• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Prancūzija uždraudžia šleptelėti vaikams

Prancūzija uždraudžia šleptelėti vaikams

02 gruodžio
08:54 2018

Prancūzijos Nacionalinis susirinkimas balsų dauguma patvirtino pataisą Civiliniame Kodekse, draudžiančią tėvams taikyti fizines bausmes vaikams.

Galiojančio įstatymo tekstas, priimtas dar Napoleomo I laikais, suteikia tėvams teisę bausti vaikus siekiant taisyti jų elgesį (droit de correction). Naujasis įstatymo tekstas įpareigoja tėvus naudotis šia teise „ be fizinės, verbalinės ar psichologinės prievartos, fizinės bausmės ar pažeminimo“.

„Vaikas turi jausti, kad jis randasi pasitikėjimo, bendro kūrimo erdvėje, kurioje gali sukurti naują pasaulį – naują modelį“, – paaiškino vienas įstatymo projekto autorių, „La Republique en Marche“ partijos narys François-Michel Lambert.

Įstatymo projektas buvo pateiktas svarstymui parlamente lyčių lygybės ministrės Marlene Schiappa iniciatyva. Jį palaikydamas pasisakė Prancūzijos prezidento žmona Brigitte Macron.

„Mes žinome, kad įprastas smurtas auginant vaikus gali turėti pasekmių vaikui, taip pat vėliau paaugliams ir suaugusiesiems, kuriais jis ar ji vėliau taps“, – sakė Elsa Faucillon iš kairiosios demokratų ir respublikonų partijos.

Balsuojant, vyriausybė parengs ataskaitą apie tėvų prievartą ir pasiūlys priemones tėvų ugdymui.

Visuomenėje jis buvo priimtas nevienareikšmiškai – jo adresu buvo išsakoma ir kritika. Kai kurių pasisakiusiųjų nuomone, jis įsibrauna į tėvų valdžios prerogatyvos sritį, tačiau specialistai jau yra viską suderinę

„Turi būti ribojimų, privalome blokuoti ir uždrausti kai kuriuos dalykus, privalome mokyti ir turime išeiti iš šios „vaiko karaliaus“ idėjos, tačiau svarbu, kad būtų galima nutraukti fizinius veiksmus ir naudoti daugiau pažangių priemonių, tokių, kaip kaip kalba ir teigiamos emocijos „. sakė vaiko psichiatras Pierre Canoui.

Pagal 1966 m. Švedijos pavyzdį, remiantis Prancūzijos duomenimis, 54 šalys, įskaitant 22 iš 28 ES valstybių narių, įvedė panašius įstatymus, draudžiančius kūno bausmes namuose.

Jei įstatymas praeis senate, Prancūzija taps 55-ąja šalimi pasaulyje, uždrausiančia fizines bausmes vaikams.

Beje, įstatymas yra labiau deklaratyvaus pobūdžio – apie tėvų patraukimą atsakomybėn už jo pažeidimus kalba kol kas neina.

Anglų kalba:

Rusų kalba:

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 1 138

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Cha    -  2018-12-03, 06:23

    Bet už tai jei kartais kuris iš tėvų vis tik leptelėjo, prancūzai neatima vaikų ir nenundangina jų kažin kur.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...