infa.lt

Turkija keičia „provakarietiškus“ karininkus „prorusiškais“

Turkija keičia „provakarietiškus“ karininkus „prorusiškais“

10 gruodžio
16:04 2016
paveikslėlis

nuotrauka: OZAN KOSE/AFP/GETTY IMAGES

Turkijos valdžia atleidžia karininkus, palankiai nusiteikusius Vakarų atžvilgiu, iš jų diplomatinių ir politinių postų NATO aljanse įvairiose Europos šalyse, pakeisdama juos prorusiškais kadrais, rašo Times.

„Kadrų valymas“ sekė po žlugusio bandymo įvykdyti valstybės perversmą šių metų vasarą, primena britų leidinys.

Atleisti karininkai kreipėsi laišku į NATO pajėgų Europoje vadą Kurtį Skaparotį (Curtis Skaparotti) , įspėdami Turkijos kariuomenėje stiprėjančių „ultra-nacionalistų“ pozicijų. „Aš ir mano turkiškieji kolegos stebime veržlų ultra-nacionalistinių, antivakarietiškų nuotaikų mūsų kariuomenėje ir vyriausybėje augimą“, – pažymėjo aukštas Turkijos karininkas, tarnavęs NATO. – „Labai neramu matant, kad kai kurie nauji kadrai NATO aljanse turi radikalią pasaulėžiūrą, o kai kurie abejoja Aljanso vertybėmis ir netgi išreiškia neapykantą vakarų organizacijų atžvilgiu, simpatizuodami Rusijai, Kinijai ir Iranui“.

Atleistasis karininkas taip pat pareiškė, jog „provakarietiškai nusiteikusių, sekuliarių, politiškai nešališkų ir sąžiningų karininkų nušalinimas nuo pareigų Turkijoje daro žalą NATO, turinčiam reikalą su nauja agresyvia Rusija“.

Žiūrint iš liberalaus, demokratinio Europos požiūrio taško, visa Turkija juda atgal, o iš NATO požiūrio taško, šalis tampa labai nepatikima. Tai labai apsunkina bendrus Aljanso veiksmus“, – papildė kariškis.

Po bandymo įvykdyti valstybės perversmą apie pusė Turkijos kariuomenės generolų ir admirolų buvo atleisti. Kad užpildytų susidariusi vakuumą, Erdoganas reabilitavo eilę aukštų turkų karininkų, buvusių kalėjimuose ryšium su minėtu bandymu nuversti vyriausybę, reziumuoja Times.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 42

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...