infa.lt

R. Polas: Kadafis numatė ir bandė stabdyti šią teroro bangą Britanijoje, už ką buvo nužudytas

R. Polas: Kadafis numatė ir bandė stabdyti šią teroro bangą Britanijoje, už ką buvo nužudytas

03 birželio
01:16 2017

Muamaras Kadafis

Aršus „Pasaulinės vyriausybės“ kritikas ir buvęs kandidatas į JAV prezidentus dr. Ronas Polas (Ron Paul), atvirai smerkia Vakarus už nuversto ir nužudyto Libijos lyderio Muamaro Kadafio (Muammar al-Gaddafi) įspėjimų ignoravimą, tvirtinusio, kad islamo ekstremistų įtakos augimas, juos palaikant Jungtinėms Valstijoms, baigsis Europos užpuolimu, rašo thefreethoughtproject.com.

Tą jis sakė dar gerokai prieš tai, kai Salmanas Abedi įjungė sprogstamąjį įtaisą koncerte Mančesteryje. Vaikai, paaugliai ir jų tėvai, susirinko į amerikiečių pop-žvaigždės Arianos Grande koncertą. Jie jau pradėjo išeidinėti iš salės, kai Abedi detonavo šrapneliais užtaisytą bombą. Susidarė grūstis ir kilo panika, daugelis žmonių patyrė traumas, o 22 iš jų žuvo.

Ar buvo galima išvengti šio teroro akto Mančesteryje, dar gerokai anksčiau iki to, kai žvalgybos tarnyba M15 taip pat įspėjo apie tokio incidento galimybę artimiausiu metu?

Rono Polo programos metu, Liberty Report politologas Danielis Makadamsas (Daniel McAdams) pažymėjo:

„Kai, palaikant Jungtinėms Valstijoms radikalai ėmė didinti savo įtaką Rytų Libijoje, Muamaras Kadafis pasakė: „aš įspėju jus, vaikinai, tai radikalūs islamistai, tai teroristai ir, jeigu jūs ir toliau juos palaikysite, bus rimtų nemalonumų“.

Makadamsas ir daktaras Polas pacitavo straipsnį, paskelbtą Telegraph 2016 metų sausį, pavadintą „Pulkininkas Kadafis įspėja Tonį Bleirą (Tony Blair) apie islamistų teraktus Europoje, apie ką liudija pokalbio telefonu įrašas“. Įraše buvo cituojami pokalbio tarp dviejų lyderių tekstai, iš kurių matosi, kiek tiksliai nelaimingasis Libijos lyderis numatė būsimus, islamistų radikalų palaikymo iš vakarų valstybių pusės, rezultatus.

Matomai, pakankamai įžvalgus, kad suprastų, kokiu siaubingu būdu islamistų palaikymas iš vakarų valstybių pusės, atsilieps visai Europai, 2011 metų vasario 25 dieną Kadafis prognozavo šį niūrų įvykių posūkį telefono pokalbio metu su Britanijos premjeru Tobiu Bleir. Jis įspėjo: „Jie (džihadistai) nori perimti Viduržemio jūros kontrolę, o po to jie užpuls Europą“.

Pusės valandos pokalbio metu Muammaras Kaddafis ne kartą tvirtino, jog jis siekia tik apsaugoti civilius Libijos gyventojus nuo smurto bangos, nešamos Al-Qaeda smogikų. Šiame mūšyje vyriausybės pajėgos nesugebėjo pasiekti pergalės.

Cituodamas Kadafio komentarų pokalbio metu išklotinę, Telehraph tęsia: „Tai ne mes kovojame prieš juos, – tai jie mus puola“.

Aš noriu pasakyti tiesą. Tai visai paprasta situacija: organizacija sukūrė snaudžiančias kuopeles visoje Šiaurės Afrikoje. Organizacija taip ir vadinasi – Al-Qaeda Šiaurės Afrikoje… Šios snaudžiančios kuopelės labai panašios į tas, kurios buvo sukurtos Amerikoje prieš rugsėjo 11 teraktą.

„Jiems pavyko gauti ginklus ir įgąsdinti žmones. Žmonės negali palikti savo namų…. Tokia padėtis esant džihadui. Džihadistai turi ginklus ir jie terorizuoja žmones gatvėse“.

Sekančio pokalbio metu, įvykusio po keturių valandų Kadafis papildė: „Man teks apginkluoti žmones ir pasiruošti karui. Daug Libijos liaudies žus, nukentės Viduržemio jūros regionas, Europa ir visas pasaulis. Šios ginkluotos grupuotės pasinaudoja situacija Libijoje kaip pateisinimą savo veiksmams – ir mes kovosime su jomis.

Tarp kitko, iš tiesų pasirodė, jog Abedi šeima kovojo prieš Kadafį sukilimo 2011 metais metu.

Kaip pažymi daktaras Polas, nevilties kupini Kadafio žodžiai buvo ne grasinimas, o greičiau jau patarimas Bleirui dėl tų siaubingų pasekmių, prie kurių prives politinės Jungtinių Valstijų ir jų vakarų sąjungininkų manipuliacijos, be to, ne tik Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose, bet ir Europoje.

Pasak daktaro Polo, Kadafis įspėjo, „jog tai gali turėti labai liūdnas pasekmes. Ir kaip pasirodė, jis buvo absoliučiai teisus“.

Iš tiesų, šiandien milijonai antraščių praneša, jog Abedi šeima dukart kreipėsi į britų žvalgybos tarnybas su nuogąstavimais, jog jis pradėjo domėtis pavojingomis teroristinėmis fantazijomis.

„Apie tai, kad Abedi palaikė terorizmą, Britanijos saugumo tarnybos jau buvo įspėtos anksčiau šiais metais, buvo telefono skambučiai nuo draugų“, – praneša The Times.

„Britanijos karštoji linija kovai su terorizmu jau prieš 5 metus buvo informuota apie jo pažiūras. Buvo pranešta apie pakankamai pavojingus pareiškimus, įskaitant tvirtinimą, jog jis yra pasiruošęs tapti teroristu-mirtininku“.

Nors išlieka neaišku, ar Abedi buvo kryptingai prižiūrimas M15 tarnybos, – akivaizdus kitas faktas: net tiesioginiai ir nedviprasmiški konkrečiai suinteresuotų asmenų įspėjimai nekelia aktyvaus susidomėjimo tos ar kitos personos atžvilgiu, iš tradiciškai įtarių Vakarų spec tarnybų pusės.

Abedi brolis, kuris dabar yra areštuotas Tripolyje, esą patvirtino, jog Salmanas ir jis pats, yra teroristinės organizacijos „Islamo Valstybė“ nariais, ir, jog jo brolis kalbėjo apie savo planus įvykdyti teroro aktą Mančesteryje. Beje, kai kalba užeina apie slaptas žvalgybos tarnybų operacijas, toks lėtumas – tikrai ne retenybė.

Neužilgo po to, kai Kadafis kreipėsi į Bleirą ir kitus vakarų šalių lyderius, jo tragiškas likimas ir Libijos likimas buvo nulemti. Jį nuvertus ir nužudžius, planai pakeisti amerikiečių naftos dolerį auksu dengtu afrikietišku dinaru, kurie galėjo atvesti prie kontinento ekonominio atsigavimo, tapo neįgyvendinami.

O jo įspėjimai apie artėjančią nelaimę visai Europai, daugiamečio įsikišimo į suverenių valstybių kultūrą bei vidaus reikalus pasekoje, o taip pat manipuliavimas teroristinėmis grupuotėmis vykdant hegemonišką plėšimą, dabar gali tik aidu atsišaukti protuose tų, kurie buvo labiausia kalti dėl šio nusikalstamo kurtumo.

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, pateikta „infa.lt” buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę Jums patogiu būdu

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 649

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. vanduo    -  2017-08-19, 04:12

  – Pievas rašot.
  – Taip, Gadafis taip sakė, bet jis kalbėjo apie Libiją, o ne visą pasaulį. Gadafis Afrikoje buvo naudingas, nes jo režimas suvaldė radikalizmą, bet atėjus laikui demokratiazuotis, jam buvo pasiūlyta pasitraukti iš posto, o jis atsisakė. Už tai buvo sunaikintas tų pačių sąjungininkų ir islamistų;
  – Teroro išpuolia yra kita istorija. Jie vyksta, nes:
  1. Arabuose vyksta karai, neaiškios teritorijos, todėl yra priežastis keršyti;
  2. Dėl karų daug islamo imigrantų į vakarus, o tuo pačiu ir keršytojų.
  Klausimas: gal žurnalistas mano jog Gadafio išsaugojimas būtų sustabdęs islamą? Tikrai, tai būtų tik atitolinę vakarų akistatą su islamu.
  P.d. radikalūs islamistai yra tik žaisliukas Pasaulio politikoje siekant nuversti nepalankius režimus, o paskui juose įvesti demokratinę tvarką. O teroro išpuoliai tėra šalutinis efektas. Jis pasibaigs iš karto, kai bus išspręstas arabų pasaulio sienų klausimas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. ???    -  2017-08-21, 12:46

  Gadaffi buvo nuzudytas, nes norejo isivesti savo valiuta paremta auksu ir issilaisvinti is centriniu banku vergijos, be to nauja valiuta butu buvus konkurente US doleriui.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...