infa.lt

S. Gentvilas: Ko siekia Vyriausybė, užsimojusi apginkluoti nepilnamečius?

S. Gentvilas: Ko siekia Vyriausybė, užsimojusi apginkluoti nepilnamečius?

14 birželio
14:30 2018

nuotr. © Arvydas Daunys

Pasaulio žiniasklaidoje nenutylant naujienoms apie kraupias nelaimes dėl susišaudymų mokyklose, Lietuvos Vyriausybė nepasimoko iš tragedijų, Lietuvoje nepilnamečiams vis dar leidžiama turėti ginklus. Vyriausybė pateikė įstatymo projektą, kuriuo paaugliams nuo 16 metų ribojimų įgyti ginklą nėra, priešingai – šiems leidžiama naudotis šautuvais, pistoletais revolveriais ir kitais B, C kategorijų ginklais. Parlamentaras Simonas Gentvilas įregistravo įstatymo projekto siūlymą, kuriuo siekiama amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų.

„Vyriausybės teikiamame projekte nurodoma, kad asmuo nuo 16 metų galės įgyti ginklą, tačiau nėra aišku nei kur jį laikys, nei kaip naudos ar transportuos. Teisę vairuoti asmuo įgyja tik sulaukęs 18 metų, taigi akivaizdu, kad ginklo gabenimas gali kelti pavojų ne tik pačiam paaugliui, bet ir aplinkiniams. Projekte taip pat nėra numatytų aplinkybių, kurios būtų susijusios su nepilnamečio asmens ginklo praradimu, neteisingu panaudojimu. Neužsimenama ir apie nepilnamečius globojančių asmenų, tėvų pareigas ir atsakomybes“, – sakė S. Gentvilas.

Parlamentaras pabrėžia, kad Vyriausybės pateiktas projektas šiurkščiai prieštarauja Vaiko teisių konvencijai. Todėl siūlo įstatyme nurodytą amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų. Pasiūlymas parengtas konsultuojantis su NVO vaikams konfederacija ir Lietuvos Ginklų savininkų asociacija.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *S. Gentvilas: Ko siekia Vyriausybė, užsimojusi apginkluoti nepilnamečius?* - nuoroda: https://infa.lt/23302/s-gentvilas-ko-siekia-vyriausybe-uzsimojusi-apginkluoti-nepilnamecius/