infa.lt

„Kam tau juoda kaukė“: grupės „Mašina vremeni“ lyderis parašė dainą apie liepos 27 mitingą Maskvoje

„Kam tau juoda kaukė“: grupės „Mašina vremeni“ lyderis parašė dainą apie liepos 27 mitingą Maskvoje

31 liepos
14:02 2019
Sulaikymas Maskvoje liepos 27

Sulaikymo Maskvoje mitinge momentas 2019-07-27 | REUTERS/Shamil Zhumatov

Muzikinės grupės „Mašina vremeni“ lyderis Andrej Makarevič savo Facebook paskyroje patalpino dainą, skirtą liepos 27 dienos mitingo herojams – policininkams, susidorojusiems su akcijos dalyviais.

Truputį anksčiau dainininkas paskelbė įrašą, kuriame pakomentavo tai kas vyksta Rusijoje su rinkimais: „Visas pasaulis jau žino, jog mūsų šalyje nėra nei rinkimų, nei įstatymų, nei teismo. Mūsų piliečiai tą žino dar geriau. Tai dėl ko tada valdžia tęsia šį spektaklį? Pati sau? Tai juk ir jie tą puikiai žino, net geriau už kitus!“

Protestuojantys išėjo į liepos 27 dienos mitingą tam, kad palaikytų nepriklausomus kandidatus rinkimuose į Maskvos miesto tarybą, kurių neprileido registracijai. Opozicijos kandidatams pavyko surinkti būtiną juos palaikančių parašų skaičių (tai pirmoji labai sunkiai įveikiama kliūtis pakeliui į Dūmą), tačiau Maskvos rinkimų komitetas juose rado „trūkumų“.

Kai kurios priežastys net kėlė juoką – nebuvo pripažįstamas vieno kandidato parašas padėtas kito kandidato naudai ar jo giminaičių.

Tūkstančiai maskviečių buvo pripažinti neegzistuojančiais – nepadėjo ir vaizdo įrašai-liudijimai, kuriuose buvo fiksuojamas pasirašymas, nei pačių pasirašiusiųjų pareiškimai – absoliučiai visus nepriklausomus kandidatus pradžioje nušalino nuo dalyvavimo rinkimuose, po to areštavo laikotarpiui nuo 10 iki 30 parų, o galiausiai iškėlė jiems bylas už trukdymą Maskvos miesto rinkimų komiteto darbui.

Prie viso to, visi „Vieningos Rusijos“ kandidatai į rinkimus praėjo, nes pas juos viskas buvo „tvarkoje“.

Kaip pažymi visi nepriklausomi stebėtojai (Vakarų agentai ir Rusijos 5-oji kolona, pasak Maskvos valdžios – infa.lt past.), tokiais purvinais ir visiškai neteisėtais būdais Maskvos valdžia nesinaudojo net prezidento rinkimų metu.

Visa tai sužadino pasipiktinimo bangą vietos miestiečių tarpe, nutarusių išeiti į gatves ir išreikšti savo protestą mitinge.

Tačiau valdžia nepaliko jiems net galimybės protestuoti – pradžioje jiems atėmė galimybę turėti savo atstovą miesto Dūmoje, o vėliau – teisę dėl to išreikšti savo nepasitenkinimą. Leidimas mitingui nebuvo išduotas.

Žmonės buvo mušami ir sulaikomi, didelė dalis dar iki mitingo pradžios. Bendroje sumoje sulaikyta buvo virš 1 300 žmonių, įskaitant ir nepilnamečius. Opozicija auga nuo paauglystės.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *„Kam tau juoda kaukė“: grupės „Mašina vremeni“ lyderis parašė dainą apie liepos 27 mitingą Maskvoje* - nuoroda: https://infa.lt/35260/kam-tau-juoda-kauke-grupes-masina-vremeni-lyderis-parase-daina-apie-liepos-27-mitinga-maskvoje/