infa.lt

NATO susitikimas: Donaldas Trampas pasiekė susitarimą su sąjungininkais

NATO susitikimas: Donaldas Trampas pasiekė susitarimą su sąjungininkais

liepos 13
01:03 2018

Baigiamąją NATO susitikimo Briuselyje dieną visi 29 šalių narių lyderiai įsitikinę, jog „bendras siekis išsaugoti karinę sajungą kaip ir anksčiau egzistuoja“. Tačiau tai nepaveikė Donaldo Trampo pareiškimo, kuriuo jis paragino partnerius nedelsiant padidinti gynybos išlaidas, rašo euronews.

„Aš pasakiau jiems (NATO šalių narių lyderiams – vert past) jog man bus labai liūdna, jeigu jie neįvykdys savo įsipareigojimų kaip prisižadėjo, todėl, kad JAV moka milžiniškas sumas – apie 90 procentų visų NATO išlaidų. Dabar šios šalys imsis pildyti savo pažadus […] Mes labai patenkinti, pas mus labai galingas, labai stiprus NATO blokas. Kur kas stipresnis, nei prieš dvi dienas“, – pareiškė D. Trampas.

Anksčiau JAV prezidentas buvo pasakęs, jog jo šalis gali pasitraukti iš aljanso ne Kongreso sutikimo, tačiau dabar tame „nėra būtinybės“.

Amerikiečių prezidentas papildė, jog likusios 28 NATO šalys sutiko padidinti gynybos išlaidas ir pasiekti 2% nuo BVP. D.Trampo nuomone, bendra suma turi pasiekti 33 milijardus dolerių.

reportažas rusų kalba

reportažas anglų kalba

Susitikimo deklaracija rusų kalba

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar tikite, jog po Alytaus gaisro aptarimo vyriausybėje, kas nors šioje srityje pasikeis į gerą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *NATO susitikimas: Donaldas Trampas pasiekė susitarimą su sąjungininkais* - nuoroda: https://infa.lt/23941/nato-susitikimas-donaldas-trampas-pasieke-susitarima-su-sajungininkais/