infa.lt

Theresa May po „brexit“ siūlo ES piliečiams persikėlėlio statusą

Theresa May po „brexit“ siūlo ES piliečiams persikėlėlio statusą

26 birželio
21:07 2017
brexit

PA

Britanijos vyriausybė paskelbė 15 puslapių dokumentą, kuriame išdėstoma pilna informacija apie tai, ką siūlo Britanija Europos Sąjungos piliečiams įvykus „brexit“.

Jame rašoma, jog visi ES piliečiai, gyvenantys Britanijoje legaliais pagrindais mažiausiai penkerius metus, gaus „persikėlėlio (gyventojo) statusą“ ir galės atsivežti į šalį sutuoktinius ir vaikus.

Datą, nuo kurios bus skaičiuojamas Britanijoje pragyventas laikas dar reikės suderinti. ES piliečiai, kurių gyvenimo stažas Britanijoje pasirodys nepakankamas kad būtų gautas „persikėlėlio (gyventojo) statusas“, gaus du metus tam, kad „sureguliuotų savo statusą“.

Europos Sąjungos piliečiai, gyvenantys Britanijoje, turi turėti teisę būti šalyje ir po „Brexit“, pareiškė pirmadienį premjerė Theresa May, pasisakydama parlamento Atstovų rūmuose.

Vyriausybės vadovė pirmą kartą išdėstė savo planus dėl garantijų suteikimo ES piliečiams, kurie, kaip ji mano, turi padėti „atsikratyti nerimo“ gyvenantiems Britanijoje 3,2 mln ES piliečiams.

Tačiau bet kokie įsipareigojimai dėl būsimo teisinio piliečių statuso turi būti abipusiai ir garantuoti teises 1,2 mln britų emigrantams, gyvenantiems kontinente, padarė išlygą May.

Leiboristų lyderis Jeremy Corbyn sukritikavo vyriausybės planus: pasak jo, jie nėra dosnūs, ES piliečiams siūloma „pernelyg mažai ir pernelyg vėlai“.

Corbyn nuomone, Britanija turėjo vienpuse tvarka garantuoti ES piliečiams saugumą, iškart po praėjusių metų balsavimo dėl „brexit“.

Esminiai Britanijos vyriausybės pasiūlymų punktai:

• Tie, kam suteiktas „persikėlėlio statusas“, galės gyventi, dirbti, mokytis ir gauti išmokas taip pat, kaip ir dabar;

• Atskaitos datą skaičiuojant apsigyvenimo laiką, numatoma nustatyti tarp 2017 metų kovo 29 ir 2019 metų kovo 29 dienos;

• ES piliečiai, gyvenantys Britanijoje mažiau, nei penkerius metus, orientuojantis į atskaitos datą, turės teisę gyventi ir dirbti šalyje iki taip vadinamo lengvatinio periodo pabaigos – kaip laukiama, dvejus metus;

• Pasibaigus šiam laikui jie galės paduoti prašymą laikinai gyventi Britanijoje;

• Po penkerių metų nuolatinio gyvenimo Britanijoje jie galės pretenduoti į „persikėlėlio (gyventojo) statusą“;

• Legaliai gyvenančių Britanijoje ES piliečių šeimos nariai, esantys užsienyje, gali atvykti į šalį ir paduoti prašymą „gyventojo statusui“ gauti;

• Britanijos valdžia pasilieka sau teisę atsisakyti suteikti „persikėlėlio statusą“ asmenims, įvykdžiusiems sunkius nusikaltimus, o taip pat keliančius grėsmę šalies saugumui.

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, pateikta „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę Jums patogiu būdu

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Theresa May po „brexit“ siūlo ES piliečiams persikėlėlio statusą* - nuoroda: https://infa.lt/16287/theresa-may-po-brexit-siulo-es-pilieciams-persikelelio-statusa/