infa.lt

Liberalai siūlo keisti Konstituciją leidžiant į Seimą kandidatuoti nuo 21 metų amžiaus

17 sausio
19:16 2020
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Dž. G. Barysaitė)

Liberalų sąjūdžio frakcija kartu su Lietuvos liberalaus jaunimo organizacija siūlo sumažinti dalyvavimo Seimo rinkimuose amžiaus cenzą nuo 25 iki 21 metų keičiant Konstitucijos 56 straipsnį, įstatymo projektą teikia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Šiuo metu esanti amžiaus riba yra didžiausia kandidatams į nacionalinius parlamentus ir taikoma tik keturiose Europos Sąjungos (ES) valstybėse: Italijoje, Graikijoje, Kipre ir Lietuvoje.

„Šios kadencijos Seimo narių amžiaus vidurkis yra apie 50 metų ir turime tik vieną Seimo narę, kurios amžius nesiekia 30 metų. Siekdamas užtikrinti tinkamą visų demografinių grupių atstovavimą, Seimas turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šiuo metu jaunimas iki 25 metų savo tiesioginio atstovo parlamente neturi.

Galiojančio amžiaus cenzo sumažinimas paskatintų kryptingesnį jaunų žmonių atstovavimą ir didesnį dėmesį jaunimo politikos klausimams Seimo darbotvarkėje“, – akcentuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė ir partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pagal Lietuvoje galiojantį Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymą, kandidatuoti į Europos Parlamentą gali asmenys, sulaukę 21 metų, o pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą – į savivaldybės tarybą kandidatuoti gali pilnametystės – 18 metų – sulaukę jaunuoliai.

„Mus, jaunus žmones, dažnai tituluoja Lietuvos ateitimi ir Nepriklausomybės karta, kuriai atėjus į politiką šalis į priekį žengs daug sparčiau. Tačiau kai ateina laikas imtis konkrečių priemonių, kad tai įvyktų, valdančiųjų palankumas dingsta.

Mes prašome ne išskirtinių sąlygų ar nutiesto į Seimą kelio. Mes norime žaisti pagal tas pačias taisykles, pagal kurias žaidžia visi. Juk amžius protui – ne riba“, – šiuo metu galiojančią amžiaus kartelę kritiškai vertina Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininkė Teresė Škutaitė.

Liberalų nuomone, amžiaus kartelę nuleidus iki 21 metų, būtų sumažintas net Europos Sąjungos lygiu neproporcingai didelis amžiaus cenzo skirtumas tarp savivaldybių tarybų ir nacionalinio parlamento rinkimų, taip pat padidėtų jaunimo atstovavimas nacionaliniu lygiu.

Pritarus Konstitucijos pakeitimui, įstatymas galiotų ne šiems, o kitiems Seimo rinkimams – siūlomas įsigaliojimo laikas yra nuo 2021 m. sausio 1 d.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 109

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. Anonimas    -  2020-01-17, 19:48

    Gydikites. Negana to, kad senos tarybinės atliekos seime sėdi ir vagia, tai dar savo snarglius į seimą sukiš.
    Tauta jau ant išnykimo slenksčio, todėl eikite iš neužtarnautų vietų, kad normalūs žmones bent pamegintų gelbėti skęstantį durnių laivą.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Ar pritariate, kad opozicijos kandidatai mestų burtus, katras vienas iš jų liks prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

O kas suteikė teisę “seimui” spręsti už mane?...

Ar tai verta dėmesio naujiena? kad kairieji marksistai jau seniai pramušė dugną žinome, gal tik...

Tomai, negalima taip negražiai atsiliepti apie mūsų dabartinėje valdžioje esančius buvusius komunistus vei įslaptintus KGB...

Okupacijos laikų kolaborantas su daugiau kaip 30 m. narystės TSKP stažu man ne autoritetas. Kandidatas...

2030 m. paties seimo gali nebūti. Bus eurosojūzo vietinė taryba....

Blazyte, laiskas keisti straipsniu fotografijas, ta su raudona ir su violetine jau smarkiai nusidevejo, reiktu...

o kiek žmonių psichologine prievarta buvo verčiami skiepytis " išmes iš darbo", "negalėsi maisto nusipirkti...