje statistiką, ragino nesibaiminti Stambulo konvencijos ratifikavimo. Profesorė tvirtino, kad tokių sąvokų, kurioms priešinasi oponentai, konvencijoje NET NĖRA. Pastaroji Lietuvoje daugiausia diskusijų kelia dėl lyties apibrėžimų. Debatų centre yra angliška sąvoka „gender“ ir jos lietuviškas, Vyriausybės kanceliarijos patvirtintas vertimas „lytis socialiniu aspektu“arba kitaip „socialinė lytis“. 2018-05-15  LRytas

Kadangi Seimo narė ir lyčių lygybės ekspertė (neaišku kodėl ji laikoma eksperte, jei net nežino kokios sąvokos yra įrašytos Stambulo konvencijoje) teigia nieko nežinančios apie tai, kokia prasmė slypi už„Gender“ sąvokos ir viešai prašo konvencijos priešininkų ją pateikti, – infa.lt internete surinko tik dalį egzistuojančių pasaulyje „gender“ pavyzdžių, kurie galėtų būti įteisinti Lietuvoje ratifikavus Stambulo konvenciją.

♦◊♦

Agenderių Pride vėliava

1. AGENDERIS – turbūt, tiksliausias vertimas į lietuvių kalbą būtų “BELYTIS”, verčiant pažodžiui – “tas, kuris neturi lyties”; Tai asmuo, neturintis jokios socialinės lyties, nepriklausomai nuo jo biologinės lyties. Paprastai tai būna androgeniški arba jais tapti siekiantys žmonės, turintys (arba siekiantys įgyti) priešingai lyčiai būdingų fizinių savybių. Ir nors androgenais paprastai vadinami vyriški hormonai, androgenais taip pat laikomi asmenys, kurie nėra nei vyras, nei moteris. AGENDERIS, arba BELYTIS, nepriklausomai nuo jų biologinės lyties, identifikuoja save kaip belytę individualybę ir nepriskiria savęs jokiai socialinės lyties grupei.

Foto Agenderiai

Apie androgenus plačiau rašoma 2011-07-08 straipsnyje
“Fluorescentinės androgeniškumo galios“: progresyvi socialinė lytis (gender)

♦◊♦

2. CISGENDERIS – prielinksnis “cis” lot. reiškia “šioje pusėje”, “per”, lietuviškas vertimas, ko gero, būtų “ŠIALYTIS” – tai asmuo, tapatinantis savo socialinę lytį su biologine lytimi. Kitaip tariant, CISGENDERIAI arba ŠIALYČIAI priskiria save socialinei lyčiai pagal nuo gimimo nulemtą fiziologinę lytį ir atlieka įprastus socialinius vaidmenis visuomenėje. Tai labiausiai paplitusi (socialinė) lytis.

Foto Šialyčiai

Daugiau informacijos apie Cisgenderius
Internete taip pat apstu medžiagos, jei ką neramina klausimas: “Ar tikrai aš esu CISGENDER (ŠIALYTIS)?”

♦◊♦

SKYSTALYČIŲ Pride vėliava

3. GENDERFLUIDAS – kitaip tariant, LYTIŠKAI NESTABLUS arba, pažodžiui verčiant, “SKYSTALYTIS”, individas, kuris, “nepririša” savęs prie savo biologinės lyties ir neidentifikuoja savęs nei kaip vyro, nei kaip moters, ir gali keisti savo lytį priklausomai nuo nuotaikos, t.y. vieną dieną jis gali būti vyras, kitą dieną – moteris. GENDERFLUIDAI arba SKYSTALYČIAI nepaisant savo biologinės lyties, priklausomai nuo individualaus poreikio, gali reikšti savo lytį per vyriškas ar moteriškas elgesio modelių savybes, aprangą, manieras bei pomėgius, t.y. esant poreikiui, biologiniu požiūriu vyras, socialiniu – SKYSTALYTIS (arba lytiškai nestabilus) gali rengtis bei elgtis moteriškai arba vyriškai.

FOTO – GENDERFLUIDAI – LYTIŠKAI NEAPSISPRENDĘ

plačiau apie Genderfluidus

♦◊♦

KEISTALYČIŲ Pride vėliava

4. GENDERQUEERIS, dar žinomas kaip NONBINARY (nedvilypis) – “queer” (angl.) reiškia “keistas”, “neįprastas”, tad veikiausiai tiksliausias lietuviškas atitikmuo būtų “KEISTALYTIS”.
Tokių asmenų lytinė tapatybė yra ĮVAIRI, nepriklausomai nuo biologinės lyties. GENDERQUEERIS arba KEISTALYTIS gali identifikuoti save ir kaip vyrą, ir kaip moterį, vienu metu, taip pat kaip tarpinį arba mišrų lyčių variantą, taip pat susigalvoti ir prisiskirti sau savo asmeninę, indivudualią lytį. Tokie individai dažnai meta iššūkį nusistovėjusiems įprastų lyčių stereotipams, ypač binarinei vyrų ir moterų sistemai. GENDERQUEERIŲ arba KEISTALYČIŲ lyties tipas reiškia pagarbą seksualinei orientacijai: jie negali būti identifikuojami nei kaip heteroseksualūs, nei kaip homoseksualūs asmenys. Dėl savo įvairialypiškumo ir tolerancijos ši lytis sparčiai populiarėja visuomenėje.

FOTO – Keistalyčiai

Daugiau informacijos apie Keistalyčius

♦◊♦

Interseksualų Pride vėliava

5. INTERSEKSUALAS, kitaip hermofroditas – terminas, paprastai vartojamas apibūdinti asmenį, gimusį su neįprastomis tipiškoms vyrui ar moteriai būdingomis anatominėmis genitalijų, chromosomų ir (arba) reprodukcinėmis savybėmis.

Vikipedija apibrėžia taip: Hermafroditas – individas, kuriame vystosi ir vyriškos, ir moteriškos lytinės ląstelės. Hermafroditizmas – abiejų lyčių turėjimas vienu metu. Jis pasitaiko kai kuriose bestuburių grupėse – plokščiosiose kirmėlėse, žieduotosiose kirmėlėse, moliuskuose. Kitose gyvūnų grupėse jis gali pasitaikyti kaip patologija

FOTO – Interseksualai

♦◊♦

Non Conforming – Lyties neatitinkančių Pride vėliava

6. Angl. NON-CONFORMING, turbūt tiksliausias vertimas būtų NEFORMATAS, LYTIES NEATITINKANTIS arba tiesiog NEPRITAPĖLIS – tai asmuo, kuris pagal savo išorines ir elgesio savybes neatitinka lyties pagrindu esančių lyčių stereotipų, kaip pvz., kad suknelės tinka tik mergaitėms, o vyrams reikia turėti stiprų, raumeningą kūną. Toks asmuo nusprendžia nesilaikyti šių visuomenės normų arba gali tapti priešingos lyties asmeniu, transseksualu.

FOTO – Neatitinkantys lyties

♦◊♦

7. TRANSGENDERIS, kitaip vadinamas TRANSLYTIS – tai bendrasis terminas, apimantis visus, kurių (socialinė) lytinė tapatybė nesutampa su biologine lytimi. Tai transvestitai, shemale, įvairūs persirengėliai (drag queen, human puppy, human pony ir pan.). Kitaip tariant, translyčiai – tai asmenys, kurių elgesys, tapatybės suvokimas ir/ar seksualinė raiška netelpa į jokias binarines vyro ir moters kategorijas.

FOTO – Transgenderis

♦◊♦

Nors dabar pasaulyje yra įvairių nuomonių, kiek gi tų lyčių yra? Vieni teigia, kad 36, kiti, kad 64, o dar kiti, kad 71. Žmonės, paprašyti išvardyti jiems žinomas socialines lytis, sutrinka, pasimeta ir, geriausiu atveju pasako 5. Kiek lyčių žinote jūs?

Siekiant neįžeisti socialinių lyčių garbės ir orumo, siūloma daugybę vartojamų žodžių keisti kitais, nenurodančiais lyties, kaip, pvz., visus žmones, nepriklausomai nuo jų biologinės lyties, vadinti “jie”. 2018-06-06

♦◊♦◊♦

Dėl BDAR reikalavimų neįdėjome čia fotografijų, atspindinčių realius aukščiau išvardintų „Gender“ grupių atstovų bruožus, išvaizdą ir […]. Paliekame tai skaitytojų fantazijai, kurią patikrinti galima google paieškos pagalba.

Tad šių keleto „Gender“ pavyzdžių pateikimas iškelia dar daugiau klausimų Stambulo konvencijai ir jos šalininkams, vienas iš jų būtų toks – Lietuva būtų priversta įteisinti ir ginti ir šių netradicinių [tarp]lyčių individų teises, kurias jie identifikuoja būtent per savo viešai deklaruojamą psichinę būseną?

Kitaip tariant, Lietuva, galimai, privalės įteisinti jų psichines fantazijas kaip realiai egzistuojantį ir įrodytą faktą, tuo tarpu kai psichiatrijoje tokie dalykai dažnai turi visiškai kitokius apibrėžimus ir jų atžvilgiu imamasi veiksmų nesusijusių su teisminiu įteisinimu.

Dovilė Šakalienė ir Dalia Leinartė bando prastumti Stambulo konvencijos ratifikavimą Lietuvoje remdamosi matematiniais lyčių nelygybės įrodymais, esą smurto artimoje aplinkoje atvejais, moterys 80% patiria smurtą. Tai yra vyrų atžvilgiu smurtui iš moterų pusės tenka tik 20%.

Kokia logika vadovaujasi minimos ekspertės? Logika irgi matematinė, tačiau su adekvačia logika turi labai tolimą ryšį. Pagal jų deklaruojamą siekį, -jos nori šie skaičiai susilygintų – kad smurto moterų atžvilgiu atvejų skaičius nukristų iki 50%, o vyrų, atvirkščiai, kad pakiltų iki 50%. Štai tada Stambulo konvencija bus atlikusi savo užduotį – lyčių teisės susilygins.

„Jei kalbame apie smurtą prieš moteris, o įstatyme nėra nei vieno žodžio „moteris“, kaip galime kalbėti, kad šis įstatymas adekvatus. Pagal policijos statistiką, pernai 81 proc. aukų artimoje aplinkoje buvo moterys. Smurto atveju lygybės nėra, yra 80 proc. aukų moterų ir 90 proc. užregistruotų smurtautojų vyrų“, – kalbėjo D. Leinartė

Keista kitkas, kad jos nešneka apie smurto šeimoje sumažinimą, o tik apie lygybę, kuriai pasiekti pakaktų moterims labiau imti treniruotis kovinio sporto šakų srityje. Dar jos nutyli apie tai, kad normaliose šeimose, kurių Lietuvoje yra absoliuti dauguma, normalūs vyrai niekada neskriaudžia savo moterų, atvirkščiai – jie yra pagrindiniai jų gynėjai gyvenimiškose situacijose. Todėl šios ekspertės operuoja procentais – taip yra lengviau nuslėpti absoliučius skaičius, kurių yra palyginus nedaug, tačiau kuriais remiantis visai Lietuvai, o ne tik tiems, kurie skriaudžia savo moteris, būtų primestas aukščiau pavaizduotų individų ir jų fantazijų privalomas įteisinimas.

Šeima kaip institutas turi būti ginama, o ne skaldoma, iškeliant vieno kurio jos nario teises aukščiau kito. Dabar yra išskirtos vaiko ir moters teisės. Įstatymiškai vyro teisės nėra niekaip atskirai apibrėžtos, paliekant jį visiškai neapsaugotu, kai iš tiesų, kiekvienam be išimčių žmogui turėtų būti taikomos TIK žmogaus teisių apsauga.

O smurto atvejai šiai dienai yra apibrėžti Baudžiamojo kodekso. Pilnai. Ir Stambulo konvencija šiuo atžvilgiu visiškai nieko nepridės. Tačiau gali daug pridėti būtent „Gender“ atžvilgiu, ką aukščiau minimos ekspertės visaip bando nuslėpti.

Atsiliepimų 3

  1. Trampas   -  2019-02-11, 12:45

    Piderganderiai! Tfu-u-u! vos neapsivemiau!

  2. Stefanija   -  2019-02-11, 15:31

    ir vėl tos pačios. Kur slypi jų galios centras?

  3. Asas   -  2019-02-11, 19:02

    Nejaugi Lietuvoje nėra blaiviai mastančių žmonių,nejaugi skandinaviškai ideologijai leis plauti prota jaunimui.man atrodo kad žmonės sukils.

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar dvigubą pilietybę gali turėti tik Vakaruose gyvenantys lietuviai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Apklausa

Lietuvoje yra kandidatas į prezidentus, turintis kietą stuburą


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Yra tokie Ypatingi Žmonės..

Yra tokie Ypatingi Žmonės..

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Pasitelkusi Ukrainos pavyzdį Seimo konservatorė baugina Lietuvos šeimas, kartu siekdama privalomų skiepų įteisinimo

Pasitelkusi Ukrainos pavyzdį Seimo konservatorė baugina Lietuvos šeimas, kartu siekdama privalomų skiepų įteisinimo

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Išlieka stipriausi. Kaip visada. Išliks tie, matyt, kurie delfių neskaito

Jurga Lago. Išlieka stipriausi. Kaip visada. Išliks tie, matyt, kurie delfių neskaito

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Seimo narys M. Puidokas kviečia išgirsti Lietuvos sengirių ir jas ginančių žmonių pagalbos šauksmą

Seimo narys M. Puidokas kviečia išgirsti Lietuvos sengirių ir jas ginančių žmonių pagalbos šauksmą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Niekas nebeišgelbės tų, kurie neturi už ką numirti

Algimantas Rusteika. Niekas nebeišgelbės tų, kurie neturi už ką numirti

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Kęstutis Masiulis: Jakeliūnas manosi esąs „žmogus – valdžia“

Kęstutis Masiulis: Jakeliūnas manosi esąs „žmogus – valdžia“

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Antikonstitucinė Miškų ūkio reforma turi būti stabdoma – atkuriant didžiausią Lietuvos turtą – miškus, tvirtina socialdemokratai

Antikonstitucinė Miškų ūkio reforma turi būti stabdoma – atkuriant didžiausią Lietuvos turtą – miškus, tvirtina socialdemokratai

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Nori į Italijos klubo futbolo varžybas? – Nurodyk, kad gimei TSRS!

Nori į Italijos klubo futbolo varžybas? – Nurodyk, kad gimei TSRS!

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Paskutiniai postlandsbergizmo epochos rinkimai

Rolandas Paksas. Paskutiniai postlandsbergizmo epochos rinkimai

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Amerikiečių tyrėjai ginče dėl skiepų įžiūrėjo Rusijos trolių ranką

Amerikiečių tyrėjai ginče dėl skiepų įžiūrėjo Rusijos trolių ranką

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorė kaltina Dainių Kepenį bauginant visuomenę ir kurstant rasinę neapykantą

Seimo konservatorė kaltina Dainių Kepenį bauginant visuomenę ir kurstant rasinę neapykantą

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai ėmėsi „ginti viešąjį interesą“ skųsdami Stasį Jakeliūną prokuratūrai, už jo bandymus išsiaiškinti krizės priežastis

Seimo konservatoriai ėmėsi „ginti viešąjį interesą“ skųsdami Stasį Jakeliūną prokuratūrai, už jo bandymus išsiaiškinti krizės priežastis

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Socdemai-atskilėliai prakalbo apie erkinį encefalitą ir privalomų skiepų programą nuo jo

Socdemai-atskilėliai prakalbo apie erkinį encefalitą ir privalomų skiepų programą nuo jo

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas: „Politinė sistema nepalieka šansų ne jos parinktam kandidatui laimėti Lietuvos prezidento rinkimus“

Rolandas Paksas: „Politinė sistema nepalieka šansų ne jos parinktam kandidatui laimėti Lietuvos prezidento rinkimus“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  I. Degutienė pasijuto įžeista S. Jakeliūno, pavadinusio Seimo konservatorių frakciją „moralinių debilų sąjunga“

I. Degutienė pasijuto įžeista S. Jakeliūno, pavadinusio Seimo konservatorių frakciją „moralinių debilų sąjunga“

atsiliepimų 7Skaityti visą įrašą
  Seimo grupė „Už demokratinę Baltarusiją“ reikalauja nutraukti stalinizmo aukų kryžių griovimą Baltarusijoje“

Seimo grupė „Už demokratinę Baltarusiją“ reikalauja nutraukti stalinizmo aukų kryžių griovimą Baltarusijoje“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai ragina nušalinti Stasį Jakeliūną nuo krizės tyrimo komisijos pirmininko pareigų

Seimo konservatoriai ragina nušalinti Stasį Jakeliūną nuo krizės tyrimo komisijos pirmininko pareigų

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorė pagavo S. Skvernelį už liežuvio ir reikalauja pateikti pilną jį kompromituojančią informaciją

Seimo konservatorė pagavo S. Skvernelį už liežuvio ir reikalauja pateikti pilną jį kompromituojančią informaciją

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai ragina Vilniaus merą R. Šimašių atstatyti sudaužytą Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą

Seimo konservatoriai ragina Vilniaus merą R. Šimašių atstatyti sudaužytą Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Akvilina Cicėnaitė. Įsivaizduojami miestai

Akvilina Cicėnaitė. Įsivaizduojami miestai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Visuomenei reikia vienodai teisingos naujos Europos Sąjungos

Rolandas Paksas. Visuomenei reikia vienodai teisingos naujos Europos Sąjungos

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Žmogumi būti lengviau, nei tautos nariu (1)

Žmogumi būti lengviau, nei tautos nariu (1)

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Naujosios pedagogikos iššūkiai: tas pūvantis ir mirštantis feminizmas

Naujosios pedagogikos iššūkiai: tas pūvantis ir mirštantis feminizmas

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Aloyzas Sakalas. Kurį iš devynių pretendentų reikėtų išrinkti Lietuvos Respublikos prezidentu?

Aloyzas Sakalas. Kurį iš devynių pretendentų reikėtų išrinkti Lietuvos Respublikos prezidentu?

atsiliepimų 15Skaityti visą įrašą
  15min alternatyvūs faktai. Tiesa ir Melas. Vaidas Neverauskas vs Ugnius Kiguolis

15min alternatyvūs faktai. Tiesa ir Melas. Vaidas Neverauskas vs Ugnius Kiguolis

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Gabrielius Landsbergis prieštarauja tvarkai, kurią nori finansų sektoriuje įvesti Stasys Jakeliūnas

Gabrielius Landsbergis prieštarauja tvarkai, kurią nori finansų sektoriuje įvesti Stasys Jakeliūnas

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  S. Jakeliūnas kaltina A. Kubilių nedeklaruojant sūnaus interesų „Google Payment Lithuania“ kompanijoje

S. Jakeliūnas kaltina A. Kubilių nedeklaruojant sūnaus interesų „Google Payment Lithuania“ kompanijoje

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Ukraina pirmiausia puikus pavyzdys, kur nuveda urvinė rusofobija....

Tuos vietinius Kauno r. valdžios pizdukus reikia susodinti....

Teisingai moteriškutw šneka.Jūs, antivakseriai man primenat Garliavos patvorio violetinius skalikus...

Kai ponia turės vaikų tada supras, dar nežino kas jos gali laukti su tokiais užmojais...

Idiotiškos valdžios buldozeris sėkmingai juda... Dar vienas pvz. kaip sovietai lietuvybė "naikino" 😉...

kaip cia gaunasi , skiepijasi ir suserga , cia ka konservams vel eiliny otkata sumokejo...

Kas nuleis vandenį, kad konservuoti š nedvoktu?...

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas: sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog...

man patiko ir aš sutinku su tuo ką kalba Jurga...

Tokia šiuolaikinių vagių filosofija - prisivogt miliardais, pasirūpint, kad pripamptų Mortos, anūkai, sūneliai ir kiti...

Jeigu taps prezidentu, tai pamirš jis ir sengires ir dar daug ką iš savo pažadų....

Pritariu Akvilei .Teko aplankyti Jusku sodyba . Branginkime tokius zmones ir ju darba ....

Nekukli paskola :D...

Iki gruodžio visa Lietuva bus iškirsta plynai, dabar Labanoro regione kirtimai vykdomi pagreitinta tvarka, keliai...

  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises* - nuoroda: https://infa.lt/29361/dovile-sakaliene-ir-ko-apie-gender-socialini-lytiskuma-stambulo-konvencija-ir-moteru-teises/