infa.lt

I.Šimonytė ragina nedalyvaut balsavime už mokesčių reformų priėmimą

I.Šimonytė ragina nedalyvaut balsavime už mokesčių reformų priėmimą

28 birželio
12:56 2018

Ingrida Šimonytė infa.lt nuotr.

Kalba apie valdančiosios daugumos priimtus mokesčių pakeitimus, pasakyta Seimo posėdyje 2018 m. birželio 28 d.

Tai nėra nei centro, nei kairė, kuria dedatės. Tai tas pats pramintas šizofreninis keliukas, kai žmonėms žadama švediška gerovė ir amerikietiška mokesčių politika, o jie trečias dešimtmetis gūžčioja pečiais, kaip čia yra, kad nėra taip, kaip turėtų būti ir plyštame per klyną. Ministras samprotauja kažką apie viešojo sektoriaus mažinimą, galbūt norėtų jį sumažinti iki vonios dydžio, kad galėtų paskandinti ir tada susigrąžinti emigrantus, įpratusius prie vis dėlto gyvo švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos. Čia sėdintys valdantieji turbūt mano, kad jaunos šeimos gali grįžti į regionus, pas gerai snaiges karpančius mokytojus, nes už tiek galima sumokėti, bet negaudami kokybiško vaikų lavinimo.

Nekalbėsiu apie pseudo teisingumą, kai pasiūlyta labiau prisidėti uždirbantiems daugiau algos, bet ne pajamų iš prabangios žemės nuomos Čiūtelių kaime, turintiems du butus Akmenėj ar Skuode, bet ne vieną neprastą namą iš „Senukų“ nuolaidų Vilniuj. Galiu tik pasidžiaugti, kad šiame pakete bent jau nėra tokių dovanėlių valdančiųjų latifundininkams, kaip mįslingai išnykstanti žemeeeelė.

Nekalbėsiu apie nepagarbą Seimui, jo daugumai, Prezidentei, profesinėms sąjungoms, kurios turėtų būti natūralus Jūsų partneris, Jūsų rinkėjams, kuriems programoje žadėjot visai ką kito.

Truputį pakalbėsiu apie veidmainystę: kai šie paketai buvo pristatomi, buvo daug džiaugsmo, muzikos ir paveiksliukų, kaip dabar ekonomika augs pumpuruojančiu būdu. Tačiau dabar jūs raudate, kad vokiečių, švedų ir olandų mokesčių mokėtojai nenori skirti Lietuvai daugiau lėšų. Kai tiek pat ir dar daugiau lengva ranka atsisakote. Turit dvi legendas ir du veidus: vieną vidaus vartojimui, dosniai dalijančių mokesčių mokėtojų pinigus, o kitą eksportui – vargšiškomis Šreko katino akelėmis.

Kai kurie iš mūsų pakankamai seni, kad prisimintų, jog visa tai jau buvo. Buvo ir tada užkeikimų apie tai, kad mokesčius mažinant mokesčių pajamos iš tiesų tik didėja, bet į šitą numerologiją neverta veltis. Plikbajoriškos politikos grožis pasimatys per eilinį ekonomikos nuosmukį, kurį galimai srėbsit ne jūs. Ir todėl Jums tai dabar nerūpi, nors apie tai baugščiai kalba net Jūsų pačių Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas. Mūsų frakcija šiame balsavime nedalyvaus ir raginu tuos, kurie vis dėlto mano, kad atvira ir nuoširdi diskusija geriau už klaidžiojantį buldozerį, padaryti tą patį.“
Ingrida Šimonytė

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 141

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Pavargusi    -  2018-06-28, 14:13

    Kada ta tulzis nustos lietis?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...