infa.lt

Britų mokslininkai tvirtina, jog atrado Atlantidą

Britų mokslininkai tvirtina, jog atrado Atlantidą

02 gruodžio
20:27 2018

youtube nuotr.

Legenda apie nuostabią nuskendusios Atlantidos valstybę jaudina protus, tikėtina, visą jos egzistavimo laikotarpį. Aktyviai ieškoti nuskendusios salos su „sidabrinėmis šventyklomis ir auksinėmis statulomis“ pradėta dar Atgimimo epochoje.

Nepabaigtą Platono pasakojimą apie galingos ir turtingos valstybės iškilimą ir žūtį, šiuolaikinis mokslas laiko legenda, tačiau vis imamasi bandymų atrasti realius istorinius faktus ir identifikuoti įvykius, kurie galėjo pasitarnauti legendos pagrindu. Daugelio amžių eigoje buvo padaryta dešimtys prielaidų apie Atlantidos buvimo vietą – nuo Turkijos, Vokietijos ir Maltos, iki Bolivijos ir Antarktidos.

Neseniai britų paieškų kompanija „Merlin Burrows“ pareiškė, jog atrado mitinę valstybę netoli Ispanijos pakrantės.

Mokslininkai išanalizavo palydovų Landsat 5 ir Landsat 8 nuotraukas ir sulygino jas su graikų filosofo darbu, ko pasekoje priėjo išvados, jog Atlantida randasi Doñana Nacionaliniame parke, rašo LiveScience.

Pasak „Merlin Burrows“ generalinio direktoriaus Bruce Blackburn, paieškos šioje srityje vyko metų metais ir jo darbuotojai nuolat ieškojo užuominų. Ir pasekoje jų sunkus darbas davė savo vaisių – jie aptiko nuskendusio miesto bokštų ir šventyklų likučius

Šios struktūros buvo pastatytos iš betono, kuris buvo pagamintas prieš 10-12 tūkstančių metų, tvirtina kompanijos darbuotojai. Kaip manoma, maždaug apie tą laiką ir atsirado Atlantida. O dirvos pavyzdžio analizės rezultatas parodė, jog šioje vietoje įvyko galingas cunamis, kuris, teoriškai, galėjo sunaikinti senovinį miestą.

Dar anksčiau, YouTube naudotojas su pseudonimu MrMBB333, Kalifornijos valstijoje, Long Beach pakrantėje (2,5 km nuo kranto) aptiko, jo nuomone, nuskendusį miestą. Jis įdėmiai išstudijavo žemėlapį su Google Earth, ir 28 metrų gylyje aptiko geometriškai taisyklingus „apsauginės sienos“ kontūrus.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Britų mokslininkai tvirtina, jog atrado Atlantidą* - nuoroda: https://infa.lt/27363/britu-mokslininkai-tvirtina-jog-atrado-atlantida/