infa.lt

Vokietija nori įvesti asmeninių IP adresų kaupimą, o ES siūlo privačių pokalbių internete kontrolę

29 rugsėjo
08:49 2022

šnipinėjimas

Vokietijos koalicinės vyriausybės nuomonės dėl žmonių asmeninių interneto IP adresų kaupimo, esą siekiant kovoti su vaikų išnaudojimu internete, išsiskyrė, nors žemių ministrai sutarė jį paremti, praneša Euractiv.

Antradienį Miunchene įvyko įvairių žemių ir partijų vidaus reikalų ir teisingumo ministrų susitikimas, kuriame jie sutarė pritarti žmonių asmeninių IP adresų duomenų kaupimui siekiant kovoti su vaikų išnaudojimu internete – šiuo klausimu federalinė vyriausybė yra susiskaldžiusi.

Žemių ministrai buvo iš koalicinių partijų, žaliųjų ir socialdemokratų (SPD), taip pat iš konservatyvios opozicinės partijos CDU.

Remdamiesi Europos Teisingumo Teismo sprendimu, kuriuo, kaip ir buvo tikėtasi, rugsėjo 20 d. buvo uždraustas beatodairiškas duomenų kaupimas, ministrai aiškino, kad IP adresų kaupimas, kurį vykdo interneto paslaugų teikėjai, priklauso nacionalinių įstatymų leidėjų kompetencijai.

„Būtent tai yra Europos Teisingumo Teismo paliktos sistemos išnaudojimo klausimas”, – antradienį pareiškė Žemutinės Saksonijos SPD žemės vidaus reikalų ministras Borisas Pistorius.

Pasak B. Pistoriuso, greito įšaldymo (Quick Freez) procedūra, pagal kurią duomenys saugomi ad hoc pagrindu – nepakankama, kad būtų galima užfiksuoti nusikaltėlius.

Priešingai, liberalusis federalinis teisingumo ministras Marco Buschmannas paskelbė siūlysiantis įstatymo projektą būtent dėl šios greito įšaldymo procedūros.

Vokietijos vaikų apsaugos asociacija taip pat mato pakankamai galimybių kovoti su vaikų išnaudojimu internete be asmeninių duomenų kaupimo. Vienas jos valdybos narys „Redaktionsnetzwerk Deutschland” teigė, kad greito įšaldymo procedūra yra perspektyvus būdas suderinti asmeninių duomenų apsaugą ir vaikų apsaugą.

Iš tiesų, asmeninių duomenų kaupimo kritikai teigia, kad dėl asmeninių IP adresų kaupimo visi žmonės totaliai taptų įtariamaisiais”generuojant pavojingai didelius jų asmens duomenų kiekius”, teigia Europos Parlamento narys Patrickas Breyeris iš Piratų partijos / Žaliųjų aljanso.

„Dabar kamuolys yra federalinės vyriausybės rankose… Be abejo, tai nebus lengvas sprendimas”, – užbaigė Pistorius.

Be to, buvo teigiama, kad diskusiją dėl IP adresų kaupimo reikėtų aiškiai atskirti nuo diskusijos dėl [privačių] pokalbių kontrolės, kaip sakė Hamburgo žaliųjų teisingumo senatorė Anna Gallina.

Pasak Gallinos, ES [siūlomas] planas skenuoti privačius pokalbius ieškant įtartino turinio,  kovoje su vaikų išnaudojimu – būtų „visiškai kitoks įsikišimas į privatų bendravimą” ir pridūrė, jog labai abejotina, ar tai suderinama su Europos teise. (Klausimas tik teisėje – apie kažkokią moralę ar žmonių teisę  į privatumą jau nekalbama)

Lenkija ir Nyderlandai anksčiau taip pat itin kritiškai vertino ES Komisijos pasiūlymą dėl šio teisės akto [skenuoti privačius pokalbius internete].

infa.lt: šie totalaus sekimo planai, prisidengiant kova su vaikų išnaudojimu, nusikaltimais internete ir panašiai – tai atitikmuo iš Džordžo Orvelo knygos „1984” – „Melas – tai tiesa”, „Taika – tai karas”, „Karas už taiką”, ir t.t.

Visomis tomis kalbomis ir pretekstais apie „vaikų gynybą internete” tik bandoma pridengti tikrąjį tikslą – turėti kiek galima daugiau išsamių duomenų apie kiekvieną valstybės gyventoją, tame tarpe ir politikus, kuriuos vėliau galima bus prispausti šantažuojant dėl apsilankymo porno puslapyje (jie irgi ten būna) arba priešiškos valstybės tinklapyje (karo atveju), nekorektiško komentaro ir daug, daug kitų atvejų, kurių dabar negalima numatyti iš anksto.

Tie, kas valdys tokias asmeninių IP adresų ir su jais susijusių žmonių apsilankymo internete duomenų bazes – turės didelę galią – tame tarpe ir galimybę jas parduoti užsienio subjektams. Ir tai nebus politikai priėmę sprendimą kaupti tokias asmeniniu duomenų bazes. Tai bus teisėsaugos tarnybos ir tie, kas tuos duomenis renka ir valdo.

Kažkas pasakys – „aš neturiu ko slėpti”. Tai klaida. Absoliuti dauguma neturi ko slėpti kalbant apie kriminalinę pusę, tačiau esant skaitmeniniam šnipinėjimui, net jūsų neatsargus komentaras jautria tema, gali jums kainuoti darbą, karjerą, valstybės užsakymus ir daug daug kitų dalykų, apie kuriuos dabar nepagalvojate.

Politikams reikėtų tris kart pagalvoti prieš balsuojant tokiu klausimu – jų IP adresai kartu su veikla internete irgi atsidurs tose bazėse.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 283

Žymos:

Atsiliepimų 3

  1. IP    -  2022-09-29, 09:40

    Galvot seimažmogiam uždrausta!?

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Trumpai    -  2022-09-29, 11:00

    Kaip rodo Bideno sūnaus skandalas, politiku nejaudina skandalinga informacija apie juos. Nei teisesaugos intstucijos, nei žiniasklaida i tokia informacija nereaguoja. Netgi persekioja tuos, kurie ją viešina.

    Atsakyti į šį komentarą
  3. Vytas    -  2022-09-29, 14:31

    Čia kad nekritikuotumėm išrinktuojų arba sacę pasistačiūsiujų ! O kaip stengiasi valdyti kaip nori ir nebūti kritikuonami oi kaip pajungia visas negeras technolojikas prieš savo rinkėjus !

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Ar pritariate, kad opozicijos kandidatai mestų burtus, katras vienas iš jų liks prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Sunku jums vasarai...!...

Nereikia jokiu mokesčių, reikia tik paprasto sprendimo. Pirmiausia tokiai mažai valstybei reikalinga turėti karo instruktorių...

Man tai absurdo viršūnė, kuomet naujas mokestis reklamuojamas per komercinę radijo stotį. Ir, aišku, reklamos...

Kažką praleidau : Iki šiol maniau, kad jankiai visur gauna malkų ir gėdingai sprunka. Vien...

Kokia mamytė, toks ir sūnelis....