• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

I.Šimonytė susitiko su EK pirmininke: Lietuva pasirengusi stiprinti savo teikiamą ekspertinę paramą

I.Šimonytė susitiko su EK pirmininke: Lietuva pasirengusi stiprinti savo teikiamą ekspertinę paramą

04 liepos
16:27 2022
Ingrida Šimonytė ir Ursula von der Leyen

lrv.lt nuotr.

Liepos 4 d. Ukrainos atstatymo konferencijoje Lugane dalyvaujanti Lietuvos vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen. Susitikimo metu buvo aptarta parama Rusijos karo griaunamai Ukrainai, tolesni žingsniai po Europos Sąjungos (ES) kandidačių statuso suteikimo Ukrainai ir Moldovai bei kandidatės perspektyvos Sakartvelui, būtinybė toliau spausti Rusiją ES sankcijomis, RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė) įgyvendinimas, ES energetinio saugumo stiprinimas.

Susitikimo metu buvo aptarta būtinybė nepasiduoti Rusijos šantažui bei spaudimui. Premjerė atkreipė dėmesį, kad Rusijos hibridinės atakos tęsis, bet esame pasirengę vieningai jas atlaikyti.

I. Šimonytė padėkojo EK pirmininkei už EK siūlymą Ukrainai ir Moldovai suteikti ES kandidatės statusą, kurio pagrindu ES vadovai priėmė šį istorinį sprendimą. Premjerė akcentavo būtinybę konkrečiomis priemonėmis padėti šalims įgyvendinti joms išsakytas rekomendacijas.

„Lietuva pasirengusi stiprinti savo teikiamą ekspertinę bei techninę paramą Ukrainos ir Moldovos eurointegracinėms reformoms, o geresniam planavimui pasitarnaus detalūs Europos Komisijos vertinimai, kuriose srityse labiausiai reikalinga pagalba“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė pakvietė EK ir toliau tęsti spaudimo Rusijai politiką bei lyderiauti formuojant tolesnes ES sankcijas karinę agresiją Ukrainoje tęsiančiai Rusijai, nepamirštant ir Aliaksandro Lukašenkos režimo nusikalstamų veiksmų tiek prieš baltarusių tautą, tiek ir įtraukiant Baltarusiją į karą prieš Ukrainą.

infa.lt komentaras:

„Lietuva pasirengusi stiprinti savo teikiamą ekspertinę bei techninę paramą“ – kai mes matome tuos „ekspertus“ dirbant ekonomikos, sveikatos, šeimos, užsienio politikos ir kt. srityse – tikri specialistai susiima už galvų. Ir čia labai tinka patarlė: „Dieve, apsaugok mane nuo tokių „ekspertų“, o nuo priešų aš jau apsiginsiu pats“. Beje, keista, kad nuotraukoje matyti tik dvi vėliavos. Kur dingo Ukrainos vėliava?.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 116

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Myndė    -  2022-07-04, 21:38

    Mes ypač stiprus „duomenų mokslininkais“. Galim bet kam padėti.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....