• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Elonas Muskas prieš „Twitter“ direktorių valdybą – mūšis už Amerikos sielą

Elonas Muskas prieš „Twitter“ direktorių valdybą – mūšis už Amerikos sielą

25 balandžio
06:50 2022

Twitter telefone

Kai augau Niujorke šeštajame dešimtmetyje, mano tėvai buvo liberalūs demokratai. 1952 ir 1956 m. prezidento rinkimuose jie buvo „už Adlai“ (Stevensoną), todėl aš, kaip jų ištikimas vaikas, taip pat buvau už jį. (Tuos rinkimus laimėjęs Dvaitas Eizenhaueris (Dwight Eisenhower) pasirodė esąs vienas geriausių prezidentų JAV istorijoje), rašo Roger L. Simon portale Epoch Times.

Jie, žinoma, palaikė žodžio laisvę, šį Amerikos demokratijos ramstį. Visi Demokratų partijos nariai tada taip pat darė, bent jau viešai.

Kai mokiausi vidurinėje mokykloje, kaip ir daugelis mano kartos atstovų, buvau pasukęs į kairę nuo savo tėvų, bet niekada – nė karto – nei aš, nei mano tuometiniai draugai nemanė atsisakyti žodžio laisvės. Mes ja naudojomės.

Žodžio laisvė, įtvirtinta pirmojoje Teisių bilieto pataisoje, kartu su kitomis natūraliomis pataisomis – religijos, spaudos, susirinkimų ir peticijų laisve – buvo ir yra pati esmė to, kas daro Ameriką Amerika. Be jos demokratija neegzistuoja.

Bent jau nuo Magna Carta (1215 m.), o neabejotinai ir anksčiau, žmonės kovojo už šią teisę, kad galėtų išsakyti savo nuomonę valdovams ir gyventi kiek įmanoma teisingesnėje visuomenėje.

Kai buvau jaunas, o taip pat kai tapau vyresnis ir konservatyvesnis, niekada nesvyravau dėl savo atsidavimo žodžio laisvei, kaip, manau, ir daugelis iš jūsų.

Žodžio ribojimas mums asocijuojasi su Hitleriu, Stalinu, o vėliau ir Mao – trimis didžiausiais žmonijos istorijoje masiniais žudikais, kurių kiekvienas nusinešė apie 100 milijonų gyvybių. Tai, kad jie reguliariai cenzūravo pasisakymus, nebuvo atsitiktinumas. Tai buvo plano dalis.

Tačiau Jungtinėse Amerikos Valstijose mums buvo leista sakyti, ką norime – žinoma, su įprastomis išlygomis, tokiomis kaip šauksmas „Degame!“ perpildytame kino teatre.

Iki tol, kol atsirado Didžiosios technologijų kompanijos ( „Big Tech“).

Šių, menkai kontroliuojamų tarptautinių milžinų – „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“ – atsiradimą lydėjo džiugios kalbos, kurios dabar jau ribojasi su absurdu, pavyzdžiui, originalus „Google“ šūkis „Nebūk blogas“.

Vietoj to gavome masinę Jungtinių Valstijų ir pasaulio piliečių cenzūrą, vykdomą bene slapčiausiu ir pavojingiausiu istorijoje metodu.

Buvo sukurti slapti algoritmai ir pasamdyta daugybė „salės stebėtojų“, kurie valdė šių bendrovių įnašus, todėl buvo sunaikinta nežinia kiek tariamų ideologinių nusikaltėlių visame pasaulyje.

Aš buvau tarp jų. Neseniai „Facebook“ panaikino mano paskyrą be jokio paaiškinimo, išskyrus tai, kad pažeidžiau „bendruomenės standartus“. Jau seniai savo iniciatyva išėjau iš „Twitter“.

Jau kurį laiką „Twitter“ yra naujienų verslo atstovų lankoma vieta, todėl bendrovė daro didelę įtaką informacijos srautui, o dažniau – jos slopinimui.

Šis slopinimas pasiekė apogėjų, kai buvo sąmoningai cenzūruojamas „New York Post“ (visiškai tikslus) pranešimas apie Hunterio Bideno nešiojamąjį kompiuterį. Apklausų vykdytojų teigimu, jei tam būtų buvę leista išvysti dienos šviesą, D. Trumpas būtų gana lengvai laimėjęs 2020 m. rinkimus (darant prielaidą, kad vis dėlto nelaimėjo).

Antrasis Trumpo prezidentavimas būtų buvęs priešingybė tam, ką turime dabar visuotinai niekinamoje Bideno administracijoje, kad ir kas jai iš tikrųjų vadovautų.

Kitaip tariant, „Twitter“ kompanija gali būti laikoma atsakinga už nepaprastą infliacijos lygį, beprecedentes tiekimo grandinės bėdas, beprotišką pasitraukimą iš Afganistano, kuriame Jungtinės Valstijos paliko 80 mlrd. dolerių vertės pažangią karinę įrangą teroristams, taip pat beprecedentę skylėtą pietinę sieną, kurioje narkotikų ir prekybos žmonėmis yra kaip niekad daug, ir, žinoma, Putino įsiveržimą į Ukrainą, kuris niekada neįvyko (nota bene) Trampui einant prezidento pareigas, ir tai tik keletas pavyzdžių.

Tai mus atveda prie Elono Musko. (Jūs žinojote, kad anksčiau ar vėliau prie to prieisiu).

Kas galėjo pagalvoti, kad turtingiausias pasaulio žmogus taps laisvo žodžio gelbėtoju? (Tai tikrai prieštarauja garsiajai Balzakui priskiriamai citatai: „Už kiekvieno didelio turto slypi nusikaltimas“). Tačiau visiškai aišku, kad būtent tam jis bando įsigyti „Twitter“.

Prieš jį nusiteikusi bendrovės direktorių valdyba, iš esmės politbiuras, pasiryžęs – kaip ir dauguma į jį panašių – išsaugoti Status Quo. Jie tai daro pasitelkdami neseniai sukurtą teisinę konstrukciją, vadinamą „nuodų piliule“, kuri išplečia akcijų pasiūlą, kad ją ketinančiam perimti subjektui būtų brangiau įsigyti bendrovę.

Nesiruošiu vardinti šios valdybos narių vardais, asmens po asmens – tai galite rasti kitur, nes nenoriu tokiems reakcingiems niekšams suteikti viešumo.

Tačiau „Twitter“ generalinio direktoriaus Parago Agrawalo skeptiškas požiūris į žodžio laisvę buvo cituojamas plačiai. Būdamas moralinis narcizas (kažkas turėtų apie tai parašyti knygą), jis mieliau informuoja mus, neišmanėlius, apie „tikrąją tiesą“, nesvarbu, kokie būtų jo pasisakymų rezultatai ar informacijos tikrumas.

Kyla klausimas: Kodėl šie valdybos nariais apsimetantys aparatčikai priešinasi žodžio laisvei? Kas čia blogo, kad žmonės išreiškia savo nuomonę?

Akivaizdu, kad šios „Twitter“ valdybos ir bendrovės generalinio direktoriaus problema yra ta, kad giliai širdyje – jie tikriausiai niekada to nepripažins – jie baiminasi, kad šie žmonės gali būti teisūs dėl savo nuomonės.

Kitaip tariant, valdybos nariai yra bailiai, bijantys iškelti į dienos šviesą savo ideologinį šališkumą.

Jie paniškai bijo. Kodėl kitaip jie imtųsi tokių priemonių, kad sustabdytų Muską nuo laisvo žodžio diegimo ten, kur jis pirmiausia turėtų būti? (Na, dėl savo darbo vietų, manau. Vadovaudamiesi tuo, ką prelatai sakė Galileo, kai jis tvirtino, kad pasaulis yra apvalus, jie kalbą, su kuria nesutinka, vadina „dezinformacija“).

O dabar, pasak Fox Business Charleso Gasparino, mūsų vyriausybė (JAV) kiša nosį į šią kovą.

Gasparino sakė: „JAV teisingumo departamentas ir Vertybinių popierių ir biržos komisija (angl. SEC) aiškiai tikrina visą šį reikalą. Dabar mes tai sužinome iš teisininkų… Jie aiškiai stebi ir kruopščiai nagrinėja visą šį klausimą – ar [E. Muskas] pateikė tinkamas formas, ar čia yra manipuliavimo akcijomis byla, ar jis daro viešus pareiškimus, kurių tikriausiai neturėtų daryti. … Mes žinome, kad jis įsuko reguliacinį širšių lizdą. JAV Teisingumo departamentas, Vertybinių popierių ir biržos komisija – tai man pranešė su jomis dirbantys teisininkai.“

Ar galime jau sakyti: „Sveikas sugrįžęs, drauguži Staline“? Ar ne laikas „Žvaigždėtą vėliavą“ pakeisti „The East Is Red“?

Elonai, neleisk šiems komunistiniams šliaužams tavęs sustabdyti. Žodžio laisvė yra Amerikos siela. Kovok už ją! Kovokite už mus visus!

Padarykite tai, ir aš, galbūt, net nusipirksiu „Teslą“. Technologija yra šauni, man patinka savaeigio automobilio idėja (kai jis bus pilnai paruoštas), nors esu skeptiškai nusiteikęs dėl to, kad elektromobiliai daro didelę teigiamą įtaką aplinkai.

Ir galiu lažintis, kad leisite man tai pasakyti „Twitter“, kai jį turėsite.

O tiems iš jūsų, kurie mano, kad perdedu, kai net įmonių valdybų narius vadinu komunistais, štai Aleksandro Trachtenbergo žodžiai, pasakyti per Nacionalinį komunistų partijų suvažiavimą Madisono aikštės sode 1944 m:

„Kai mes ruošiamės užimti Jungtines Amerikos Valstijas, mes neužimsime jūsų su komunizmo etikete. Mes neimsime jūsų su socializmo etikete. … Mes paimsime Jungtines Valstijas su etiketėmis, kurias padarėme labai mielas; paimsime jas su liberalizmo, progresyvizmo, demokratijos etiketėmis. Bet mes ją paimsime.“

Jei būtų žinojęs, būtų galėjęs pridurti: „Mes ją paimsime Twitteriu“.

Šiame straipsnyje išreikštos nuomonės yra autoriaus nuomonė ir nebūtinai atspindi „The Epoch Times“ nuomonę.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 86

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Eglė    -  2022-04-25, 11:55

    Akivaizdu, kad maarksistai prisidengę gražiais šūkiais siekia uždrausti žodžio laisvę, o po to lengvai paimti ir likusias laisves, nes nebebus kam apie tai kalbėti.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....