infa.lt

Turkijos sandėris su Rusija išbando santykių su NATO tvirtumą

Turkijos sandėris su Rusija išbando santykių su NATO tvirtumą

19 vasario
06:32 2018

Amerikiečių naikintuvas Turkijoje

Gynybinis sandėris tarp Ankaros ir Maskvos dėl PRG C-400 „Triumf“ sistemos pirkimo ir toliau bando NATO nervus, praneša portalas Focus. Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas pasinaudoja šiuo precendentu aljanso ardymui, įsitikinęs buvęs ES pasiuntinys Turkijoje Marc Pierini.

JAV Valstybės departamento atstovai atstovai ir Ankara padarė bendrą pareiškimą dėl palaikymo kurį JAV teikia kurdų kovotojams. Ir vis gi dviejų šalių santykiai yra įtempti, o dabar dar iškilo ir gynybinio sandėrio su Rusija grėsmė, kas ir toliau bando NATO partnerių nervus, teigia Focus.

Konkrečiai kalba eina apie dvi PRG sistemos baterijas C-400 „Triumf“ tipo, kurias Turkija užsakė pas Rusiją. Sistema, NATO kodiniu pavadinimu SA-21 Growler – tai mobilus tolimojo veikimo kompleksas „žemė – oras“, skirtas perimti naikintuvus ir sparnuotąsias raketas bet kokiame skrydžio aukštyje.

Buvęs ES pasiuntinys Turkijoje Marc Pierini pakomentavo šį sandėrį taip:

„tai reiškia, jog po to karinėse bazėse Turkijoje, šalia turkų KOP karininkų, dirbančių NATO aljansui, bus 100 arba 200 Rusijos patarėjų. Jau vien tai protu nesuvokiama“.

Prie viso to Rusijos raketos nesuderinamos su NATO technologijomis. Papildomai, turkų KOP ginkluotos praktiškai išimtinai amerkiečių gamybos naikintuvais. Todėl ateityje, svarbi NATO informacija apie tai, kaip apeiti rusų oro gynybos sistemas (OGS), nebus teikiama aljanso partnerei – Turkijai.

„Rusijos prezidentas V. Putinas suinteresuotas pasinaudoti Turkija kaip instrumentu griaunant NATO“, – įsitikinęs Pierini. Tuo pačiu Turkija – svarbi aljanso partnerė, kuri, pasak Turkijos premjero Binali Yildirim pareiškimo, įsipareigojusi ginti išorinį NATO pasienį.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Turkijos sandėris su Rusija išbando santykių su NATO tvirtumą* - nuoroda: https://infa.lt/20578/turkijos-sanderis-su-rusija-isbando-santykiu-su-nato-tvirtuma/