• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Kolumbija: drugeliai kaip nauja kovos prieš kokainą rūšis?

Kolumbija: drugeliai kaip nauja kovos prieš kokainą rūšis?

17 gegužės
09:35 2015

Le Figaro

paveikslėlis

Kokos naikinimui gali būti pasinaudota netikėta idėja: pakeisti herbicidus ėdriais drugeliais, rašo Emmanuelis Riviere straipsnyje publikuotame Le Figaro.

Ko tik neišbandė Kolumbijos vyriausybė, kad nutraukti kokos derliaus nuėmimą, – nuo karinių kampanijų iki herbicidų pylimo lėktuvais, nekalbant jau apie pačių augalų rovimą. Niekas nepadėjo. Iki pastarojo meto buvo neįmanoma ilgesniam laikui apriboti kokaino gamybą ir juntamai kažką priešpastatyti jo eksportui, pasakoja korespondentas.

„Ir štai, su neįtikėtina iniciatyva pasisakė Alberto Gomez, botanikos sodo Quindio departamente direktorius. Šiame „kare“ prieš narkotiką jis siūlo į žaidimą įleisti naujus mažus karius – „Eloria noyesi“ drugelių vikšrus, kurių gyvenimo arealas dažniausiai Kolumbija, andiškosios džiunglės. Iš vikšrų išsirita balti drugeliai. Laimingo sutapimo dėka, iš 157 kokos rūšių, kultivuojamų planetoje, tik iš dviejų yra gaminamas kokainas, ir būtent joms teikia pirmenybę šie skraidantys vabzdžiai“, – rašo Riviere.

Skirtingai nuo herbicidų, negalinčių pilnai sunaikinti krūmo, drugeliai deda kiaušinėlius ant kokos lapų ir maitinasi augalu. Alberto Gomez pateikia pavyzdį, kaip 1980-aisiais ši kyltūra buvo pilnai sunaikinta vikšrų Putumayo rajone. Mokslininkas įsitikinęs, jog, jeigu jo iniciatyva bus realizuota, bus sukurtos naujos darbo vietos: fermeriai pradės veisti šiuo vikšrus. „Šios idėjos įgyvendinimui prireiks apie 16 tūkstančių livrų (maždaug 22,1 tūkstančių €urų)“, – užtikrino Gomez.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 148

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...