infa.lt

ECB: palūkanas didinsime tol, kol infliacija nesumažės iki 2 proc. – visos paimtos paskolos brangs

ECB: palūkanas didinsime tol, kol infliacija nesumažės iki 2 proc. – visos paimtos paskolos brangs

05 lapkričio
15:01 2022
Christine Lagarde

Foto: Ken Mürk/ERR

Europos Centrinis Bankas (ECB) didins palūkanų normas tol, kol euro zonos infliacija nesumažės iki 2 proc., pareiškė  penktadienį Taline apsilankiusi ECB pirmininkė Christine Lagarde . Ji užsiminė, kad ruošiamasi ir toliau didinti palūkanų normas, rašo estų ERR.

Veiksmai, kurių jau imtasi, bus pilnai juntami tik po metų ar dvejų, sakė C. Lagarde, skaitydama paskaitą Estijos banke.

Šiuo metu infliacija euro zonoje vidutiniškai siekia 10 procentų, tačiau Estijoje ji yra didžiausia – 22,4 procento, o nuo gegužės mėnesio viršija siekiamą normą 20 procentų.

„Per savaitę benzino kainų degalinėse nesumažinsime. Per mėnesį neišlyginsime tiekimo grandinių kliūčių. Tam, ką darome, reikia laiko”, – sakė ji AK.

Vedėjas Johannesas Tralla paprašė Lagarde paaiškinti žiūrovams, kodėl ECB didina palūkanų normas, o tai didina Euribor, kuris savo ruožtu didina žmonių būsto paskolų įmokas.

„Jei nekovotume su infliacija, infliacija liktų šalia, o kainos ir toliau kiltų, kiltų, kiltų, kiltų ir kiltų. Žmonės to nenori. Žmonės nori kainų stabilumo, kad žinotų, kur investuoti, kad žinotų, ar gali išlaikyti savo darbo vietą, ar gali ką nors įdarbinti, esant stabilioms kainoms. Būtent tai turime atkurti. Ir, žinoma, nėra sklandaus lengvo sprendimo. Turime naudotis naudingiausiomis priemonėmis, o dabartiniu metu būtent palūkanų normos yra svarbiausia taip pat ir veiksmingiausia priemonė, kurią reikia naudoti siekiant sumažinti infliaciją. Tam prireiks šiek tiek laiko”, – pareiškė ji.

Paklausta, kiek laiko tai užtruks ir kiek tiksliai gali išaugti palūkanos, Christine Lagarde tikslaus atsakymo nepateikė.

„Nesiruošiu pateikti skaičiaus, nes nežinau, koks tas skaičius bus. Žinau tik tiek, kad tai turi būti skaičius, kuris leistų sumažinti infliaciją – iki 2 proc. Tai priklausys nuo infliacijos perspektyvų, ekonominių aplinkybių, laiko tarpo, per kurį pinigų politika gali paveikti ekonomiką. Žinau tik tiek, kad tai bus daugiau, nei turime šiuo metu”, – sakė ji.

infa.lt: Augant palūkanų normoms brangsta statybos, lizingas, banko paskolos, t.y. lėtėja verslas ir gamyba bei mažėja paskolas būstui paėmusių žmonių perspektyva jas išmokėti nebloginant savo gyvenimo kokybės. Ir ypač tas palies namų renovacijos kaštus, kai pasirašę su bankais paskolos sutartis renovacijai žmonės, staiga bus pastatyti prieš faktą, kad jų paskolos procentai i iš Euribor pusės nuolat auga, o bankas sako, kad jis čia niekuo dėtas – tai ECB didina palūkanas paskoloms, kurias pats bankas ima finansuodamas renovaciją.

Šiuo metu Euribor metinės palūkanos, pasak Euribor rates, siekia 2, 671%, o prie jų pridėjus banko, suteikiančio paskolą būstui ar pastato renovacijai Vilibor palūkanas – 4-4,5 proc garantuota. Nuo kiekvieno 100 000 paskolos eurų teks mokėti 3500-4000 eurų vien tik metinių palūkanų, nekalbant apie pačios skolos grąžinimo įmokas.

Tad, tokiomis sąlygomis, kai palūkanų augimo didinimas apibrėžtas tik infliacijos sumažėjimo rodikliu – paskolas galima imti itin gerai apsvarsčius savo ateities mokumo perspektyvas.

Reikėtų paskaityti Estijos premjerės komentarą šiuo klausimu – tai oficialu. Plačiau apie jį čia…

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 424

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. HA    -  2022-11-05, 15:18

  Neturiu ką ir komentuoti viskas čia su jaus aišku

  Atsakyti į šį komentarą
 2. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-11-05, 15:20

  Kiek didins palūkanas?Kol žmonės ims ir pirks būstus kaip išprotėję taip šerdami bankus ir nusimaudami paskutines kelnes ir net savo vaikus pasmerkdami skurdui.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Logiska!    -  2022-11-05, 15:25

  Is pradziu atims zmoniu santaupas,o po to – paskolas pabrangins. Ir dar sako,kad viskas taip vyksta savaime,o ne suplanuota!

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Šiaip    -  2022-11-06, 01:19

  Modelis senas kaip pasaulis… Pirmiau užmetama kilpa ant ksklo o paskiau veržti galima pagal norus ar poreikius…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...