infa.lt

Suomija siūlo Lietuvai skiriamas lėšas sanglaudos politikai finansuoti mažinti 27 procentais

Suomija siūlo Lietuvai skiriamas lėšas sanglaudos politikai finansuoti mažinti 27 procentais

09 gruodžio
14:56 2019

lrp.lt nuotr.

Gruodžio 9 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Europos Sąjungos šalių ambasadoriais, akredituotais Lietuvai. Susitikime aptartas pasirengimas Europos Vadovų Tarybos posėdžiui, vyksiančiam gruodžio 12–13 d., NATO lyderių susitikimas, ES santykiai su Rytų partnerystės šalimis.

Prezidentas pažymėjo, kad Europos Vadovų Tarybos susitikime Lietuvai itin svarbios bus diskusijos dėl daugiametės finansinės perspektyvos, klimato kaitos ir santykių su Rusija, ES strateginės darbotvarkės ir Europos ateities konferencijos.

Kalbėdamas apie būsimas derybas dėl ES daugiametės finansinės programos, Prezidentas sakė, kad ES pirmininkaujančios Suomijos pateiktas pasiūlymas Lietuvai nėra priimtinas. Jis sudaro prielaidas atsirasti „dviejų greičių Europai“ ir neužtikrina tinkamo ES sutartimi įsteigtų politikų – sanglaudos ir žemės ūkio – bei naujų iššūkių, susijusių su klimato kaita, migracija, konkurencingumu, finansavimo.

„Pirmininkaujančios ES šalies pasiūlyme Lietuvai skiriamos lėšos sanglaudos politikai finansuoti mažėja 27 proc., palyginti su dabartine finansine programa, o tiesioginių išmokų lygis žemės ūkiui išlieka tris kartus mažesnis nei kai kuriose kitose ES valstybėse. Tad Lietuvos ir kitų bendraminčių valstybių tikslas yra siekti teisingo ir subalansuoto ES biudžeto“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad daugiametėje finansinėje programoje numatytas išmokų mažinimas žemės ūkio ir sanglaudos politikoms turės neigiamos įtakos siekiant kovos su klimato kaita tikslų.

Klimato kaitos klausimu Prezidentas pažymėjo, kad Lietuva kartu su kitomis ES šalimis pasisako už tai, kad iki 2050 m. būtų pereita prie klimatui neutralios ekonomikos. Šis pokytis reikalauja gerai apgalvotos, socialiai teisingos ir efektyvios ūkio pertvarkos, orientuotos į tvarų augimą.

„Perėjimas prie švarios, tvarios energetikos turi būti paremtas saugiomis ir pažangiomis technologijomis, trečiosios šalys taip pat raginamos laikytis aukščiausių aplinkosaugos standartų, – pridūrė šalies vadovas.

Susitikime aptarta situacija Ukrainoje. Prezidentas pasidalijo įspūdžiais ir pasiektais susitarimais su Ukraina per Prezidento Volodymyro Zelenskio vizitą Lietuvoje. Skirta dėmesio ES santykiams su Baltarusija – šalies vadovas akcentavo kritinio dialogo būtinybę, primindamas, kad Astravo AE saugumas yra visos ES rūpestis.

Apžvelgdamas santykių su Rusija perspektyvas, Prezidentas pabrėžė, kad ES sankcijos šiai šaliai turi likti tol, kol bus įgyvendinti visi Minsko susitarimų punktai. „Kol kas nėra pagrindo atšaukti sankcijas Rusijai“, – pažymėjo Prezidentas.

Lietuvos vadovas pateikė NATO lyderių susitikimo, vykusio Londone gruodžio 3–4 d., vertinimą, aptarė ES ir NATO bendradarbiavimo galimybes, užtikrinant saugumą Europoje, kovojant su tarptautiniu terorizmu, hibridinėmis, kibernetinėmis grėsmėmis ir klimato kaita.

Prezidento komunikacijos grupė

Žymos

komentarai 2

  1. Myndė    -  2019-12-09, 19:53

    Galėtų išvis išmaldos nebeduoti. Gal greičiau atsikvošėtų…

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Be to    -  2019-12-10, 06:09

    Cia dar neraso,kad suomiai atsisako rail baltikos,kaip ekonomiskai nepagristo ir korupcinio projekto.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Suomija siūlo Lietuvai skiriamas lėšas sanglaudos politikai finansuoti mažinti 27 procentais* - nuoroda: https://infa.lt/39065/suomija-siulo-lietuvai-skiriamas-lesas-sanglaudos-politikai-finansuoti-mazinti-27-procentais/