infa.lt

LŠS organizuotame mitinge „Stop valdančiųjų buldozeriui” – pasisakė daug organizacijų, politikų ir visuomenininkų (video)

21 birželio
18:45 2022
Lietuvos Šeimų Sąjūdžio mitingas birželio 21 d. prie Seimo

infa.lt nuotr.

Nežiūrint į visą dieną` pylusį lietų ir gerokai trukdžiusį sudėlioti įrangą ir ją laiku suderinti – Lietuvos Šeimų Sąjūdžio organizuotas mitingas prie Seimo – „Stop valdančiųjų buldozeriui” – įvyko ir buvo tikrai turiningas.

Prieš prasidedant oficialiajai jo daliai, prasidėjusiai 12.00 valandą – dideliame ekrane susirinkusiems buvo transliuojamas vykęs Seimo posėdis, pirmasis po opozicijos iki tol vykdyto boikoto.

Kaip sužinojome – politikai sutarė, kad valdantieji praleis svarstymui Seime opozicijos siūlymus dėl PVM ir kitų mokesčių mažinimo (kuriuos iki tol atmesdavo), tačiau… jie visi bus svarstomi jau rudens sesijoje, tad iki to laiko Lietuvos gyventojams teks dar gerokai patuštinti savo pinigines. Ir ne faktas, kad tie mokesčiai, tegu ir po svarstymo, bus sumažinti. Bet kvorumas Seime vėl yra ir valdančioji Seimo dauguma vėl galės stumti savo parengtus teisės aktus.

Taip pat buvo transliuojama ir seksualinių mažumų laisvių istorija, prasidėjusi ne laisvajame Vakarų pasaulyje, o bolševikinėje Rusijoje po 1917 metų revoliucijos.  Su tuo buvo sugretinta „Laisvės partija”, kaip einanti bolševikų ideologinio vado Lenino ir vieno iš jo artimiausių bendražygių – Trockio keliu.

Po sudainuoto Lietuvos himno mitinge kalbėjo nemažai Seimo opozicinių partijų frakcijų atstovų, pasisakiusių apie situaciją valstybėje ir įvardijusių kodėl ji tokia bei tai, kodėl ji, jų nuomone, tokia, kokia yra.

Kalbėjo ir kelios visuomeninės organizacijos, taip pat buvęs kariuomenės vadas, generolas Valdas Tutkus. Ir viso mitingo metu nebuvo pasakyta nė vieno gero žodžio apie TS-LKD partijos vadovaujamą politinę daugumą ir Vyriausybę, t.y. apie jų darbą „valstybės labui”.

Išskyrus vieną kalbėjusį – TS-LKD atstovą, kuris buvo pakviestas pasisakyti į mitingą po to, kai Delfi pareiškė, jog ateitų į mitingą, jei būtų pakviestas.

Lietuvos Šeimų Sąjūdis nutarė jį pakviesti, kad, kaip sakoma „žaidimas nebūtų į vienus vartus”. Tai buvo Paulius Saudargas, vienas iš nedaugelio TS-LKD partijos narių, balsavęs prieš Partnerystės įstatymą.

Jis palankiai nušvietė valdančiosios daugumos darbą – kitko ir negalima buvo tikėtis, ir aptakiai atsakė į jam pateiktus žmonių klausimus, po ko jam už drąsą ateiti buvo padovanota  pakabinama „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio” gairelė su organizacijos logotipu su priesaku pasikabinti ją pas save Seimo darbo kabinete, kad ji iš konservatorių „išvarytų velnią” ir sugrąžintų į doros kelią. P.Saudargas dovaną priėmė, o keli opozicijos Seimo nariai, taip pat kalbėję mitinge, patikino, kad užeis ir patikrins ar ji ten pakabinta.

Taip pat LŠS dėkoja už palaikymą tiems kantriems ir ištvermingiems žmonėms, kurie nepabūgo lietaus ir išbuvo nuo pradžios iki mitingo pabaigos. Žmonių šįkart nebuvo daug – apie 150, ką galima paaiškinti tikrai blogu oru ir tuo, kad mitingas vyko darbo dieną. Šie du faktoriai susidėję į vieną ir nulėmė žmonių skaičių.

Kodėl mitingui buvo pasirinkta būtent birželio 21 diena?

Todėl, kad pagal turimą informaciją, šią dieną turėjo būti svarstomas Partnerystės-civilinės sąjungos įstatymas, kuris valdančiųjų vėliau buvo atidėtas, iš dalies dėl nepalankių balsavimui sąlygų Seime, iš dalies dėl rengiamo protesto. Kaip sužinojome – šią savaitę šis įstatymo projektas Seime svarstomas nebus.

Mitingo pabaigoje buvo perskaityta rezoliucija, kuriai susirinkusieji pritarė. Plačiau apie rezoliuciją…

Beje, tarp kitko – policijos buvo daugiau, nei mitinguojančių, žmonės pranešė, kad degalinėje šalia stovėjo du autobusai spec padalinio pareigūnų, palei Seimą visa eilė policijos ekipažų, nuolat ekipažai važinėjo gatve šalia ir neaišku kiek jų dar buvo Seimo kieme.

Pačiame Seime tai dienai nebuvo išduodami vienkartiniai leidimai, o Seimo nariams buvo pasiūlyta į darbą važiuoti valstybiniu transportu. Nepatvirtintomis žiniomis – buvo ruošiama provokacija panaši į praėjusių metų rugpjūčio 10 dienos „riaušes”.

Tad, gali būti, jog šis lietus padėjo išvengti didesnių bėdų Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui, nei tai, kad mitinge susirinko nedaug žmonių.

Po truputį įkelsime atskirus pasisakiusiųjų vaizdo įrašus, šiam kartui siūlome:

Teisininkas Erikas Pavlovičius: Teisininkas apie Stambulo konvenciją – kas joje paslėpta

Tiesioginė mitingo vaizdo transliacija dėl interneto trukdžių vyko ne ypač kokybiškai, todėl vietomis nebuvo garso, taip pat buvo problemų su transliacijos pradžia.

Neužilgo bus įkeltas vaizdo įrašas iš kamerų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 392

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. Laima    -  2022-06-21, 23:00

  Nuoširdžiausiai dėkui Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui už jūsų darbą normalių žmonių labui.
  Programa buvo puiki🌿♥️🌿

  ,, Mūsų kelias-ne švelni žolė.
  Tai kalnų takelis su daugybe uolų. Bet jis veda aukštyn į priekį, link saules”
  [R. Westheimas]

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Tomas    -  2022-06-21, 23:42

  Visiškai susimovėte. Žiopliai, daugiau nieko bendro su jumis neturėsiu. Nors dalyvavau pernai šeimų marše. Bet jūs visai nusivažiavote.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Mėta    -  2022-06-22, 09:19

   Gal gali argumentuot šį savo vertinimą? Nes priešingai, galima manyti,kad tiesiog perėjai į besimasažuojančių netinkamas skyles 😉

   Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2022-06-22, 07:09

  LŠS – ŠAUNUOLIAI. Bet kur minios RINKĖJŲ, dėl kurių LŠS dirba?…
  Jūs (LŠS) dirbkite, kovokite, jeigu pavyks, tai bus rinkėjai nugalėję, – išviję lyt-psichiškai iškrypusius iš Seimo…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Regina    -  2022-06-22, 11:07

  Oras tikrai buvo baisus, ir nieko stebėtino, kad darbo dieną žmonės nesusirinko.
  Bet, jei tą dieną, kaip buvo planuota, būtų svarstomas partnerystės įstatymas, o niekas neatėjo, ką kaltintume tada, jei jis būtų buvęs priimtas?
  Organizatorius, kurie padarė viską ką tomis sąlygomis galėjo, ar patys save, kad pabūgę lietaus išdavėte savo vaikų ateitį?
  Didžiausia pagarba Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui – jūs tikrai verti, kad jūsų vardas būtų pažymėtas šioje juodoje Lietuvos istorijos atkarpoje. Dalyvavau nuo 10 ryto iki galo, grįžau šlapia, bet kupina optimizmo – kol dar turime veikti nebijančių žmonių, tol Lietuva turi viltį. O niurzgliams, komentuojantiems nuo sofos, noriu palinkėti pažvelgti į save – ką kiekvienas padarė dėl to, kad valstybėje būtų kitaip, ko atsisakė, ką atidavė ar paaukojo. Ir sulyginkite su LŠS didvyriais, kurie nebodami nieko kovoja už visą Lietuvą ir eina tik pirmyn nesižvalgydami į nuostolius ir kniauklius.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Laima    -  2022-06-22, 22:26

   Miela Regina, pasirašau po kiekvienu jūsų žodžiu. Puikus komentaras. Ačiū jums, kad nepabūgote siaubingo lietaus. O kritulių iškrito 21dieną visa mėnesio norma kažkur skaičiau.
   Taip, postringauti visi mandrūs, o va ką padaryti gero dėl savęs, dėl mūsų vaikų, anūkų ateities ir nebeišeina.

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...