infa.lt

Nyderlandai atšaukia Ukrainos asociacijos su ES susitarimą

Nyderlandai atšaukia Ukrainos asociacijos su ES susitarimą

27 spalio
01:02 2016

Mark Riutte

Nyderlandų premjeras Markas Riutė (Mark Rutte) patvirtino, kad jo šalis nepalaikys susitarimo Dėl Ukrainos asociacijos su Europos Sąjunga, praneša Bild. Tokiu būdu, po ketverių metų derybų, dėl olandų atsisakymo pasirašyti susitarimą, kuriam buvo būtinas visų ES šalių narių sutikimas, jis atsidūrė ant žlugimo ribos, rašo korespondentas Julian Ropcke, pastebėdamas, jog „šalutiniu“ Ukrainos veržimosi į ES efektu tapo „beveik 10 tūkstančių užmuštųjų“.

„Tai didžiulė Kremliaus pergalė“, – rašo žurnalistas. Susitarimas visada buvo „rakštimi“ Rusijai. Kad išvengtų jo pasirašymo Rusija net susitaikė su ekonominėmis sankcijomis.

Olandijos atsisakymas – tai 2016 metų balandžio 6 vykusio referendumo rezultatas, kurį išreiškė olandai atsakydami į klausimą ar jie palaiko susitarimą dėl Ukrainos asociacijos su ES. Didžioji dauguma atėjusių į referendumą rinkėjų balsavo prieš.

Referendumo išvakarėse Rusijos valstybinės MIP, kaip pabrėžia leidinys, išskleidė propagandinę kampaniją, kuri turėjo pakreipti olandų sprendimą atsisakyti suartėjimo su Ukraina. Konkrečiai, Rusijos valstybinis TV kanalas Russia Today šešias savaites iki balsavimo kartojo: „Ukraina iš moralinio ir politinio požiūrio taško – tai juodoji skylė ant kolapso ribos“. Dieną prieš balsavimą RT parašė savo svetainėje, jog dauguma olandų pasisako prieš Ukrainos ryšius su ES.

Nežiūrint į tai, kad 61% referendumo dalyvių balsavo prieš, aktyvumas siekė tik 32%, tai yra asociacijos priešininkų skaičius siekė tik 2,5 milijono iš 16,8 milijonų Olandijos gyventojų. Prie viso to, referendumo rezultatai nebuvo privalomi Nyderlandų valdžiai, pastebi autorius.

„Sprendimas, kurį priėmė olandų valdžia prieš Ukrainą Rusijos naudai, sudaro nesuvokiamą prieštaravimą – ypač turint omenyje incidentą su rusišku oro gynybos kompleksu „BUK“, kuriuo buvo numuštas Malaizijos oro linijų keleivinis lėktuvas skridęs MH17 reisu 2014 metais“, – rašo Ropcke. Tada, dėsto Bild „Putino budeliai nužudė 196 olandus – daugiau, nei kažkokios kitos šalies piliečių“.

Buvęs Kanados ESBO stebėtojas Maiklas Makėjus (Michael MacKay) pakomentavo Riutte sprendimą sekančiai: „Vladimiras Putinas gali įsiveržti į Europą, nužudyti 195 olandus lėktuve MH17 – ir tuo pačiu tikėtis, jog olandų premjeras Riutė spjaus dėl jo į ukrainiečius“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 141

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...