• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Pasaulio milijardieriai – rusų mažėja

Pasaulio milijardieriai – rusų mažėja

04 kovo
12:14 2015

(„Deutshe Welle„, Vokietija)

paveikslėlisTurtingiausiu šių metų planetos žmogumi anot žurnalo Forbes tapo Bill Gates – „Microsoft“ įkūrėjas. Rusijos milijardieriai prarado virš 30% savo kapitalų

Naftos kainų kritimas neturėjo pastebimos įtakos turtingiausių planetos žmonių sąrašui, tradiciškai publikuojamam amerikiečių žurnale Forbes. Jų skaičius paskelbtas 2015-ųjų kovo 2 dieną naujame reitinge, išaugo beveik 300 žmonių ir sudarė 1826. bendras jų visų turtas vertinamas 7,05 trilijono dolerių (pereitais metais suminis Forbes sąrašo kapitalas siekė 6,4 trilijono dolerių).

Truputį mažiau, nei trečdalis iš 290-ies sąrašo naujokų sudaro Kinijos atstovai. O štai Rusiaj, kurios ekonomika nukentėjo nuo Vakarų sankcijų, prarado sąraše 33 pozicijas. Jei pernai Forbes reitinge buvo 111 Rusijos atstovų, tai dabar jų liko 88.

Ir sumine išraiška Rusijos turtuoliai prarado 30% savo kapitalų (apie 73 milijardus dolerių). Pagal milijardierių skaičių Rusiaj nusirito iš 3 į 5 Forbes sąrašo vietą, praleidusi į priekį ne tik JAV ir Kiniją, bet ir Vokietiją bei Indiją.

Pačiu turtingiausiu Rusijos atstovu yra laikomas 15,4 milijardo dolerių turto savininkas Vladimiras Potaninas, užimantis 60-ąją vietą bendrame sąraše.

Porošenko iškrito iš sąrašo

Dabartiniame Forbes reitinge – penki ukrainiečiai. Lyginant su pereitais metais jų skaičius sumažėjo keturiais žmonėmis, ir tarp iškritusių atsidūrė dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

Pačiu turtingiausiu vokiečiu tapo Georg Schaeffler, kuriam priklauso žinomas padangų Continental gamintojas. Jo turtas vertinamas 26,9 milijardo dolerių (apie 24 mlrd €u), kas leido jam užimti 21-ą vietą sąraše.

Turtingiausiu planetos žmogumi, pagal Forbes versiją, šiais metais tapo „Microsoft“ įkūrėjas Bill Gates, kurio turtas vertinamas 79,2 milijardo dolerių.Lyginant su praėjusiais metais jo turtas išaugo 3 mlrd dolerių.

Po Geitso seka meksikiečių milijardierius Carlos Slim, valdantis turtą vertinamą 77,1 mlrd dolerių. Į trejetuką grįžo ir žymus finansų investuotojas Warren Buffet. Su savo 72,7 milijardo dolerių vertinamu turtu (14,5 mlrd daugiau nei praėjusiais metais) jis stumtelėjo į ketvirtą vietą ispanų madingų drabužių parduotuvių tinklo Zara įkūrėją Amancio Ortega.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 244

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt banko pavedimu
Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2022" gegužės 15 d?


  • Taip, būtinai (62%, 150 balsavo)
  • Dar nežinau, galbūt (24%, 59 balsavo)
  • Ne, nepalaikau (14%, 34 balsavo)

Viso balsavo: 243
Pradėta - 2022-05-01 @ 08:59
Pabaiga - 2022-05-14 @ 08:59

Leidžiama ... Leidžiama ...