infa.lt

Britanija atsisako planų Estijoje dislokuoti raketines sistemas kaip NATO kontingentą

Britanija atsisako planų Estijoje dislokuoti raketines sistemas kaip NATO kontingentą

21 lapkričio
20:17 2016
raketos

Gynybos šaltiniai teigia, jog „Politika“ suvaidino tam tikrą vaidmenį įgyvendinant raketų dislokacijos sustabdymą | PA

„Didžioji Britanija atsisakė planų siųsti vidutinio nuotolio raketas į Estiją nuogąstaudama dėl to, kaip į tai sureaguos Kremlius“, – praneša The Sunday Times.

„Žinia apie raketų sistemų Guided Multiple Launch Rocket Systems (GMLRS) išsiuntimą pateko į naujienų antraštes praėjusiomis išeiginėmis. Šis žingsnis buvo įvertintas, kaip griežtas NATO atsakas į Maskvos sprendimą dėl nedidelio nuotolio „Iskander“ balistinių raketų perkėlimo į Kaliningrado sritį, rašo korespondentai Andrew Gilligan ir Tim Ripley.

„Tačiau, praėjusią savaitę internete paskelbtas oficialus britų kariuomenės pranešimas spaudai su skelbimu apie šį žingsnį buvo pašalintas iš publikacijos ir perrašytas taip, jog visi raketų paminėjimai buvo pašalinti“, – rašoma straipsnyje.

Britanijos gynybos Ministerija savaitgalį pareiškė, jog raketų dislokacija pristabdyta ir, jog šis klausimas „dar nebuvo patvirtintas“. Šaltiniai Ministerijoje nurodė, jog pagrindinį vaidmenį čia suvaidino „politika“.

Leidinys primena, jog Didžioji Britanija rengiasi išsiųsti 800 kariškių į Estiją kaip NATO kontingentą, su tikslu apginti rytines aljanso nares. NATO vadovybė seniai nuogąstauja, jog Rusija gali įvykdyti žaibišką įsiveržimą į Estiją dar iki to, kai aljansas turės laiko sureaguoti“.

Sprendimui nutraukti GMLRS dislokavimo planus galėjo turėti įtakos nerimas dėl padažnėjusių susidūrimų ore (tarp britų ir rusų karo lėktuvų) ir Rusijos reakcija į bet kokią antžeminę raketų dislokaciją, pažymi žurnalistai. Savo indėlį į situacijos neapibrėžtumą įnešė ir dvejopas Donaldo Trampo, išrinktojo JAV prezidento ir jo komandos požiūris į NATO.

„Pasak šaltinių iš gynybos Ministerijos, informacija apie GMLRS buvo pašalinta iš publikacijos ne dėl „kažkokios trečiosios šalies spaudimo“, ir apie galutinį raketų dislokacijos sprendimą bus paskelbta „atitinkamu laiku“, – rašoma publikacijoje.

Kai kurie gynybos srities analitikai nuogąstauja, jog šis epizodas bus įvertintas Rusijoje kaip naujas Vakarų silpnumo liudijimas, rašo The Sunday Times. „Tai konkrečiai siunčia signalą apie neryžtingumą arba galimą nekompetenciją“, – pareiškė pulkininkas Bob Stewart, torių-parlamentaras ir buvęs JTO pajėgų Bosnijoje vadas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 109

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...