infa.lt

Liberalai ir Co priešinsis Prezidento vakar pareikštam veto prieš mokamus testus darbuotojams

Liberalai ir Co priešinsis Prezidento vakar pareikštam veto prieš mokamus testus darbuotojams

04 lapkričio
12:05 2021

liberalas Eygenijus Gentvilas ir prezidentas Gitanas Nausėda

Liberalai (valdančioji koalicija) nutarė priešintis prezidento Gitano Nausėdos veto, nukreiptą prieš mokamus testus darbuotojams. Prezidentas pasiūlė testus palikti nemokamais, nes tik tokiu būdu galima efektyviau kontroliuoti infekciją. Liberalai, Konservatoriai ir Laisvės partija tam, suprantama priešinasi, ką aiškiai išsakė liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas:

Liberalų sąjūdžio frakcija kritiškai vertina Prezidento Gitano Nausėdos veto dėl privalomų mokamų COVID-19 testų darbuotojams. Frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas apgailestauja, kad valstybės vadovas kratosi bet kokios atsakomybės pandemijos valdymo akivaizdoje. Jo teigimu, Prezidentas vetuodamas įstatymą ir nepateikdamas jokių alternatyvų ar konstruktyvių siūlymų tik dar labiau supriešina visuomenę.

„Prezidentas išsako savo poziciją, bet jokių siūlymų pandemijai valdyti nepateikia. Ir tai nėra pirmas kartas. Apmaudu, kai už tai atsakinga lieka tik Vyriausybė, o Prezidentas, užuot vienijęs visuomenę ir politikus kovoje su pandemija, užėmė priešingą poziciją. Deja, šalies vadovas tik kritikuoja sprendimus, nepateikdamas jokių siūlymų“, – sako E. Gentvilas, pabrėždamas, jog tokie Prezidento sprendimai dar labiau skaldo jau ir taip susipriešinusią visuomenę.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas primena, kad situacija šalyje yra itin sudėtinga: ligoninės perpildytos, sergančiųjų skaičius kiekvieną dieną siekia beveik 3000, kasdien miršta kelios dešimtys žmonių, todėl dabar, kaip niekad, reikalingas vieningas Vyriausybės ir Prezidentūros bendradarbiavimas.

„Prezidento veto be jokių argumentų ir pasiūlymų mes nepalaikysime. Viešojoje erdvėje Prezidentūros atstovai teigia, kad turi beveik dvi dešimtis pasiūlymų pandemijai suvaldyti. Bet kur tie pasiūlymai? Galbūt, juos reikėjo pateikti vetuojant įstatymą? Mes Seime visada laukiame siūlymų iš Prezidento bei juos atidžiai svarstome“, – pastebi E. Gentvilas.

Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad siūlymas apmokestinti privalomą testavimą nėra nei radikalus, nei prievartinis, nei kažkokia naujovė. Tokią praktiką taiko ir kitos Europos šalys. Jo teigimu, mokami testai – alternatyva tiems, kas nenori pasiskiepyti nemokamai.

„Kitos Europos valstybės taip pat laikosi tokios praktikos, kai už privalomą testavimą susimoka patys žmonės. Pavyzdžiui, tiek Italijoje, tiek Vokietijoje atsisakyta kompensuoti privalomus testus tiems, kurie nesiskiepija dėl asmeninių, ne medicininių priežasčių. Tuo tarpu Prancūzija nuėjo dar radikalesniu keliu – įvedusi reikalavimą skiepytis kertinių profesijų atstovams“, – priduria liberalas E. Gentvilas.

infa.lt komentaras:

Liberalas E. Gentvilas, kaip ir įprasta liberalams, nenori girdėti Prezidento siūlomos alternatyvos, klaidinančiai teigdamas, kad jos nebuvo. Prezidentas aiškiai pasakė, kad testai darbuotojams turėtų būti nemokami – tai akivaizdi alternatyva liberalų siūlomam apmokestinimui. Kiekvienas gali paklausyti pats, ką kalbėjo prezidentas Gitanas Nausėda vakar:

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 330

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Stase    -  2021-11-04, 12:28

  O jus kaip matau liberalų frakcija, labai norit eiti patys dirbti? Kad priešinates. Eitų žmonės dirbti, bet jei patiems tektų mokėti už testus, tai koks tikslas likti Lietuvoje ir jus ponai išlaikyti?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. yuiop    -  2021-11-04, 12:38

  Gentvilai, pasikark kartu su savo išsigimusiais perais. Fašistinės atmatos esate

  Atsakyti į šį komentarą
 3. V. C.    -  2021-11-04, 12:57

  Šukos blt liberąstai KARMA jūs TIKRAI nepaliks gyvent ramiai ir vaikų su palikuonių taip pat!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...