infa.lt

Dėl A. Verygos įsakymo punktų pasisakė teismas: vieno iš jų galiojimas – stabdomas

Dėl A. Verygos įsakymo punktų pasisakė teismas: vieno iš jų galiojimas – stabdomas

13 liepos
15:58 2018
Aurelijus Veryga

SAM ministras Aurelijus Veryga

Teismas stabdo galimai neteisėtą sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymo dėl kvalifikacinių reikalavimų įstaigų vadovams vieno iš punktų galiojimą.

Taip neskundžiama nutartimi nusprendė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi Seimo narių Juozo Oleko ir Antano Matulo pareiškimą.

Seimo nariai prašo ištirti, ar sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl gydymo įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų yra teisėtas, mat viename iš keliamų kvalifikacinių reikalavimų yra numatyta, kad pretendentas į tokias pareigas turi būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Seimo narių manymu, tokia nuostata prieštarauja įstatymui Dėl užsieniečių teisinės padėties, pagal kurį Europos Sąjungos valstybės narės piliečiams ir jų šeimos nariams, kurie ketina dirbti Lietuvos Respublikoje, įsigyti leidimo dirbti nereikia.

„Teismo sprendimas liudija apie eilinį ministro darbo broką, kuris liejasi per kraštus. Sveikatos įstaigų pertvarka gali būti antikonstitucinė, o dabar, anot ministro, aukštos kvalifikacijos užsieniečiams, kurie galėtų vadovauti ligoninei, konkursuose vietos nėra. Akivaizdu, kad ministrui trūksta kompetencijos“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas J. Olekas.

Teisėjų kolegija pažymi, kad šiuo atveju reikšminga tai, kokie padariniai kiltų teismui pripažinus pareiškimą pagrįstu, taip pat pabrėžia, kad sprendimo dėl kvestionuojamos teisės normos teisėtumo paskelbimo metu gali būti pasibaigę pareiškėjų nurodyti konkursai. Be to, iki tol gali būti įvykę daugiau konkursų į sveikatos sistemos įstaigų vadovų pareigoms užimti.

„Tokia padėtis galėtų lemti asmenų teisių, kuriems prašomos ištirti nuostatos užkerta kelią lygiateisiškai dalyvauti konkursuose, pažeidimus, taip pat prievolės atlyginti žalą šiems asmenims atsiradimą, dėl to nukentėtų viešasis interesas“, – rašoma teismo nutartyje.

Sveikatos ministras A. Veryga yra paskelbęs konkursus užimti 5 šalies ligoninių vadovų pareigas. Tai – Panevėžio respublikinės ligoninė, Šiaulių respublikinės ligoninė, Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė, Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė ir Vilniaus universiteto ligoninė Žalgirio klinikos.

 


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Dėl A. Verygos įsakymo punktų pasisakė teismas: vieno iš jų galiojimas – stabdomas* - nuoroda: https://infa.lt/23963/del-a-verygos-isakymo-punktu-pasisake-teismas-vieno-is-ju-galiojimas-stabdomas/