• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Internete plinta kreipimasis į Mindaugą Puidoką, kviečiant kandidatuoti į Lietuvos prezidentus

Internete plinta kreipimasis į Mindaugą Puidoką, kviečiant kandidatuoti į Lietuvos prezidentus

07 vasario
13:15 2019

Gedimino pilis ir paminklas Mindaugui

Ilgai internete sklandžiusios nuomonės ir gandai apie tai, kad Seimo narys Mindaugas Puidokas galėtų tapti realiu kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentus įgavo formą ir turinį.

Portale Minfo buvo paskelbtas kreipimasis į Seimo narį, kviečiant tapti kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentu, ir tuo pačiu į žmones. raginant palaikyti šią idėją.

Kreipimesi išvardintos Lietuvos bėdos ir konstatuojama, jog valstybė randasi egzistenciniame pavojuje, o pilietinė visuomenė negirdima ir/ar ignoruojama jos pačios valdžios.

Primenama apie 700 tūkstančių emigravusių jaunų ir darbingų piliečių, kas veda link geriausio Lietuvos genofondo nykimo, valdžios abejingumą ir kurtumą visuomenės balsui.

Pažymima, jog žmonės praranda pasitikėjimą ir tikėjimą savo valstybe, ir savo ateitimi joje.

„Piliečiams būtina atgauti pasitikėjimą savo valstybe“, – teigia leidinys, – „jie privalo tapti pilnateisiais savo šalies šeimininkais“.

„Tai įmanoma tik per žmonių skausmui ir rūpesčiams neabejingą prezidentą“, – rašoma kvietime ir paraginama „kviesti Mindaugą Puidoką atstovauti Lietuvos visuomenei ir kandidatuoti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose 2019 metų gegužę“.

Visus pritariančius šiai idėjai raginimo autoriai kviečia jungtis prie Facebook palaikymo grupės „MINDAUGĄ PUIDOKĄ Į PREZIDENTUS“

Tiesa, pačiame Minfo portalo kreipimesi nėra įvardijamas jo autorius ar autorių grupė, nuo kurių šis kreipimasis yra paskelbtas, kas atrodo gan keistai iš šono žiūrint, ypač kai kalbama apie LR Prezidento rinkimus. Taip pat nėra paskelbta net minimali informacija apie norimą iškelti kandidatą žmonėms, kurie apie jį žino mažiau nei patys skelbimo autoriai, bet, galbūt, tai įvyko per skubėjimą ir autoriai ištaisys savo klaidą vėliau.

Parlamentaras dr. doc. Mindaugas Puidokas yra Seimo užsienio reikalų komiteto narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Transatlantinių santykių ir demokratinės plėtros Pakomitečio narys, Migracijos komisijos narys.

Kalbant glausčiau – tai žmogus, užsienio politikoje ir Europos realijose susigaudantis gerokai daugiau, nei bet kuris iš šiandien oficialiai pasiskelbusiųjų kandidatų į Lietuvos Prezidentus, pats asmeniškai studijavęs Globalios migracijos aktą, kurį, nežiūrint į visus įspėjimus. deja,  Seimas vis tiek priėmė net neskaitęs.

Seimo narys pademonstravo ryžtingą Lietuvos šeimų teisių gynimo poziciją Kučinskų šeimos ir vėliau vykusių rezonansinių įvykių šeimos klausimais Lietuvoje atvejais. Jis kartu su teisininkais kovojo teisme už Lietuvos pilietės teisę augti su giminėmis arba bent jau lietuviškoje šeimoje, sustabdęs devynmetės mergaitės išsiuntimą į Naująją Zelandiją, kam jau buvo pilnai pasiruošta.

Tai, ką palankai įvertino Lietuvos šeimos, – visiškai priešingai vertina kai kurios žiniasklaidos priemonės ir ypač politinis elitas, vadindamas Mindaugo Puidoko veiksmus šeimos teisių atžvilgiu prasilenkiančius su teisinės valstybės principais ir Seimo nario įgaliojimais, kai tuo tarpu pats Seimo narys paaiškina atliekantis savo pareigą visuomenei, kuri jį išrinko ir žada tą patį daryti ateityje, kiek to prireiks, jei visuomenė jo to prašys. Lietuva šiandien neturi kito tokio politiko, į kurį šeima galėtų kreiptis tiesiogiai prašydama pagalbos nuo valstybės institucijų, nepabijokime to žodžio“ – psichologinio smurto.

Neseniai surengtoje spaudos konferencijoje Seime, Mindaugas Puidokas atsakydamas į klausimą, – ar svarstytų galimybę kelti savo kandidatūrą LR Prezidento rinkimuose, jei jį remtų kelios ar kelios dešimtys organizacijų, atsakė (31:34 min), jog  „šiai dienai tai yra spekuliatyvus ir net juokingas klausimas, nes niekada nesvarsčiau apie dalyvavimą prezidento rinkimuose […] „.

Parlamentaras paminėjo, manantis, kad kalbant apie švietimą, vaiko teisių apsaugos sritį ir kitus klausimus, tikrai Lietuvoje yra darbo Seime bent keliems metams.

Tikėtina, jog šie Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai atneš nemažai staigmenų, o valstybei teigiamų permainų, kurių jau trūksta kaip oro.

Registruoti kandidatūrą Prezidento rinkimams galima ne vėliau, nei likus 65 dienoms iki rinkimų dienos, kurie šiais metais vyks gegužės 12 dieną. Tokiu atveju, jei Mindaugas Puidokas apsispręstų tam, turėtų tą padaryti iki kovo 10 dienos. Prezidento amžiaus cenzas – ne mažiau, nei 40 metų, kurie galimam pretendentui sukaks kovo 19 dieną.

Pats Seimo narys kol kas atsisakė komentuoti šią naujieną, pasakęs, jog jam reikia laiko tą apgalvoti.


Žymos

komentarai 5

 1. Pagarba    -  2019-02-07, 13:39

  gerb. Seimo nariui už jo jautrų požiūrį į žmonių problemas. Manau, laiku pasiūlytas kreipimasis. Žmonės pritartų. Tik kažin ar pats gerb. Seimo narys sutiks. Jis įpratęs rūpintis žmonėmis ir operatyviai spręsti jų problemas, o prezidento pareigos daugiau orientuotos į užsienio politiką.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Pilietis    -  2019-02-07, 14:36

  Jei ne i prezidentus, tai gal i premjerus-sis zmogus butu ,,nuo liaudies“, tikrai gerai dirbtu salies ir pilieciu gerovei

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Žodžio laisvė...    -  2019-02-07, 14:43

  Padorus ir teisingas žmogus tas Mindaugas Puidokas.Jis šiandien dar labai reikalingas Seime.Kol jis yra Seime,tol vaikų skirstytojai
  negalės lengvai manipuliuoti vaikų likimais.Tegul pabūna Seime,o va jau kitais rinkimais mielu noru rinkčiau jį Prezidentu.
  o kol kas jau turiu savo pasirinktą kandidatą.Kas jis?O gi – A.Z.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Žodžio laisvė...    -  2019-02-07, 14:47

  Padorus ir teisingas žmogus tas Mindaugas Puidokas.Jis šiandien dar labai reikalingas Seime.Kol jis yra Seime,tol vaikų skirstytojai
  negalės lengvai manipuliuoti vaikų likimais.Tegul pabūna Seime,o va jau kitais rinkimais mielu noru rinkčiau jį Prezidentu.
  o kol kas jau turiu savo pasirinktą kandidatą.Kas jis?O gi – A.J.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Kęstutis    -  2019-02-07, 19:06

  Mane stebina Mindaugo Puidoko drąsa tokia atvira kova prieš sistemą ir neteisybę. Jis ko gero puikiai suvokia, kad didžioji žiniasklaida ne jo pusėje ir ant jo buvo ir bus pilamas purvas… Tačiau mano nuomone tai labai tvirtas žmogus ir atlaikys, jei ryšis eiti toliau. O šiaip – juk jis ne tik žmonių problemoms jautrus žmogus, bet ir socialinių mokslų,vadybos ir administravimo krypties mokslų daktaras… Jo realūs veiksmai kalba už save… Nematau geresnio kandidato į prezidentus negu Mindaugas Puidokas.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Internete plinta kreipimasis į Mindaugą Puidoką, kviečiant kandidatuoti į Lietuvos prezidentus* - nuoroda: https://infa.lt/29235/internete-plinta-kreipimasis-i-mindauga-puidoka-kvieciant-kandidatuoti-i-lietuvos-prezidentus/