infa.lt

Migrantų srautai iš Libijos vėl auga

Migrantų srautai iš Libijos vėl auga

29 gegužės
11:15 2018

migrantai

Laive „Vandenis“, kuris užsiima migrantų gelbėjimu Viduržemio jūros akvatorijoje, gimė kūdikis. Jis ir jo tėvai laimingai išsilaipino Augustos uoste Sicilijoje.

Gelbėtojai iš nevyriausybinių organizacijų SOS Mediterranee ir „Gydytojai be sienų“ kalba apie tai, jog nelegali migracija jūros keliais iš Libijos staigiai padidėjo per pastarąjį mėnesį, palankių oro sąlygų fone.

Dar anksčiau šiais metais buvo užregistruotas migrantų skaičiaus sumažėjimas dėl Italijos vyriausybės priemonių finansuojant Libijos jūros sargybą ir pakrantės miestų valdžią.

Tačiau  nelegalūs migrantai, kuriems pavyksta pasiekti Italiją, kalba apie chaosą ir smurtą, kurie viešpatauja šioje Šiaurės Afrikos šalies teritorijoje.

Per pastarąsias dvi dienas gelbėtojai iškėlė į Siciliją beveik 2000 migrantų, pakeltų į laivus iš valčių, kuriomis jie tikėjosi perplaukti jūrą. Vienas žmogus mirė, neišlaikęs sunkių sąlygų. Tarp jūrinių migrantų – daugiau šimto nepilnamečių, be to kai kurie iš vaikų leidosi į kelionę nelydimi tėvų.

Praktiškai visi migrantai – juodaodžiai išeiviai iš Afrikos šalių, esančių į pietus nuo Sacharos, pagrindinai iš Eritrėjos.

Nesant Libijoje efektyvios pasienio sargybos ir policijos (buvusių prie nužudyto Muammaro Kadafio), nelegalūs migrantai gali laisvai pasinaudoti šia šalimi kaip tarpiniu punktu savo kelyje į Europą.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Migrantų srautai iš Libijos vėl auga* - nuoroda: https://infa.lt/22923/migrantu-srautai-is-libijos-vel-auga/