infa.lt

Justinos Ližaitienės Arangetram. Kauniečiams nemokamas renginys

Justinos Ližaitienės Arangetram. Kauniečiams nemokamas renginys

20 kovo
08:42 2019

ARANGETRAM – klasikinio indiško šokio atlikėjos solinis, debiutinis pasirodymas. Išvertus iš tamilų kalbos, reiškia įžengimą į sceną. Tai archainė tradicija, kuri yra tarytum šokėjos įšventinimas, palaiminimas arba iniciacija. Jos metu atliekama tradicinė Bharatanatyam Margam programa, sudaryta iš tam tikru eiliškumu sudėtų šokių. Juos išmokdama ir atlikdama šokėja ištobulina judėjimo techniką, emocijų išraišką, muzikos žinias (ritmą ir melodiją) ir fizinę ištvermę.

Justina Ližaitienė – klasikinio indiško šokio bharatanatyam šokėja. Šiuo scenos menu ji susidomėjo prieš 17 metų ir jau daugiau nei 12 metų yra scenos meno ir šokio teatro akademijos įkūrėjos Rajyashree Ramesh (Berlynas/Vokietija, Bangaloras/Indija) mokinė.

Be klasikinio Bharatanatyam Margam repertuaro šokėja pristatys savo choreografiją, kurioje integruojama ir perpinama klasikinio bharatanatyam šokio stiliaus žinios ir judesių technika su šiuolaikiniu, išraiškos šokiu. Savos choreografijos kūrimas ir suvokimas yra viena iš Rajyashree Ramesh įdiegtų sąlygų atliekant Arangetram egzaminą. Justinos pasirinkimas atskleidžia dieviškumo, džiaugsmo ir taikos ieškojimą, pasitelkiant vienos iš nedaugelio Indijoje laikomos šventos moters gyvenimo istoriją – Akka Mahadevi gyvenimo istoriją. Šis solinis pasirodymas gyvos muzikos, šokio ir poezijos šventė.

Nattuvangam: Guru Rajyashree Ramesh, Irina Kušelevič
Vokalas: Guru Rajyashree Ramesh (Vokietija – Indija)
Poezijos skaitymas, vokalas: Neringa Nekrašiūtė (Lietuva)
Mridangam: Vidwan S.V. Giridhara (Indija)
Fleita: Ravichandra Kulur (Indija)
Fortepijonas: Miglena Perminienė (Lietuva)
Violončelė: Mykolas Perminas (Lietuva)
Smuikas: Grytė Perminaitė (Lietuva)

Vyriausioji egzaminatorė – ilgus metus klasikinio indiško šokio bei teatro tradiciją tyrinėjanti mokslininkė bei profesionali bharatanatyam ir kuchipudi stilių atlikėja, Dr. Avanthi Meduri (UK – Indija).

Renginys nemokamas.

Lankytojai laukiami kovo 29 dieną 18 valandą


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Justinos Ližaitienės Arangetram. Kauniečiams nemokamas renginys* - nuoroda: https://infa.lt/30219/justinos-lizaitienes-arangetram-kaunieciams-nemokamas-renginys/