• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Rusijoje norima įteisinti mokamą registraciją mobiliuose tinkluose

Rusijoje norima įteisinti mokamą registraciją mobiliuose tinkluose

28 sausio
19:34 2019
paveikslėlis

gadgetsnow.com

Rezonansinės kultūros ministro V. Medinskio prognozės veržliai įgyvendinamos: Rusijos Federacijos Taryboje siūloma registraciją internete daryti ne tik pagal paso duomenis, bet dar ir mokamą. Be to kalba eina apie visus prijungtus įrenginius – nuo mobiliųjų telefonų iki komunalinių paslaugų skaitliukų.

Įstatymo projektas tik ruošiamas pateikti Valstybės Dūmoje, tačiau detalės apie jį jau pasklido. Mokamą registraciją siūlo įteisinti senatorė Liudmila Bokova. Anksčiau ji kartu su kolegomis pateikė kitą „izoliacinį projektą“ – apie autonominio Rusijos interneto sukūrimą įvykus atsijungimui nuo globalaus tinklo.

Bokova rengiasi įpareigoti gamintojus ir importuotojus registruoti mobilius įrenginius pagal IMEI numerį. O Rusijos piliečiams teks savarankiškai registruoti nusipirktus užsienyje įrenginius valstybinių paslaugų tinklapyje. Senatorė sako, jog registracija bus mokama, jos kaina „neviršys 100 rublių“ (1,3 eur).

Jeigu įstatymo projektas bus priimtas toks, koks yra šiuo metu, privaloma įrenginių registracija laukia rusų nuo 2020 metų vasario 1 dienos.

Po to mobilaus tinklo operatoriai bus įpareigoti blokuoti įrenginius pagal IMEI identifikacinį numerį, kurie neturės leidimo dirbti tinkle. Prieš blokavimą neregistruoto įrenginio naudotojas gaus keletą įspėjimų. O seniems įrenginiams bus pritaikytas pereinamasis laikotarpis – gali būti iki keleto metų.

Prie viso to Bokova neatmeta, jog registruoti teks visą prijungtų įtaisų spektrą: ne tik naudojamus bendravimui telefonus, bet ir daviklius, pavyzdžiui, šiuolaikiniuose vandens, elektros energijos skaitikliuose, išmaniuose įrenginiuose.

Visi IMEI kodai, kaip numato įstatymo projektas, bus saugomi ryšių ir valdymo sistemų Mokslo tyrimo instituto duomenų bazėje. Turint omenyje registraciją valstybės paslaugų tinklapyje – Rusijos piliečių anonimiškumui internete ateina pabaiga.

Vienintelė aiškiai apibrėžta išimtis – telefonai, veikiantys Rusijoje tarptautinio ryšio (roaming) režimu, tai yra su užsienio SIM kortelėmis.

Projekto autoriai tvirtina, jog įstatymas išspręs mobilių įrenginių vagysčių problemą, o taip pat padės identifikuoti teroristų naudojamus įrenginius.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 110

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas