• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Vokietijos Bundesbankas inicijuoja kalbas apie pensijinio amžiaus didinimą iki 70 metų

Vokietijos Bundesbankas inicijuoja kalbas apie pensijinio amžiaus didinimą iki 70 metų

22 spalio
13:51 2019

Darboholikai

Vokietijos Bundesbankas kursto diskusijas dėl pensinio amžiaus padidinimo iki beveik 70 metų. „Dėl demografinės raidos įstatymų numatytas einamųjų išmokų draudimas ateityje patirs didelį spaudimą, ypač nuo 2020 m. vidurio.“

Norint išlaikyti stabilią sistemą, reikia „pakoreguoti centrinius pensijų draudimo parametrus“, mėnesiniame spalio mėn. pranešime rašo „Bundesbank“ ekonomistai. „Svarbus tolesnių reformų atspirties taškas yra pensinis amžius“.

Nuo 2012 m. amžiaus riba reikalinga gauti įstatymo numatytą pensiją, palaipsniui yra didinama nuo 65 iki 67 metų pasiekus 2031 m. Tačiau to, anot ekspertų, nepakaks, nes nuo 2020-ųjų vidurio baby-bumeriai pasiekia pensinį amžių.

Todėl Bundesbankas siūlo iki 2070 m. padidinti pensinį amžių iki 69 metų ir keturių mėnesių. Tarptautinės organizacijos, tokios kaip Europos Komisija, TVF ir EBPO, taip pat pasiūlė „ ilgėjant gyvenimo trukmei didinti pensinį amžių“.

Bundesbanko skaičiavimais, gimę 2001 m. išeis į pensija nuo 2070 m. gegužės mėn., sulaukę 69 metų ir keturių mėnesių. Toks patikslinimas ne tik palengvins pensijų fondams, pirmadienį teigė centrinis bankas. „Tai taip pat padidintų makroekonominį potencialą padidinus užimtumą ir tokiu būdu palaikant mokesčių bazę ir socialines įmokas“.

Naujausias federalinės vyriausybės pensijų paketas užtikrina, kad apsaugos lygis iki 2025 m. išliks 48 procentai – tai reiškia pensijos ir vidutinio darbo užmokesčio santykį. Be to, iki 2025 m. Įmokos į pensijų draudimą neturėtų viršyti 20 procentų pajamų. Tokiu atveju ekspertai laukia, kad, jei nebus imtasi priemonių – mažės pensijų lygis ir didės įmokos.

SDP, žalieji ir kairieji į Bundesbanko raginimą sureagavo nepalankiai. „Aukštesnis pensinis amžius, manau, neteisingas“, – „Handelsblatt“ sakė SPD parlamentinė grupės deputatė Katja Mast. Žaliųjų pensijų ekspertas Markusas Kurtas sakė: „Mums reikalinga sveikesnio darbo strategija, o ne visiems pensija – nuo 69 metų“. „Jei nebus sprendimo tų žmonių atžvilgiu, kurie negali išsilaikyti darbe iki 67 metų, diskusija apie 69 metų pensiją yra labiau pavojinga nei naudinga.“

Kairiųjų parlamento lyderis Dietmaras Bartschas reikalavo išplėsti pensijų fondo įmokų bazę: „Užuot reikalavus didesnio pensinio amžiaus, reikia didinti pensijų fondo pajamas, tada pensija turės patikimą ir tvarią ateitį“. Reikėtų užduoti klausimą, kodėl yra sukurtos papildomos pensijų schemos valstybės tarnautojams, savarankiškai dirbantiems asmenims ir politikams, sakė Bartschas.

Du žinomi ekonomistai palaikė Bundesbanko iniciatyvą interviu „Neue Osnabrücker Zeitung“ (antradienį), tačiau su išlygomis. Koregavimas dėl pensijinio amžiaus didinimo turėtų būti atliekamas tik tiek, kiek padidėja gyvenimo trukmė “, – sakė Miuncheno Ifo instituto vadovas Clemensas Fuestas.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kad fizinės ištvermės reikalaujančias arba mažas pajamas duodančios profesijas sąlygoja mažesnę gyvenimo trukmę, lyginant su akademinėmis, sakė Fuestas.

Vokietijos ekonominių tyrimų instituto (DIW) prezidentas Marcelis Fratzscheris pasisakė už lankstumą dėl išėjimo į pensiją, tačiau pabrėžė: „Jei nebus pratęstas darbingas gyvenimas, tvari pensijų sistema nebus įmanoma“.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 151

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais