infa.lt

Mirties grupės internete (18+)

Mirties grupės internete (18+)

vasario 07
01:012017

VKontakte

Mes suskaičiavome 130 (!) vaikų savižudybių atvejų, įvykusių Rusijoje nuo 2015-ųjų lapkričio iki 2016-ųjų balandžio, – beveik visi jie buvo vienų ir tų pačių grupių internete nariai. Naujos vaikų savižudybės anonsuotos ten pat.

„Novaja gazeta“ redakcijos įžanga

Mes negalėjome nepublikuoti šio teksto – nežiūrint į temos „slidumą“ iš Rusijos teisės požiūrio taško, nežiūrint į jos nežmonišką sunkumą. Tačiau šį tekstą TURI PERSKAITYTI VISI TĖVELIAI, kad žinotų su kuo turi reikalą ir spėtų išgelbėti savo vaikus nuo lemtingo žingsnio, kad išmoktų atpažinti mažiausius artėjančios tragedijos simptomus, kad galėtų patarti kitiems tėveliams, mokytojams. Šiame tekste jūs surasite smulkią instrukciją, kurioje svarbios visos detalės. Tai pirma.

Antra, mes spausdiname šį tekstą, kad, galų gale, ne tik sugirgždėtų surūdiję teisėsaugos organų krumpliaračiai, o kad jie imtų suktis pasiutusiu greičiu, kaip nedirbo niekada anksčiau. Todėl, kad tiesiog dabar, kai jūs skaitote šį tekstą, kažkas iš vaikų gali žengti už ribos.

Mes perdavėme visą mūsų turimą medžiagą teisėsaugos ir tardymo organams, supažindinome kompetentingas tarnybas ir labai tikimės jų greitos reakcijos. 

„Novaja gazeta“ redakcija

Uždaros grupės (+18)

Socialiniame tinkle „VKontakte“ egzistuoja uždaros, taip vadinamos „mirties grupės„, kuriose vaikai vienaip ar kitaip skatinami žudytis. Jose veikia profesionalai, kaip šventvagiškai tai beskambėtų, kurie tikslingai veda paauglius į mirtį, rašo „Novaja gazeta“.

Bet kas šie žmonės, – dvasios išsigimėliai, maniakai, sektantai, sadistai? Tai pirmas klausimas. O antras seka iškart iš paskos – vardan ko, kam?

Versijų daug, mes nežinome, kuri iš jų teisinga, tačiau vieną žinome tikrai – su vaikais dirba suaugę žmonės, – dirba nuosekliai, planingai, žingsnis po žingsnio stumdami juos prie paskutinės ribos…

Rusijoje, nuo 2015 metų lapkričio iki 2016 metų balandžio mėnesio buvo 130 vaikų savižudybių atvejų. Šios savižudybės tarpusavyje turi daug bendro, rašo „Novaja gazeta“ apžvalgininkė Galina Mursalijeva (Галина Мурсалиева). Pavyzdžiui, dešimtyje atvejų moksleiviai gaudavo trumpuosius pranešimus ir skambučius, po kurių nukrypdavo nuo savo įprasto „mokyklos maršruto“ prieš žengdami lemtingą žingsnį. Autorė tvirtina, jog mažiausiai 80 žuvusių vaikų žaidė specialius žaidimus, įvairiais pavadinimais, kaip „Pažadink mane 4;20“, „Mėlynasis banginis“ ir kt.  uždarose bendruomenėse.

Tokių bendruomenių yra ne mažiau kaip pusantro tūkstančio, ir tai – ištisa sistema, rašoma leidinyje. Vaikai sekė uždarų grupių „VKontakte“ instrukcijomis. Jose juodu ant balto užrašyti nurodymai: kaip elgtis ir ką daryti. Autorė bendravo su Irina, žuvusios dvylikametės mergaitės Elės mama.

Moksleivei atrodė, jog ji turi antsvorio, ir ji beveik nieko, išskyrus salotas, nevalgė. Paskutiniaisiais mėnesiais mergaitė nuolatos norėjo miegoti, nors guldavosi laiku. Irina tikrindavo, užeidavo į kambarį po valandos ar dviejų – vaikas miegojo. Ryte mergaitė sunkiai keldavosi ir dėl to vis dažniau tekdavo praleisti pamokas.

Tik po dukters žūties Irina sužinojo, jog „VKontakte“ tinkle buvo grupė, kurioje ji aktyviai dalyvavo. Grupėje buvo 239 862 nariai. „Nežinau, kaip vaikus žadindavo, tačiau aišku, jog beveik visi jos prisijungimai prie grupių, skatinančių žudytis pokalbių kambarių prasidėdavo paryčiais ir baigdavosi 6 ryto“, – papasakojo Irina.

Apie tai, kad Elė ruošiasi ką nors sau pasidaryti, žinojo daugelis jos klasiokų, tuo Irina yra tikra. „Ir klasės auklėtoja, matyt, žinojo, turbūt jai kuri nors mergaitė ką nors pasakė ir ji, greičiausiai, norėjo man tai perduoti: „Mes jos netenkame!“.

Tą dieną kai žuvo Elė, šalyje žuvo keturi moksleiviai.

Vaikai, tokių bendruomenių nariai, gauna užduotis piešti specifinius piešinius ar atlikti kitus veiksmus (detalių nevardinsime) Visi šie pratimai leidžia vaikams prisijungti prie uždarų grupių, kur jie dalyvauja savotiškoje atrankoje.

Su vaikais dirba suaugusieji – sistemingai, palaipsniui ir tiksliai, žingsnis po žingsnio stumdami juos prie paskutinės ribos, rašoma straipsnyje. Dirba žinodami jų aistras ir pomėgius, naudodami jų leksiką ir kultūrą. Išmano psichologiją, įtikindami mergaites, jog jos „storos“, o berniukus, kad jie – šio pasaulio „lūzeriai“. Todėl, kad yra kitas pasaulis, o štai tame jie – „išrinktieji“.

Šių puslapių organizatoriai ir administratoriai puikiai išmano vaikų psichologiją ir paauglių kalbą. Rašo pompastiškai, daugiareikšmiai, „šveplai“. Kreipiasi į moksleivius maždaug taip: „Ei, katyt!“ Arba dar labiau pajuokiančiai: „klausykit čia, skūleriai!“, „kas dar neaišku, pypliai?“

Vaikas iš bendruomenės į bendruomenę pakliūna per pakvietimus, kol negauna pakvietimo į uždarą grupę. „Čia laukia „mažas formalumas“, jis aprašytas skelbime: „DĖMESIO! Jei norite įstoti į grupę, tai turite nurodyti amžių – 18 ir daugiau metų arba nenurodyti visai“. Ir toliau seka grupių pavadinimai (jų irgi nevardinsime).

Norint pasiekti atitinkamą lygį, reikia atlikti užduotis – padaryti tam tikras sužaloto kūno nuotraukas, nuotraukas su meno dirbiniais, dedikuotais Rinai. Žuvusios Elės mama šį kelią praėjo iš dukters puslapio. Tuomet, kai tik moteris atsakė, jog yra pasiruošusi akimirksniu į draugus ėmė jungtis daugybė žmonių. Kiekvienas ėmė su ja susirašinėti, ji dvi naktis iš eilės nemiegojo, atsakinėjo į laiškus. Kai tik kas nors iš dalyvių parodydavo sveiką protą, pavyzdžiui, pasijuokdavo iš situacijos, iš karto būdavo blokuojamas ir atsirasdavo užrašas – „minus vienas“. Tie, kurie ir toliau atlikinėdavo užduotis, visi buvo priimti į uždarą grupę. Iš 49 vaikų priėmė 34.

Irina su šia informacija nuėjo pas tardytoją – dėl Elės mirties buvo pradėta baudžiamoji byla, kaltinimas – privedimas prie savižudybės. Tačiau Irina mano, jog tardytoja su šia byla aktyviai dirbti galėjo tik pirmą savaitę, po to ją užvertė naujomis bylomis.

Atitinkamu momentu esantiems uždaroje grupėje įjungiamas atgalinis skaičiavimas. Organizatoriai naudoja specialią literatūrą, visiškai pakeisdami ar kitaip aiškindami šių knygų turinį. Vyksta grubi prasmių bei išgalvotų simbolių manipuliacija, kuriuos slaptieji „lėlininkai“ paverčia memu. Tačiau vaikai, miegantys po pusę nakties ir kuriems Rina – stabas, viskuo tiki. Naudojami užrašai ivrito kalba, skaičiai iš Korano, Biblijos, Toros bei įvairiausių destruktyvių religinių kultų. Visi teiginiai vienaip ar kitaip susiję su mirtimi. Papildomai, tarp vaikų sukiojasi žmonės, pasivadinę reichais, volfais, naudoja fašistinę ir satanistinę simboliką. Viską nuspalvina žemais dažniais atliekama graudi monotoniška melodija ir kruvini vaizdo klipai.

Vaikams, kuriems įjungtas atgalinis skaitiklis, paskiriamas numeris, – tai moteriai papasakojo 13 metų berniukas. Ji ėmė klausinėti, ir jis papasakojo, kad kiekvieno laukia Teismo diena ir jam bus paskirta data, laikas ir mirties būdas. Ji stengėsi toliau klausinėti, tačiau berniuką akimirksniu iš visur ištrynė. Jis dingo. „Galite būti itin dėmesingi ir supratingi tėvai, tačiau jūsų vaikas kasdien gauna intoksikacijos dozę iš šių interneto sąvartynų, – rašo leidinys. – Jo rankose interneto įrenginys, ausyse ausinės.

Dabar jis nepapasakos, kas vyksta: tai daryti jam griežtai uždrausta – taipogi viena iš sąlygų, norint pakliūti į trečiąjį interaktyvaus žaidimo uždarose grupėse lygį. O dar, uždrausta neatsižymėti grupėje 48 valandų eigoje, kitaip bus iš jos išmestas. Žinote kodėl? Po 48 valandų viskas, ką į žmogų planingai ir išmaniai bruko, gali išgaruoti, kaip narkozė. Žmogus pasidarys imlus kitai informacijai, gali įsijungti kritinis mąstymas. Tai – sektų metodas“.

Tikros kovos su tokiomis bendruomenėmis nevyksta, rašo leidinys. Su jomis kovoja Roskomnadzor (Rusijos Federacijos Federalinė ryšių, informacinių technologijų ir masinių komunikacijų priežiūros tarnyba – vert. pastaba), uždarydama tūstančius grupių, skatinančių žudytis. Bet vietoje vienos uždarytos tuojau pat, akimirksniu, atsiranda kitos. Kiekvienoje jų vaikai pirmiausia supažindinami su informacija, kaip neiškristi iš grupės, kai ji bus uždaryta.

Savus nusikaltimų tyrimus atliekantys tėvai įtaria, jog vaikus savižudybei gali pastūmėti ir fiziškai. […] Policija, kaip teigia liudininkas, jo neapklausė.

Dėl daugybės priežasčių jau eilę metų Rusijos teisėsaugos sistema dirba nevaisingai, tirdama šiuos privedimo prie savižudybės atvejus, vėliau šios baudžiamosios bylos nutraukiamos, leidiniui teigė juristė Olga Gradovskaja (Ольга Градовская). Ir tardytojai, jos manymu, teisūs: šiuose atvejuose iš tikro nėra jokio privedimo prie savižudybės. „Sudėtingos manipuliacijos dėka versdamas žmones nusižudyti, nusikaltėlis nepriveda aukos prie savižudybės, o yra nukentėjusiųjų nužudymo jų pačių rankomis organizatorius“, – sako ji. Gradovskajos manymu, manipuliacijos su vaiko sąmone siekiant pastūmėti jį pasitraukti iš gyvenimo, po ko nukentėjusysis miršta, turi būti vertinamos kaip žmogaus nužudymas.

Raidos ir socialinio psichologo Timūro Mursalijevo (Тимур Мурсалиев) manymu, šiuolaikinėje paauglių kultūroje nebėra senų, mums pažįstamų subkultūrų (paskutiniai buvo emo, apie kuriuos šiandieniniai moksleiviai nieko nežino). Anime gerbėjų, geimerių ir hipsterių subkultūromis vadinti negalime. „Tokiu būdu atsirado laisva vieta, o subkultūros paaugliams duodavo pasirinkimo sistemą: ką, kaip ir kada daryti, – teigia jis. – Pradedant tuo, ką rengtis, iki to, kaip galvoti. Kaip aš supratau, čia vaikus „atrenka“, duoda jiems užduotis ir taip toliau.

O tai, vaikui, be vieningumo su pasirinktaisiais pojūčio dar prideda ir jausmą, kad jis yra išrinktasis (aš šaunuolis, mane pasirinko). Be to, šito negalima pasakoti suaugusiems, o tai suteikia dar vieną stiprų kontrolės įrankį – bendrą paslaptį. Paslaptingumo ir sakralinių žinių atmosfera – klasikinė grandinė, kurioje tu viską sužinai kitame žingsnyje, bet pabaigoje nieko taip ir nėra. Ypatingi „ritualai“, (jų nepasakosime) taipogi formuoja pasitikėjimo ir bendradalyvio pojūtį. Tai irgi primena destruktyvių kultų metodus. Toks jausmas, jog visa tai yra pasiruošimas kažkokiam aukojimui, viskas – nuo atrinkimo iki savanoriškos aukos […] reikiamu laiku reikiamoje vietoje“.

„Visą mums žinomą medžiagą mes perdavėme teisėsaugos ir tardymo organams, pranešėme Roskomnadzorui ir labai tikimės greito jų reagavimo“, – sakoma straipsnio pabaigoje.

P.S. Gerbiami tėveliai – Savižudybių prevencijos biuro prašymu, daugelį detalių mes pašalinome, kad jos nebūtų pasiekiamos vaikams, kadangi negalime kontroliuoti to, kas skaito šią medžiagą. Bet, jeigu kažkam iš tėvų tai aktualu – susisiekite su redakcija ir mes pateiksime jums daugiau informacijos. Žinoma, tik tada, kai žinosime jūsų asmenybę.

parengė: Darius Dimbelis

Susijusi tema
:

Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad informacija, pateikta infa.lt svetainėje buvo jums kažkuo naudinga, jūs galite prisidėti paremdami ją Jums patogiu būdu

komentarai 4

 1. gabija   -  2017-02-07, 12:43

  Siaubas kažkoks, net nesinori tikėti, kad tai gali būti. Net nesinori dalintis tokia medžiaga kažkoks košmaras. Bet būtinai reikia, niekas nežino kada tas gali prasidėt pas mus, o gal jau prasidėjo tik mes dar nežinome…

  Atsakyti
 2. pranila   -  2017-03-05, 23:26

  zaidziu

  Atsakyti
 3. pro   -  2017-03-06, 07:46

  Ir kaip sekasi? Pasidalinkit patirtimi.

  Atsakyti
 4. Doma   -  2017-03-12, 13:07

  Ačiū labai už informaciją, spaudoje apie tai beveik nieko nėra išskyrus tai, ką daryti kažką pastebėjus. O ką pastebėti kai nėra jokių net užuominų kas tai yra? Išskyrus kažkokius miglotus mekenimus, net pikta darosi. Niekas nieko tikro nežino. Reikėtų tėvelius daugiau informuoti jei jau tai vyksta.

  Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikytumėte naują, konservatorių krikščioniškomis vertybėmis paremtą partiją?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Kazys Starkevičius. Kas yra gerovės valstybė?

Kazys Starkevičius. Kas yra gerovės valstybė?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Už priešrinkiminį valdžios pasišiukšlinimą 6,4 mln. eurų turės sumokėti vilniečiai

Už priešrinkiminį valdžios pasišiukšlinimą 6,4 mln. eurų turės sumokėti vilniečiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogus gyvenime ir paskui [1]

Žmogus gyvenime ir paskui [1]

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Vytautas Landsbergis. Giminės

Vytautas Landsbergis. Giminės

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Statybų sektoriui būtina revoliucija

Statybų sektoriui būtina revoliucija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ugnius Kiguolis vs DELFI

Ugnius Kiguolis vs DELFI

komentarų 10Skaityti visą įrašą
Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Ar dabar išeitume į Baltijos kelią?

Algimantas Rusteika. Ar dabar išeitume į Baltijos kelią?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Kai nesugebama suprasti kito žmogaus minčių, tai atrodo, kad jis yra nevisprotis. Bet, greičiausiai, yra...

Jauciat kaip tvos sugrizusi karma jai , jos vaikams 🤔...

gal todėl kad nevaikšto žeme ir valgo riešutus???...

Mažeika ir prastūminėja....

vertetu pirmiau isanalizuoti juvenalines sutves smurta pries seimas 🙄.geda zal.valst., kad stai tokios pralindo i...

O tai ką nori įrodyti tuo komentaru?...

Nieko panašaus į šią hipotezę nesu girdėjusi, todėl manau, kad tai tiesa. Mažiausiai įtikima....

Tai tas kas rašo tas ir kvailas......

O ne kvaila ateitį patikėti į kažkieno kito, kas žino "geriau" rankas, ir tikėt tomis...

Pasiskaityk ir tu. Nes tai nėra nesąmonės....

Pats starkevičius su savo konservatorių šutve prieš dešimt metų ir įvedė PSD mokestį, prieštaraujantį LR...

praleido avinai progą išrinkti Kazimierą Juraitį, uns juk žadėjo seimą paleisti jei nedirbs tautai. ...

akivaizdžiai seimas ant tautos tuštinasi. Tauta reikalauja apkaltos šakalei (peticiją pasirašė daugiau nei 40K žmonių),...

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Mirties grupės internete (18+)* - nuoroda: https://infa.lt/12482/mirties-grupes-internete-18/