infa.lt

JAV dronų pardavimas Ukrainai sustabdytas

JAV dronų pardavimas Ukrainai sustabdytas

20 birželio
16:52 2022

JAV Eagle dronas Twitter nuotr.

Pasak dviejų su šiuo klausimu susipažinusių asmenų, Bideno administracijos planas parduoti Ukrainai keturis didelius ginkluotus bepiločius orlaivius buvo sustabdytas, nes baiminamasi, kad sudėtinga stebėjimo įranga gali patekti į priešo rankas, praneša Euractiv

Techninis prieštaravimas dėl pardavimo buvo iškeltas Pentagono Gynybos technologijų saugumo administracijai, kuriai pavesta saugoti didelės vertės technologijas nuo priešo rankų, atliekant nuodugnesnį patikrinimą. Anksčiau planui, kuris buvo platinamas nuo kovo mėnesio, pritarė Baltieji rūmai, sakė trys asmenys.

Apie planą parduoti Ukrainai keturis bepiločius lėktuvus MQ-1C „Gray Eagle”, kurie gali būti apginkluoti raketomis „Hellfire”, skirtomis naudoti mūšio lauke prieš Rusiją, pirmą kartą pranešta birželio mėn.

Prieštaravimas dronų eksportui kilo dėl susirūpinimo, kad dronų radarai ir stebėjimo įranga gali kelti grėsmę Jungtinių Valstijų saugumui, jei jie patektų į Rusijos rankas.

Šaltinių teigimu, į šią aplinkybę nebuvo atsižvelgta pirminėje peržiūroje, tačiau ji iškilo praėjusios savaitės pabaigoje Pentagone vykusiuose susitikimuose.

„Technologijų saugumo peržiūra yra standartinė JAV gynybos prekių perdavimo visiems tarptautiniams partneriams praktika. Visi atvejai peržiūrimi individualiai, atsižvelgiant į jų esmę. Per nustatytą procesą nacionalinio saugumo klausimai keliami atitinkamai tvirtinančiai institucijai”, – sakė Pentagono atstovė spaudai Sue Gough.

Sprendimas dėl to, ar tęsti sandorį, šiuo metu peržiūrimas aukštesnėse Pentagono vadovybės grandyse, tačiau neaišku, kada bus priimtas bet koks sprendimas, su anonimiškumo sąlyga sakė vienas iš JAV pareigūnų.

Vienas iš sprendimų, kaip paspartinti pardavimą, būtų pakeisti esamą radarų ir jutiklių paketą ne tokiu sudėtingu, tačiau tai gali užtrukti kelis mėnesius, teigė vienas iš šaltinių.

Jei būtų leista tęsti dronų pardavimo procedūrą, Kongresui būtų suteikta galimybė ją blokuoti, nors tai buvo vertinama kaip mažai tikėtina.

Iš pradžių keturis „General Atomics” pagamintus bepiločius orlaivius „Gray Eagle” buvo numatyta perduoti JAV kariuomenei, sakė su procesu susipažinę žmonės.

Remiantis kariuomenės biudžeto dokumentais, kiekvienas „Gray Eagle” kainuoja 10 mln. dolerių.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 189

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-06-20, 17:53

    Ką reiškia supuvę, iškrypę Vakarai… Jau beveik KETURIS mėnesius Rusų barbarų ir teroristų armija niokoja nepriklausomą Ukrainą, o jie ten dar žvalgosi, kad nepateikti ginklų per anksti… Gal taip vykdoma PSO projektas, – mažinti žmonių skaičių?…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...