infa.lt

Naminiai gyvūnai sumažina riziką alergijos atsiradimui

Naminiai gyvūnai sumažina riziką alergijos atsiradimui

20 gruodžio
22:25 2018

Šuo

Vaikams, kurių aplinkoje yra naminių gyvūnų, rečiau kyla alergijos. Prie tokios išvados priėjo švedų mokslininkai po atlikto tyrimo“, – praneša vokiečių leidinys Der Tagesspiegel .

„Anksčiau naminių gyvūnų auginimas buvo laikomas rizikos faktoriumi atsirasti alergijoms“, – rašo tyrėjai iš mokslo žurnale PLOS One.

„Tai, kad gyvūnai, ypač pirmosiomis kūdikio gyvenimo dienomis, trukdo ateityje pasireikšti alergijai pas vaikus, savo tyrimais išsiaiškino ir kiti mokslininkai, – pastebi straipsnio autorė Sarah Reim. – Mokslininkai tą paaiškina imuninės sistemos vystymusi, kas didele dalimi priklauso nuo organizmo ankstyvo kontakto su bakterijomis ir užterštumu“.

Taip pat švedų mokslininkai ištyrė, kokį vaidmenį apsauginiame efekte vaidina naminių gyvūnų skaičius. Tam jie išanalizavo du tyrimus, iš kurių viename dalyvavo 1029 vaikai 7-8 metų amžiaus.

„Pasak analizės, pas 49% vaikų, augusių be naminių gyvūnų, buvo atrastos tokios alerginės reakcijos kaip astma,, alerginis rinitas ir egzema. Šeimose, kuriose buvo laikomi keturi gyvūnai, alergija buvo aptikta tik pas 28% vaikų. Kito tyrimo, kuriame dalyvavo 249 vaikai, analizė, davė tokius pat rezultatus“, – rašoma straipsnyje.

Tačiau, pastebi Reim, vokiečių ekspertai yra santūrūs vertindami tyrimo rezultatus.

Susanne Lau iš Berlyno klinikos Charité nuomone, savo vaidmenį galėjo atlikti ir kiti faktoriai. „Šeimos su naminiais gyvūnas, galimai, gyveno kitokį gyvenimo būdą, lyginant su šeimomis, kuriose nebuvo naminių gyvūnų“, – daro prielaidą ekspertė.

Imunologijos ir alergologijos profesoriaus Dennis Ownby nuomone, gyvūnų ir alergijos tarpusavio ryšį būtina ištirti papildomuose tyrimuose

„Svarbiu, jo nuomone, yra klausimas – ar galima tokių išvadų pagrindu sukurti, pavyzdžiui, probiotikus, kurie žmogaus ir gyvūnų tarpusavio sąveikos dėka stabdytų alerginių reakcijų vystymąsi“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Naminiai gyvūnai sumažina riziką alergijos atsiradimui* - nuoroda: https://infa.lt/27962/naminiai-gyvunai-sumazina-rizika-alergijos-atsiradimui/