infa.lt

Remigijus Šimašius recidyvistas? Lietuvos Šeimų Sąjūdis laimėjo eilinę bylą dėl mitingų draudimo prieš Vilniaus savivaldybę

Remigijus Šimašius recidyvistas? Lietuvos Šeimų Sąjūdis laimėjo eilinę bylą dėl mitingų draudimo prieš Vilniaus savivaldybę

28 birželio
15:33 2022

Šiandien (birželio 28 d.) paskelbta Vilniaus Apygardos administracinio teismo, trijų teisėjų kolegijos nutartis dėl Vilniaus savivaldybės administracijos sprendimo, atšaukti dar sausio 10 d. suderintą asociacijos „Lietuvos Šeimų Sąjūdis” organizuojamą Šeimų renginį – „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2022”.

Šiame sprendime Teismas tenkina skundo pareiškėjo (LŠS) prašymą pripažinti negaliojančiu R.Šimašiaus vadovaujamos Vilniaus savivaldybės sprendimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Turint omenyje, kad skundas buvo paduotas dar kovo mėnesį – LŠS tikėjosi jo išnagrinėjimo dar iki įvykstant renginiui, kas būtų sudarę galimybę jį surengti Vingio parke, kaip ir buvo numatyta.

Deja, nagrinėjimas vyko prieš dvi savaites, kas iš esmės praktinio teisingumo neatstatė – tik moralinį, kaip, beje, ir visose ankstesnėse laimėtose bylose. Viena laimėta dėl pernai metų birželio 15-16-17 dienų protestų prie Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros serijos, kita dėl rugsėjo 10 d. suderinto mitingo prie Seimo atšaukimo, ką teismas irgi paskelbė neteisėtu, pažymėjęs „piktnaudžiavimo valdžia” požymius.

Vilniaus savivaldybės atsakymo į skundą teismui ištrauka:

„Atsakovė mano, kad pareiškėjas (LŠS) toleruoja savo mitingo organizatorių ir dalyvių antivalstybines, prorusiškas, Rusijos karą Ukrainoje palaikančias nuostatas, nešalina tokio pobūdžio komentarų iš savo socialinių tinklų paskyrų, viešai nėra pasmerkęs Rusijos vykdomos karinės agresijos ir tokiais savo veiksmais rodo minėtų antivalstybinių nuostatų pritarimą Rusijos vykdomiems karo nusikaltimams.

Argumentuodama teismui Vilniaus savivaldybė teigia apie savo pareigą užtikrinti:

valstybės bei visuomenės saugumo sąlygas, viešosios tvarkos, teisės aktuose įtvirtintų dorovės principų, asmenų teisių ir laisvių apsaugą, tačiau šias vertybes pažeidžia aktyviai atvirai reiškiami prorusiški, antivalstybiniai teiginiai, provokacijos ir Rusijos karo Ukrainoje palaikymas, o pareiškėjo organizuojamas mitingas, mano, kad yra palanki terpė antivalstybiniams teiginiams ir provokacijoms laisvai ir nevaržomai reikšti bei platinti.

Taip pat R.Šimašiaus vadovaujama savivaldybė šmeižia Lietuvos Šeimų Sąjūdį tvirtindama savo rašte, jog:

Nurodo, kad antstolės Irenos Beliačic faktinių aplinkybių konstatavimo protokole yra užfiksuoti pareiškėjo (LŠS) skelbiami įrašai ir komentarai socialiniame tinkle „Facebook“ su prorusišku naratyvu, kur Jungtinių Amerikos Valstijų kariškiai vadinami išdavikais, valstybės valdžia vadinama apsimetėliais, kvestionuojama Lietuvos demokratinė santvarka. Pabrėžia, kad pareiškėjas yra viešasis juridinis asmuo (asociacija), kurio veiklą, požiūrį ir vertybes reprezentuoja ne tik asociacijos nariai, bet ir asociacijos organizuojamų renginių dalyviai, sekėjai socialinėse platformose, o pareiškėjo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje yra nuolat rašomi ir nešalinami prorusiški, antivakarietiški, prieš Lietuvos sąjungininkus nukreipti komentarai„.

Reikia pastebėti, jog antstolė nėra kompetentingas asmuo atskirti, kur yra LŠS organizacijos paskyra, o kur tuo vardu pasivadinusi grupė, kurių vien LRT priskaičiavo apie 15. Gali būti, jog dalis tų grupių sukurta būtent tam, kad būtų diskredituotas Lietuvos Šeimų Sąjūdis. Tuo pačiu, reikia pastebėti, jog Remigijaus Šimašiaus savivaldybė nesikreipė į kompetetingus organus išaiškinimo – nei į VSD, nei į Kriminalinės policijos žvalgybą.

Ką pažymėjo ir teismas:

Teisėjų kolegijos vertinimu, Įsakymas [atšaukti renginio suderinimą – infa.lt] yra pagrįstas prielaidomis. Prielaidos nagrinėjamu atveju nėra įrodytos, nustatyta priešingai – skunde pareiškėjas išreiškia palaikymą Ukrainai bei kartu su skundu pateikia socialiniuose tinkluose skelbiamą palaikymą Rusijos okupuotai valstybei, tačiau atsakovė šią, viešai prieinamą informaciją, priimdama Įsakymą, ignoravo ir vertino tik pavienių asmenų išreikštas prorusiškas idėjas.

Dar kart pabrėžtina, jog atsakovė (savivaldybė), norėdama įsitikinti dėl galimos grėsmės visuomenei bei valstybės saugumui, nesikreipė į atsakingas valstybės institucijas dėl išvados pateikimo, bet rėmėsi pavienių asmenų skelbiamais įrašais socialiniuose tinkluose.”, rašoma teismo nutartyje.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas daro išvadą, kad Administracija nepagrįstai priėmė įsakymą „Dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo 2022 m. sausio 10 d. įsakymo Nr. A30-88/22 „Dėl organizuojamo mitingo“ pripažinimo netekusiu galios“ ir apribojo Lietuvos šeimų sąjūdžio teisę vykdyti mitingą“, nes toks ribojimas yra neproporcingas. Atitinkamai teismas konstatuoja, kad Įsakymas yra neteisėtas ir nepagrįstas.”

Teismas ieškinį tenkino pilnai, ir papildomai priteisė iš Vilniaus savivaldybės 823 eurus teismo išlaidų asociacijai „Lietuvos Šeimų Sąjūdis”, kurias, deja, apmokės eiliniai vilniečiai. Ne Remigijus Šimašius ir ne sprendimus priėmę atsakingi asmenys.

infa.lt primena, kad sprendimą atšaukti LŠS renginio suderinimą priėmė asmeniškai Vilniaus meras Remigijus Šimašius, savo Facebook paskyroje paskelbęs, dar gerokai prieš oficialiai priimtą savivaldybės administracijos sprendimą, jog šį suderinimą atšauks, prisigalvojęs atvirų niekų karo Ukrainoje fone. Vėliau Vilniaus savivaldybė tik bandė kažkaip teisiškai pritempti šiuos Vilniaus mero skelbiamus niekus, kas jai, kaip teisingai nustatė teismas – baigėsi visišku ir eiliniu fiasko.

Tai trečias, teismų pripažintas neteisėtu „Laisvės partijos” valdomos (Vilniaus meras Remigijus Šimašius – „Laisvės” partijos vicepirmininkas) Vilniaus savivaldybės sprendimas, atšaukiant ar tiesiog nederinant Susirinkimų įstatymo garantuojamus, LŠS organizuojamus protesto renginius.

Galima įsivaizduoti kas gali vykti (ir vyksta) valstybėje, kurioje įstatymus leidžia ir juos siūlo pati nuolat juos pažeidinėjanti partija ir jos aukščiausia vadovybė.

Tokie piktybiniai įstatymo pažeidimų atvejai apibrėžiami teismų praktikoje kaip recidyvistinė neteisėta veikla – tai kas gi jūs, Remigijau Šimašiau, buvęs teisingumo ministre?

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 4 491

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. Myndė    -  2022-06-28, 15:56

  Veiksmingiau būtų ne „garbingas” recidyvisto titulas, bet bent kau teismų išlaidas išieškoti iš personažo asmeniškai. Dar geriau – ir baudas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-06-28, 16:34

  Labai jau ryškiai pasireiškia lyt-psichiškai iškrypusių sutvėrimų gynėjas Šimašius. Akivaizdu, kad daugiau niekada negali būti valdžioje laikinoji atsitiktinių Vyriausybė, kaip ir Šimašius meru ar Seimo nariu. JŲ politinė karjera turi būti užbaigta RINKĖJŲ balsais…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Mindas    -  2022-06-28, 17:38

  na ir suskis, o dar ministru buvo…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-06-28, 20:06

  Laisvoje, demokratinėje šalyje tokių politikų kaip šimašius net nerinktų, o po tokių teismo sprendimų jis turėtų prisiimti atsakomybę ir pasitraukti iš mero kėdės , kaip nepatikimas , meluojantis, šmeižiantis visuomenininkus meras. Bet Lietuvoje viskas galima , nes meras yra valdžia ir naudojasi savo galiomis. Manau kad laikas Šeimų Sąjūdžiui kažkokiu būdu apšviesti Briuselį kaip Lietuvoje mindomos žmogaus teisės į laisvus, demokratiškus protestus, taikius susibūrimus. Pagalvokite apie tai.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Kas is to?    -  2022-06-28, 20:10

  Juk minimas herojus dar apie Uso mirti neissipasakojo. O cia – jam net neidomi ta byla.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. T0mas J.    -  2022-06-28, 20:26

  Laisvės partijos (Pasileidėlių) vicepirmininkas Šimašius yra neteisėtas ir nepagrįstas.
  Gėda visai partijai…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Vytautas Abraitis. Seno žmogaus genocidas

Vytautas Abraitis. Seno žmogaus genocidas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Valdas Vižinis. Išskaičiuotas socialdemokratų cinizmas arba kaip ateina naujasis raudonųjų „monstras“

Valdas Vižinis. Išskaičiuotas socialdemokratų cinizmas arba kaip ateina naujasis raudonųjų „monstras“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Linas Karpavičius. Prieš audrą (2)

Linas Karpavičius. Prieš audrą (2)

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Lydekai paliepus, man panorėjus

Jolanta Blažytė. Lydekai paliepus, man panorėjus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Kas savimi yra kairieji?

Arvydas Daunys. Kas savimi yra kairieji?

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Dar kartą apie bepročius

Jolanta Blažytė. Dar kartą apie bepročius

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Dr. Algimantas Matulevičius. Ar mūsų ,,skaidrintojai” netarnauja ,,giluminei valstybei”?

Dr. Algimantas Matulevičius. Ar mūsų ,,skaidrintojai” netarnauja ,,giluminei valstybei”?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Artėjantis kataklizmas

Artėjantis kataklizmas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Po LŠS pranešimo apie politinės jėgos kūrimą – G.Landsbergis anonsuoja išankstinius rinkimus

Po LŠS pranešimo apie politinės jėgos kūrimą – G.Landsbergis anonsuoja išankstinius rinkimus

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Sąjunga nėra savižudybės paktas

Sąjunga nėra savižudybės paktas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kisindžeris siūlo priimti Ukrainą į NATO, kad būtų išvengta pasaulinio karo

Kisindžeris siūlo priimti Ukrainą į NATO, kad būtų išvengta pasaulinio karo

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Visuomenės sveikatos apsaugos institucijų darbo metodai. Ar jos tikrai reikalingos?

Visuomenės sveikatos apsaugos institucijų darbo metodai. Ar jos tikrai reikalingos?

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. „Pasitik ateitį – išdrįsk keistis”

Gintaras Furmanavičius. „Pasitik ateitį – išdrįsk keistis”

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Blogeris Zeppelinus: Kieno Krymas, kieno Vilnius, kieno Palestina, kieno standartai dvigubi?

Blogeris Zeppelinus: Kieno Krymas, kieno Vilnius, kieno Palestina, kieno standartai dvigubi?

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą

O kaip dėl tarptautinių susitarimų neplatinti tolimojo nuotolio ginklų. Gal kas pacituotų?...

Tik tapus prezidentu visiškai pasimatė, koks beviltiškas žmogus. Nors ir anksčiau galvojau, koks žmogus gali...

O tai NATO lėktuvai oro nesaugo jau?...

Jus niekada neparasysite,kad normalios seimos neisgyvena is darbo ir uzsiima po jo bet kuo,kad egzistuoti....

o uz planeta susimoketi privalo tie,kas ja naudojasi,o ne kas jai dirba!...

tai ne kas kita,kaip zmogaus teises i laisva judejima atemimas! Uz jo paties pinigus....

Nuo

stiklainiu draustiniuose! Tikiuosi - subombins,kaip Jugoslavija!?...

raudonieji tave istrauktu is po Valinsko ir priverstu DIRBTI,o juokinti po darbo! Va,ko tu ir...

kaip jus sitomis siukslemis maskuojate pagrindine LR problema! Juk zmones nepragyvena is darbu,priversti uzsiimti papildoma...

Orbanui! JAV - namo i savo sienas! Ir dar 200 metu vystytis,kol igaus kulturos ir...