infa.lt

Elonas Muskas Twitter adresu: „žodžio laisvė yra, kai žmogui, kurio nemėgsti, leidi pasakyti tai, kas tau nepatinka“

16 balandžio
06:50 2022
Elonas Muskas

youtube kadras

„Twitter“ svarsto vadinamąją „nuodų piliulės“ taktiką, kad sutrukdytų Elono Musko pastangoms išpirkti socialinės žiniasklaidos platformą, rašo Epoch Times.

„Nuodų piliulės” metodas suteikia esamiems akcininkams teisę įsigyti papildomų akcijų su nuolaida, sumažinant apyvartinių akcijų skaičių, o priešiškas įmonės perėmimas tampa finansiškai sudėtingesniu pirkėjui.

„Orveliško naratyvo kontrolė“

Winklevossas savo Twitter paskyroje teigė, kad taikydama nuodų piliulių taktiką „Twitter“ demonstravo savo pasiryžimą išsaugoti status quo, net jei tai daro neigiamą poveikį esamiems akcininkams.

„Jie mieliau susidegintų, nei atsisakytų savo cenzūros programų. Tai parodo, kaip giliai jie yra atsidavę orveliškam naratyvui ir pasaulinio diskurso valdymui. Baisu“, – rašė jis.

„Twitter“ buvo apkaltintas kai kurių mažumų ir politiškai konservatyvių požiūrių slopinimu, bet tuos kaltinimus kompanija ne kartą atkakliai neigė.

Muskas atsakė į Winklevosso Twitter žinutę, pareikšdamas, jog jei „Twitter“ valdybos veiksmai prieštaraus akcininkų interesams, jiems gali kilti teisinių pasekmių.

„Jei dabartinė „Twitter“ valdyba imsis veiksmų, prieštaraujančių akcininkų interesams, jie pažeistų savo patikėjimo pareigas“, – rašė Elonas Muskas. „Atsakomybė, kurią jie prisiimtų, būtų titaniško masto.

„Mano geriausias ir galutinis pasiūlymas“
Muskas, turintis 9,2 proc. „Twitter“ akcijų, ketvirtadienį pateko į žiniasklaidos  antraštes, pasiūlės pirkti visas „Twitter“ akcijas grynaisiais su didele priemoka prie rinkos kainos.

Jis sakė siūlantis pirkti „100 procentų „Twitter“ akcijų, po 54,20 USD už akciją grynaisiais, 54 [procentų] priemoką už dieną prieš tai, kai jis pradėjo investuoti į „Twitter“ ir 38 [procentų] priemoką už dieną, prieš viešai paskelbiant apie jo investiciją.

„Mano pasiūlymas yra geriausias ir galutinis mano pasiūlymas, ir jei jis nebus priimtas, turėčiau persvarstyti savo, kaip akcininko, poziciją“, – pridūrė jis.

Mičigano valstijos universiteto teisės profesorius Adamas Candeubas „The Epoch Times“ sakė, kad „Twitter“ valdybai gali kilti teisinių pasekmių, jei ji atmes akcininkams finansiškai pelningą pasiūlymą.

„Twitter priklauso akcininkams, o direktoriai turi veikti taip, kad atitiktų jų interesus, o ne taip, kad jie galėtų kontroliuoti korporaciją“, – The Epoch Times sakė Candeubas.

„Jei jie atsisakys labai palankios kainos, bus nevykdoma jų teisinė pareiga, o tai gali turėti daug rimtų teisinių pasekmių.

„Nepaprastas potencialas“
Elonas Muskas, kuris ne kartą abejojo ​​„Twitter“ įsipareigojimu laikytis žodžio laisvės nuostatų, savo pasiūlyme išpirkti akcijas teigė, kad nori paversti kompaniją tikra žodžio laisvės platforma.

„Twitter turi nepaprastą potencialą. Aš jį atrakinsiu“, – rašė Muskas laiške „Twitter“ pirmininkui Bretui Taylorui, pridėtame kaip eksponatas prie Vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC) balandžio 14 d.

Muskui anksčiau įsigijus akcijų paketą, dėl kurio jis tapo didžiausiu individualiu „Twitter“ akcininku, jam buvo pasiūlyta vieta kompanijos direktorių valdyboje, su kuo jis iš pradžių atrodė, kad sutiko, bet vėliau atsisakė.

„Investavau į „Twitter“, nes tikiu, kad jis gali tapti žodžio laisvės platforma visame pasaulyje, ir manau, kad žodžio laisvė yra visuomeninė būtinybė, kad veiktų demokratija“, – rašė Muskas laiške Taylorui.

„Po to, kai investavau, supratau, kad kompanija nei klestės, nei pasitarnaus šiam visuomenės poreikiui dabartine forma. „Twitter“ turi būti pakeistas į privačią kompaniją“, – tęsė Muskas, turėdamas omenyje žodžio laisvės „visuomeninį imperatyvą“.

„Įtrauki laisvo žodžio arena“
Muskas šią temą išplėtė ketvirtadienį, duodamas interviu TED konferencijoje Vankuveryje, teigdamas, kad nori padaryti „Twitter“ privačiu, paverstus jį atvirojo kodo platforma ir „įtraukia žodžio laisvės arena“.

„Twitter tapo savotiška de facto miesto aikšte, todėl labai svarbu, kad žmonės suvoktų realybę, ir suvoktų, kad jie gali laisvai kalbėti nepažeisdami įstatymų“, – renginio metu sakė Muskas.

„Geras ženklas, rodantis, ar yra žodžio laisvė, yra tai, kad žmogui, kurio nemėgsti, leidžiama pasakyti tai, kas tau nepatinka“, – sakė Muskas. „Ir jei taip yra, tada mes turime žodžio laisvę”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 235

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Žodžio laisvė    -  2022-04-16, 10:33

  tai Lietuvoje jau baigiama užmiršti sąvoka, nes kalbėti gali tik tie, kas įtinka valdantiesiems. Kiti dusinami be pasigailėjimo. Jei Maskui pavyktų perimti Twitterį, atsirastų vilties, kad bent ten galėtume laisvai pasisakyti.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-04-16, 11:44

  šimašiui ir valdantiesiems reikia Elon Musko pasakytus sakinius išmokti atmintinai ir pasikabinti prie lovos kas vakarą juos kartojant -kas yra žodžio laisvė. Tokios LRT turėtų nelikti, nebent pati save išsilaikytų.Nes ten žodžio laisvė yra tik saviems. Lietuvoje jau nei žodžio nei judėjimo laisvės nelieka. Tiesa , savi gali demonstruotis, piketuoti, svarbu garsiai rėkti kad jie už Ukrainą ir palaiko valdžią. Ir dar svarbiau kas vakarą žiūrėti kaip dega , rusena rusų karių kūnai , jausti didelį malonumą tą matant, ir tik tuomet kai jau lavonai baigia rusenti gali ramiai užmigti.Maldeikiuko vakarinis ritualas prieš miegą.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Hm    -  2022-04-16, 12:49

   Pradžia buvo gera, bet jei tie patys ruskių kariai vaikščiotų po Lietuvos žemę, tą patį darytų ką ir Ukrainoje tai ir pats būtum laimingas matydamas kaip dega okupantų karių kūnai…

   Atsakyti į šį komentarą
   • PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-04-16, 16:17

    Tamsta Hm, nesu su nukrypimais, ir jausti malonumą kaip dega nors ir priešo kūnai tikrai ne man.

 3. pasiilgusiems tiesos ir žodžio laisvės    -  2022-04-16, 17:45

  Tiesos lašas totalinio melo jūroje:

  laisvaslaikrastis.lt

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...