• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Uodai neša klimato pasikeitimo įrodymus

Uodai neša klimato pasikeitimo įrodymus

29 rugpjūčio
19:46 2019

„Klimato pasikeitimų pasekoje, kai kuriuose pietiniuose Rusijos regionuose dideliais tempais plinta uodai, galintys pernešti tropines ligas, įskaitant Zika virusą, įspėja mokslininkai“, – praneša The Times.

„Manoma, jog Aedes aegypti ir Aedes albopictus uodai persikėlė į Juodosios jūros regioną iš Egipto ir Pietryčių Azijos. Neskaitant Zika viruso, kuris embriono vystymosi motinos gimdoje metu gali sukelti defektus jo smegenyse, jie gali pernešti Chikungunya, denge, Vakarų Nilo ir geltonąją karštliges. Taip pat jie gali platinti lervas kirmino, galinčio rimtai pažeisti žmonių ir gyvūnų vidaus organus“, – praneša leidinys.

Pasak valdininkų, nuo pereitų metų dešimtys žmonių po uodų įgėlimų užsikrėtė Vakarų Nilo karštlige. Mirtinų atvejų pavyko išvengti. Šie uodai buvo aptikti, tame tarpe ir Rusijos aneksuotame Kryme. Anksčiau Rusijoje buvo fiksuojama tik geltonoji ir Vakarų Nilo karštligės. Geltonoji karštligė buvo likviduota 1950-aisiais, tačiau ji grįždavo“, – pažymima straipsnyje.

„Valdininkai bando sumažinti grėsmę. Rusijos prezidentas V. Putinas pripažįsta, jog klimato pasikeitimai stipriai smogė Rusijai, tačiau neigia, jog tai susiję su žmogaus veikla.

Praėjusiais metais futbolo rungtynių dėl Pasaulio Taurės Volgograde metu, futbolistams teko tiesiog kovoti su uodais ir mašalais. Voronežo sritis, esanti 290 mylių nuo Maskvos, taip pat nukentėjo nuo uodų antplūdžio, kurį valdžia susiejo su potvyniais ir ne pagal sezoną šiltu oru“, – primena leidinys.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 184

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, Prezidentas turėtų įsikišti į situaciją valstybėje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...