• Naujienos
 • Parama
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Romas Dambrauskas apie Lietuvos Šeimų Sąjūdį ir jo perspektyvas

Romas Dambrauskas apie Lietuvos Šeimų Sąjūdį ir jo perspektyvas

14 spalio
18:30 2021
Romas Dambrauskas

nuotrauka iš asmeninio archyvo

Arvydas Daunys

Po išgarsėjusio kritinio interviu Lietuvos Šeimų Sąjūdžio atžvilgiu, kurį Romas Dambrauskas davė Mažeikių „Didmiestis“ leidiniui, infa.lt paprašė Romo atsakyti į keletą konkrečių klausimų, į kuriuos jis maloniai sutiko atsakyti. Su Romu Dambrausku kalbasi infa.lt redaktorius, Arvydas Daunys, LŠS Tarybos narys. Interviu klausimai ir atsakymai pateikti be redagavimo, taip, kaip yra.

Laba diena Romai,

pirmiausiai norėčiau padėkoti už tavo dalyvavimą asociacijos „Lietuvos Šeimų Sąjūdis“ organizuotuose mitinguose, tu tikrai įnešei didelį indėlį į jų dvasią, ačiū.

Ir tuo pačiu norėčiau užduoti keletą klausimų, kurie kilo perskaičius tavo interviu Mažeikių leidiniui „Didmiestis“, kurio metu tu išsakei kritišką nuomonę apie LŠS organizuotus mitingus ir ypač apie paskutinį, rugsėjo 10 d.

Norėčiau paklausti – kokių tavo lūkesčių neįgyvendino LŠS organizuotas mitingas rugsėjo 10 d. ?

Dėkoju. Prie Jūsų veiklos prisidėjau gal visai nedaug, tik tiek, kiek leidot… Ačiū už tai.

Kadangi kalbu su tavimi, Arvydai, esame pažįstami, ir tu esi LŠS Tarybos narys, todėl vardindamas šiame interviu „Jūs“ – turiu mintyse tik Lietuvos Šeimų Sąjūdžio Tarybą. Tikslingai noriu išskirti asociacijos „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ Tarybą nuo visos organizacijos, nuo esamų ir buvusių koordinatorių ir nuo žmonių, kurie tiesiog prijaučia LŠS arba aktyviai seka ir dalyvauja jo veikloje. Jūsų Taryboje dabar yra vienuolika asmenų, kurie ir priima visus sprendimus organizacijos veikloje.

Taigi, kalbant apie mano lūkesčių įgyvendinimą, noriu dar kartą padėkoti Jums už Lietuvos sutelkimą, pažadinimą ir žmonių įtraukimą į dabarties, gyvenimo analizę ir pasipriešinimą link mūsų slenkančiam „marui“. Aš irgi buvau vienas iš jų. 2021 metų gegužis Lietuvos istorijoje tikrai bus įrašytas Jūsų „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo“ garbingu vardu. Mano lūkesčius šis laikotarpis ir Jūsų veikla patenkino pilnai.

Bet po to, su kiekviena diena Jūsų veikla keitėsi, silpnėjo ir nyko. Kodėl? Į šį klausimą galite atsakyti tik Jūs patys. Ir tai reikėtų padaryti jau šiandien ir visiškai viešai. Kas gi privertė Jus, pačiame veiklos pakilimo pike, imtis „vasaros atostogų“.

Aplink Jus jau ėmė telktis netgi patys stropiausi miegaliai, patikėję tuomet Jūsų skleidžiama dvasia ir matydami Jumyse vienintelę viltį Lietuvai.

Tris Jūsų birželio mitingus aš stebėjau internete būdamas toli nuo Lietuvos. Neparuošti spektakliai, prastas scenarijus mane tikrai kiek nuvylė. Tada net neįtariau, kad po šio trigubo žmonių susiėjimo, LŠS „atostogos“ prasitęs dar tris mėnesius, ir kaip dažnai būna, po jų visiškai nebesinorės dirbti.

Akivaizdu ir liūdna, kad rugsėjo dešimtosios mitingas Katedros aikštėje tapo minoriniu ir turbūt finaliniu viso Jūsų mitinginio žaidimo akordu.

Dar rugpjūty, mokytojos Astros Genovaitės Astrauskaitės mitinge teko kalbėti su Jūsų vadu Raimondu Grinevičiumi, kurio akys tiesiog degė grandioziniais planais ir noru Jūsų mitingą rugsėjo 10 dieną paversti dideliu ir įspūdingu šou su limuzinu, persirengėliais ir kančių grandinėmis. Tą dieną aš jo, net du kartus, primygtinai prašiau nedaryti iš mitingo klounados.

Komiško vaidinimo neįvyko, nes nebebuvo kur žygiuoti, visas veiksmas vyko tik Katedros aikštėje. Gaila, bet čia turbūt jau Jūs nebeįgyvendinot savo lūkesčių. Gal ir gerai. Užteko begalinės maldos, kuriai tikrai niekas nebuvo pasiruošęs. Nustebinot ne tik mane. Ne ramiai pasimelsti iš visos Lietuvos suvažiavo žmones, turbūt kai ko kitko. Jie tikėjosi, būtent iš Jūsų, tolimesnio veiklos plano, rimto ir tikslaus, tokio, kuriuo patikėtų kiekvienas žmogus.

Nuo scenos mes neišgirdome nieko naujo, tas pats internete, tas pats žmonių lūpose… Daug šiandienos šviesuolių buvo tiesiog išbrokuoti. Jiems nebuvo leista pasisakyti. Kodėl? Kas tas didysis mitingo scenaristas ar patriotinio broko tyrinėtojas?

Tu pats manęs paprašei sudainuoti ir pakalbėti. Prašymą išpildžiau, išliedamas visą širdį ir net nežinodamas, kad garbūs ir taip reikalingi žmones, nepatekę ant scenos, palieka aikštę,. Žinau, kad Jūs prieš tautą nesiteisinsite, liksite tylūs, susikaupę ir rimti prieš didelius, dabar jau tarptautinius savo organizacijos planus.

Kas konkrečiai turėjo būti daroma kitaip, ir kaip tas „kitaip“ turėjo atrodyti realybėje?

Tą dieną aš nebuvau, ir turbūt niekada nebūsiu, Jūsų renginių scenaristu ar režisieriumi. Bandžiau Jums patarti kai kuriais klausimais, dėkui jei mane išgirdot, jei atkreipėt dėmesį į mano pastabas. Bet kodėl Jūs, per daugiau nei pusmetį, negirdite ar nenorite išgirsti, Jums taip pasiaukojančiai dirbančių žmonių, koordinatorių? Aš nesu Jūsų fabriko nei darbininkas, nei kontoros darbuotojas, todėl pilnai suprantu, išgirsti žmogų iš šono gal ne taip jau ir paprasta.

Dar pieš Maršą atvežiau Jums penkiasdešimt savo albumų su autografais. Palikau ir pasakiau, – patys spręskite, kam juos išdalinti. Praėjus pusmečiui, po Maršo, po birželio ir rugsėjo mitingų, teko juos atsiimti atgal, nes jie niekam taip ir nebuvo panaudoti. Turbūt per savo užimtumą Jūs daug ko gyvenime nevertinate.

Aš Jums atleidžiu, bet šiandien jau turbūt nieko Jums ir nebepatarsiu. Mitingų Jūs jau nebeorganizuosite, nes patys jaučiate, kad į juos tauta gali jau ir nebeatvykti.

Ar tu siūlei organizatoriams kažką, kas būtų, mitingą padarę labiau efektyvų, tavo požiūriu, kad jis pasiektų tų tikslų, kurių tu manei mitingas turėtų siekti?

(manau, kad į tą klausimą aš jau atsakiau – Romas Dambrauskas ats.)

Lietuvoje šiandien, žmonių akimis, visiškas chaosas. Ar įžvelgi kažkokią iš visuomenės kylančią jėgą, kuri galėtų suburti žmones, siekiančius oraus gyvenimo savo šalyje?

Aktyvūs žmones šiandien dairosi, norėdami pamatyti tą ,nors mažytę, švieselę tunelio gale, kuri vėl viliojančiai parodytų kelią. Didžioji šviesa, kurią mes turėjome, kuri aiškiai švietė ir, kuria trumpam mes buvome patikėję, staiga užgeso. Kalbu apie Jūsų ir mūsų Didįjį Šeimos Gynimo Maršą, likusį tik prisiminimuose, nuotraukose ir video kadruose. Jis tikrai galėjo pakeisti daug ką, jei nebūtų sustojęs pusiaukelėje.

Išvysti naują jėgą, kuri imtųsi darbo, žinoma, nedarant Jūsų klaidų, labai norėčiau. Eiti keliu, kuriame primėtyta ir palikta daug „grėblių“, turbūt sunkoka. Gundančiai pavojinga, bet, drąsiai einantys, didesnių ar mažesnių gumbų kaktoje, neišvengs. Svarbiausia nelipti ant paties pamesto grėblio, kas labai dažnai mums nutinka.

Po tavo pasisakymų ir dainų mitinguose mačiau mitinguojančių ovacijas ir didelį palaikymą. Ar tau pačiam asmeniškai davė kokios nors naudos dalyvavimas LŠS protesto akcijose?

Šie metai man davė nubudimo ir išsigryninimo laikotarpį. Neslėpsiu, netekau kai kurių draugų. Galbūt jie tikrais draugais ir nebuvo, tik geri žmones, bičiuliai, su kuriais smagiai praleisdavome laiką. Mano glėbys visada atviras, aš visada juos priimsiu atgal į savo pasaulį, tik dabar jie jau turės kažkaip pateisinti savo buvimą šalia. Pats aš irgi ieškau įdomių naujų žmonių bendravimui.

Žinau, kad ne vien aš pajutau savo krantą, pajuto ir kiti, gal net stovintys kitame vertybių upės krante, su kitais įsitikinimais ir požiūriais. Tieskime anon pusėn tiltus ir mūsų čia padaugės…

Niekada netikėjau, kad viena daina gali taip stipriai pakeisti mano gyvenimą. „Kelkis, Lietuva!” tiesiog priartino mane prie paprastų gerų žmonių. Kažkodėl po šios dainos pasirodymo kažkas manęs pradėjo nekęsti, kažkas labiau pamilo… Keista, aš gi visai nepasikeičiau.

Tik mano lūpose suskambo daugiau tiesos, ir tas skambesys tuoj persimetė į kitas lūpas. Tai džiugu ir teisinga. Sudainavęs ją, aš netapau geresniu žmogumi, , tapau tik blogesniu tiems, kas raitosi ir šnypščia nuo šios dainos. Jiems turbūt aš jau niekuo nebepadėsiu.

Ar dalyvausi ateityje Lietuvos Šeimų Sąjūdžio organizuojamuose mitinguose?

Turbūt taip. Tik ar tai įmanoma? Ar Jūs ruošiatės keistis, ar garsiai pripažinsite savo klaidas ir pradėsite vertinti tai, ką šiandien turite… O turite dar kol kas labai daug, daugiau negu kiti.

Bet kokiu atveju, Arvydai, dėkui tau už drąsą ir įdomius klausimus, kurie , jaučiu, ir tau pačiam yra labai sunkūs, o gal ir nemalonūs.

Ačiū už atsakymus, Romai

 

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 3 143

Žymos

Atsiliepimų 12

 1. Vygandas    -  2021-10-14, 10:10

  Gerbiamo, mylimo dainininko ir kūrėjo atliekama daina „Kelkis, Lietuva“ uždegė ugnelę visų mąstančių žmonių širdyse. Mitingai – privalu, bet jei norima iškreiptą Vyriausybės politiką sustabdyti, tai išeitis tik vienintelė – pirmalaikiai Seimo rinkimai…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. egis    -  2021-10-14, 10:26

  Bet į klausimos Romas konkrečiai ir neatsakė, pvz kas jam negerai buvo, ir ko tikėjosi iš to mitingo. Pasakė tik tiek, kad jam nepatiko, o kodėl nepatiko, ko tikėjosi – taip ir apėjo…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Giedrė    -  2021-10-14, 11:23

   Atidžiau skaitykite. Romo kiekvienas žodis yra aiškus atsakymas.

   Atsakyti į šį komentarą
   • egis    -  2021-10-14, 12:35

    Tai 2 kartus perskaičiau ir atsakymo neradau, jis kalba apie ką nori, o į klausimą „ką reikėjo daryti kitaip“ jis atsako, kad tą geriau žino organizatoriai.

 3. Rasa    -  2021-10-14, 11:36

  Nevertėtų neigamai atsiliepti apie Maldą. Taip gali šnekėti žmogus, kuris įsivaizduoja, kad žmogus meldžiasi tik per laidotuves. Dėmesio, meldžiamasi ir prieš mūšį. Malda niekada netrukdo tik padeda. Gali būti ir bus nesutarimų, bet sėti pesimizmą ir neviltį – nusikalstama. Tai veikite, darykite kas reikalinga, siūlykite, ką reikia daryti. Geros kalbos mitinge buvo pasakytos.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Regina    -  2021-10-14, 11:59

  Menininkas turi Dievo dovaną – istorinį numatymą. Jo daina sukurta be jokių „projektų“ ir subsidijų yra pats tikriausias ginklas, kuris jau dabar didelį nematomą darbą atliko. Ji turi skambėti garsiai ir plačiai visur – prie prezidentūros, po seimo ir vyriausybės langais, visur, kur liejasi melas. Ačiū, Romai

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Vriginija    -  2021-10-14, 13:11

  Nepriko, kad prie Katedros šventoriuje buvo malda. Kodėl ji buvo jis nesupranta ir nenori žinoti. Kodėl kažkas nepavyko jis nenori žinoti, nes įsivaizduoja, kad viskas turėjo pavykti nors valdžia iki paskutinės minutės darė viską, kad iš viso mitingo nebūtų. Dabar jis pats elgiasi kaip kenkėjas ar valdžio influenceris menkinantis nuveikti darbus ir rezultatus. Kodėl jis taip daro, kodėl jis viešai skelbia, tai ko nesupranta ir nežino, kaip absoliučia tiesą čia jau jo sąžinės reikalas. Pyktis dėl to, kad kažkas buvo pašalintas iš koordinatorių gavus informacijos apie paisipinigavimą žmonių sąskaitą tikrai atrodo keistai. Akivaizdu, kad neturėdamas pilnos informacijos sąmoningai ar ne paskleidė purvo kibiriuką. Tai faktas. Ir be abejo labai gali, kad kkam taip primityviai ir elementariai pavyko jį suklaidint ir nukreipti jo energiją griovimui. O malda buvo reikalinga, kad sutramdyti provokatorius, kurių buvo daug, jie laukės mitingo pabaigos,. kad pradėtų savo purviną darbą ir prasidėjo malda…. ir jie neišdrįso maldos metu ir po maldos reikštis. Kad provokacijų nebuvo ir jos išsikvėpė tai 100 proc maldos pasekmė. Nematyti to reiškia būti aklam

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Tadas    -  2021-10-14, 16:47

  Laba diena visiems
  Romai tau ačiū
  Arvydai pagarba ir tau kad pakalbinai Roma ir viską išpausdinai.
  Esmė Raimondas Grinevičius pakiles virš žemės ir skirstantis žmones.Jis tą jau žino.KAIP GALIMA ATSIRIBOTI NUO ASTROS MITINGO KAI TENAI BUVO PUSE ŠEIMU SAJUDŽIO PALAIKYTOJU,ŽMONIŲ.ARVYDAIIR ARTŪRAI KILKITE KELIO ATGAL NEBĖRA TIEK DAUG PADARĖTE IR DABAR NULEISTI RANKAS ? PRIEŠAS TO IR LAUKIA

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Hm    -  2021-10-14, 18:28

  Ką daryti – youtube.com/watch?v=gj8JJFGq9zM

  Atsakyti į šį komentarą
  • Danutė    -  2021-10-17, 00:04

   Žmonės nepasakoja, kaip buvo. pas Kauno koordinatorių iš anksto prieš mitingą atėjo į namus policininkas, reikėjo pasirašyti, kad nekels riaušių. Išvažiuojant iš Kauno mūsų tikrino autobusus policininkas. Kaip suprasti? Juk ne šeimos sąjųdis mėtė rugpjūčioi mėn. akmenis.Žmonės buvo bauginami, kiršinami. LŠS tarybos nariai gal bijo būti sutrypti, prarasti darbus. Aš juos suprantu. Nelyginkit sąjūdžio laikų. Tada sąjūdį palaikė saugumas ir mes to net nesupratome.Dabar visur aplinkui savi provokatoriai ir kenkėjai. Aš suprantu, kad Lietuvai sunkūs laikai ir einu į mokytojos Astros ir į Šeimos sąjūdžio mitingus.

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Seimas prašosi atlyginimų didinimo - ar reikėtų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Arvydas Daunys. Tikėjimas – Tik-Ėjimas vedantis tikslo link.

Arvydas Daunys. Tikėjimas – Tik-Ėjimas vedantis tikslo link.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arkivyskupas Carlo Maria Vigano: „Tie, kurie priešinsis NWO, sulauks Dievo pagalbos ir apsaugos“

Arkivyskupas Carlo Maria Vigano: „Tie, kurie priešinsis NWO, sulauks Dievo pagalbos ir apsaugos“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Ar „prorusiškas“ patriotizmas yra blogesnis už „proamerikietišką“ patriotizmą?

Andrius Martinkus. Ar „prorusiškas“ patriotizmas yra blogesnis už „proamerikietišką“ patriotizmą?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    LŠS nario, valstybės tarnautojo, Irmanto Ostrausko, persekiojamo už kritiką – pareiškimas

LŠS nario, valstybės tarnautojo, Irmanto Ostrausko, persekiojamo už kritiką – pareiškimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pietų Afrikai sustabdžius vakcinų tiekimo traukinį – staiga atsirado Omicron atmaina. Sutapimas?

Pietų Afrikai sustabdžius vakcinų tiekimo traukinį – staiga atsirado Omicron atmaina. Sutapimas?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Kodėl Gabrielius Landsbergis ir Žygimantas Pavilionis kariauja su Kinija?

Ramūnas Karbauskis. Kodėl Gabrielius Landsbergis ir Žygimantas Pavilionis kariauja su Kinija?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. APIE (NE)LAISVĘ

Jolanta Blažytė. APIE (NE)LAISVĘ

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš nemokėsiu naujo automobilių taršos mokesčio (Video)

Aš nemokėsiu naujo automobilių taršos mokesčio (Video)

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    Interviu su Seimo nariu Mindaugu Puidoku: Kas yra šūkio „Stipri Šeima – Stipri Valstybė“ autorius ?

Interviu su Seimo nariu Mindaugu Puidoku: Kas yra šūkio „Stipri Šeima – Stipri Valstybė“ autorius ?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Ups, o kas pasakys ačiū?

Jolanta Blažytė. Ups, o kas pasakys ačiū?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Nekrofiliška Lietuvos režimo užsienio politika

Nekrofiliška Lietuvos režimo užsienio politika

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Kreipiuosi į visus, kurie patys ar jų artimieji nukentėjo, galimai, nuo sveikatos sistemos

Arvydas Daunys. Kreipiuosi į visus, kurie patys ar jų artimieji nukentėjo, galimai, nuo sveikatos sistemos

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Linas Bitvinskas: kam reikalingi migrantai?

Linas Bitvinskas: kam reikalingi migrantai?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
o

O ką darys su tai, kurie 30 metų vogė ir toliau sėkmingai vagia...

Tu žiūrėk man, kaip mokslas greitai kuria sintetines formas. Bet jokiu būdu mokslas negalėjo paleisti...

Lu

Čia galite palikti savo patirtį kitiems apmąstyt: 1000covidstories.com/ facebook.com/groups/covid.vakcinu.mirtys...

žiauru kur einam...

Ar ji pati besusigaudo ką šneka ???...

Hm

Teisybės dėlei reikėtų paminėti, jog krikščionybė gerokai jaunesnė už Kalėdų šventę. Net sunku pasakyti kiek,...

Blt skaitau ir savom akim netikiu. Cia gal bajeris koks? Cia gal kita blt planeta?...

Čia naujas bajeris?...

Ką ten ruošt, turint Afganistano patirtį :)...

Tikra demokratijos motina....

Šokis ant Koctitucijos kaulų...