infa.lt

Migrantai: Vyšegrado „ketvertukas“ spaudžia Briuselį

Migrantai: Vyšegrado „ketvertukas“ spaudžia Briuselį

22 birželio
20:22 2018

Vyšegrado ketvertukas ir Austrijos kancleris

Vyšegrado ketvertuko šalių lyderiai (Vengrijos, Lenkijos, Čekijos ir Slovakijos), o taip pat Austrijos, pravedė ketvirtadienį Budapešte susitikimą migracijos klausimu. Jie aptarė kovos su nelegalia imigracija perspektyvas Europos Sąjungoje, kuriai nuo liepos pirmininkaus Austrija, ir susitarė sustiprinti bendrijos išorinių sienų gynybą.

Pasisakydamas spaudos konferencijoje po susitikimo, Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pasakė:

„Neverta dirbtinai stumti nesuderintų klausimų, aš turiu omenyje pabėgėlių kvotas. Šios problemos turi spręstis bendradarbiavimo procese, kitaip jos priveda prie skilimo ir konfliktų“.
Taipogi grupės atstovai susitarė nedalyvauti skubiame ES šalių-narių vadovų susitikime, skirtame migracijos krizei šį savaitgalį. Austrijos premjeras – vienintelis iš penkių lyderių, kuris vyks į šį susitikimą.

„FRONTEX turi būti sustiprintas ne tik iš kiekybinės ir finansinės pusės, turi būti sustiprintas ir jo mandatas. FRONTEX turi būti pajėgus atsilaikyti prieš kontrabandininkus bei turėti galimybę veikti trečiosiose šalyse, neprileidžiant, kad kontrabandininkų laivai švartuotųsi Europos pakrantėje“, – pasakė Austrijos kancleris.

Austrijos kanclerio Sebastiano Kurzo ir Vyšegrado „ketvertuko“ premjerų susitikimas vyko prieš neformalų ES aukščiausio lygio susitikimą, numatytą sekmadienį, kuriame paskelbė dalyvausiančios 12 ES šalių-narių įskaitant Austriją. Po šiandienio susitikimo Viktoras Orbanas pasakė, jog „ketvertuko“ šalys nedalyvaus sekmadienio susitikime ir pateiks savo poziciją migracijos problemos klausimu ES aukščiausio lygio susitikimo metu sekantį ketvirtadienį.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Migrantai: Vyšegrado „ketvertukas“ spaudžia Briuselį* - nuoroda: https://infa.lt/23530/migrantai-vysegrado-ketvertukas-spaudzia-briuseli/