infa.lt

JAV daugėja išpuolių prieš katalikų bažnyčias, o kaltinimų neapykantos nusikaltimais – ne

04 birželio
06:40 2023

Bažnyčios smailė su kryžiumi

Jungtinėse Valstijose daugėja nusikaltimų prieš katalikų bažnyčią, kurie šios šalies teisėsaugos nevertinami kaip neapykantos nusikaltimai, skirtingai nei tie, kurie būna padaryti prieš kitų tikėjimų žmones ar maldos namus.

Apie tai rašo „Washington Examiner” leidinys.

Praėjusią savaitę San Fransisko apygardos prokuroras sumažino kaltinimus penkiems asmenims, kurie katalikų bažnyčios teritorijoje išniekino šventojo statulą, iš sunkių nusikaltimų į baudžiamuosius nusižengimus.

Vašingtono valstijoje Teisingumo departamentas praėjusį mėnesį rekomendavo neskirti laisvės atėmimo bausmės transseksualui, kuris išniekino bažnyčios turtą ir užpuolė bažnyčios darbuotoją.

Vašingtone vyras, katalikiškoje mokykloje sunaikinęs trijų šventųjų statulas, atrodo, pripažino savo kaltę dėl nusižengimo, kuris leido jam išvengti laisvės atėmimo bausmės.

Pastaruosius dvejus metus daugėjant garsių išpuolių prieš katalikų bažnyčias ir organizacijas, jų gynėjai nusivylė tuo, kad, jų teigimu, prieš katalikus nusitaikiusiems asmenims netaikoma adekvačių pasekmių, lyginant su pasekmėmis prieš kitų religijų ar mažumų grupes nusitaikiusiems asmenims.

Tai, kas prasidėjo nuo bažnyčių turto niokojimo per 2020 m. „Black Lives Matter” protestus, peraugo į išpuolius, kilusius po Aukščiausiojo Teismo 2022 m. sprendimo dėl abortų, o pastaruoju metu motyvuotų – bažnyčių niokojimu vardan judėjimo už transseksualų teises.

Kritikai sako, kad pernelyg dažnai įtariamieji, pagauti už tokią neteisėtą veiklą, išvengia griežtesnių pasekmių, kurios taikomos neapykantos nusikaltimams.

Vietoj to įtariamiesiems kartais pateikiami tik žemo lygio kaltinimai vandalizmu ar vagyste, dėl kurių jie nepatenka už grotų.

Religijos laisvės institutas pranešė, kad nuo 2020 m. gegužės iki praėjusių metų rugsėjo buvo įvykdyti išpuoliai 174 katalikiškose vietose.

JAV katalikų vyskupų konferencija nuo 2020 m. gegužės suskaičiavo 260 antikatalikiškų incidentų.

Katalikų teisių gynimo grupė „CatholicVote” teigia, kad nuo 2020 m. gegužės įvyko 324 išpuoliai prieš katalikų bažnyčias.

FTB teigia, kad 2021 m. antikatalikiški neapykantos nusikaltimai sudarė 6,1% visų su religija susijusių neapykantos nusikaltimų, t. y. tais metais FTB užregistravo maždaug 95 antikatalikiškus incidentus. Biuras teigė, kad tai buvo sumažėjimas, palyginti su 2020 m.

FTB taip pat pranešė, kad su religija susijusių neapykantos nusikaltimų skaičius 2020 m. sumažėjo, lyginant su 2019 m. lygiu.

Tačiau katalikų grupės teigia, kad išpuolių ėmė daugėti 2020 m., o 2022 m. jie smarkiai suintensyvėjo, ypač po 2022 m. gegužę įvykusio informacijos nutekinimo, atskleidusio, kaip Aukščiausiasis Teismas planavo panaikinti „Roe prieš Wade” bylą. (Byla, kurioje buvo panaikinta federalinė teisė į abortą, paliekant teisę valstijoms pačioms apsispręsti, kaip taikyti šį klausimą)

Katalikų atskaitomybės projekto „CatholicVote” direktorius Tommy Valentine’as sakė, kad grupės ataskaitos rodo, jog policijai pavyksta susekti įtariamąjį tik maždaug ketvirtadalyje išpuolių.

„Atrodo, kad tai veikiau išimtis, o ne norma, ir ne todėl, kad policijos departamentai nenori tirti šių dalykų, bet todėl, kad jie neturi išteklių kovoti su tuo, kas iš tikrųjų yram epidemija visos šalies mastu”, – sakė Valentine’as laikraščiui „Washington Examiner”.

Pasak jo, policijos departamentams reikia federalinės vyriausybės išteklių kovai su aiškiais neapykantos nusikaltimų atvejais.

„Jei pažvelgtumėte į atvejus, kai, žinote, nuniokojama mečetė, arba į neapykantą prieš azijiečius ir panašius dalykus – jei tai atsitinka bet kuriai kitai grupei, federalinė vyriausybė imasi veiksmų”, – sakė Valentine’as.

„Kaip ir turėtų būti, tiesa? Mes dėl to nesiskundžiame. Problema ta, kad kai išpuoliai nukreipti prieš katalikų bažnyčias, į tai nereaguojama”.

Panašu, kad įtariamajam Vašingtone nebuvo pateikti kaltinimai neapykantos nusikaltimais, nors jo sulaikymo metu praėjusių metų rugpjūtį metro policijos departamentas paskelbė, kad pradeda neapykantos nusikaltimo tyrimą.

Tas įtariamasis sunaikino šventojo Antano Paduviečio statulą ir išniekino Marijos statulą bei šventojo Juozapo statulą prie katalikiškos mokyklos.

Šalies sostinės prokurorai, kurie dažnai atsisako kelti baudžiamąsias bylas dėl kitų rūšių nusikaltimų, atrodo, leido vyrui prisipažinti kaltu dėl nusižengimo vagyste, kaip teigiama teismo dokumentuose, ir tada leido, kad ta viena savaitė, kurią vyras praleido už grotų per savo bylą, atleistų jį nuo tolesnio kalėjimo.

MPD atstovas spaudai laikraščiui „Washington Examiner” sakė, kad byla buvo baigta, kai įtariamasis buvo suimtas rugpjūtį.

„MPD įvardijimas neapykantos nusikaltimu nereiškia, kad prokurorai jį įvertins kaip neapykantos nusikaltimą”, – sakė atstovas spaudai.

Katalikiškos mokyklos užpuoliko, kuris anksčiau jau buvo teistas, elgesys su juo labai skiriasi nuo elgesio su netoliese esančios Aleksandrijos (Virdžinijos valstija) prieš abortus pasisakančiu aktyvistu, kuris praėjusią vasarą buvo nuteistas 30 dienų kalėjimo už įsibrovimą į teritoriją po to, kai abortų klinikos laukiamajame moterims dalijo rožes.

San Francisko apylinkės bažnyčios atveju penkiems asmenims, kurie 2020 m. raudonais dažais apipylė šventojo Junipero Serros statulą, o po to ją sudaužė ant žemės, iš pradžių buvo pateikti kaltinimai dėl sunkių nusikaltimų.

San Fransisko arkivyskupas Salvatore Cordileone tuo metu kaltinimus pavadino „proveržio momentu katalikams”, nes, pasak jo, labai nedaug žmonių, kurie taikosi į krikščionių tikėjimo simbolius, sulaukia baudžiamųjų kaltinimų.

Tačiau praėjusią savaitę apygardos prokuroras pakeitė savo poziciją ir sumažino kaltinimus iki baudžiamųjų nusižengimų bei viešai pareiškė, kad kaltinamieji, dalyvavę „atkuriamojo teisingumo” kursuose, išvengė tolesnių bausmių.

Kordiljonė pasipiktino, teigdamas, kad „taip nebūtų pasielgta su niekuo kitu”.

„Iš tikrųjų šis nusikaltimas greičiausiai būtų buvęs traktuotas kaip neapykantos nusikaltimas, bent jau jei jis būtų įvykdytas prieš tam tikras kitas mažumų ir pažeidžiamų žmonių grupes”, – sakė jis.

Oukdeilo mieste Kalifornijoje policija suėmė vyrą, įtariamą neapykantos nusikaltimu už tai, kad 2022 m. jis ne kartą vandališkai niokojo dvi bažnyčias, be kita ko, išdaužė jų langus.

Tai nebuvo pirmas kartas, kai jis buvo suimtas dėl kaltinimų kėsinimusi į krikščionių maldos namus; prieš metus jis buvo suimtas po to, kai, kaip įtariama, mėtė akmenis į bažnyčios langus.

„Jis sąmoningai taikėsi į maldos vietas”, – po suėmimo sakė policijos leitenantas Andrew Steveris.

Tačiau apygardos prokuroras galiausiai apkaltino vyrą tik vandalizmu, o ne neapykantos nusikaltimu, kurio siekė policija.

Vašingtono valstijos Bellevue mieste transseksualui, kuris sunaikino Marijos statulą, ištepliojo sienas keiksmažodžiais, pavyzdžiui, „f*** Catholics”, ir pernai užpuolė katalikų bažnyčios darbuotoją, Teisingumo departamentas pasiūlė susitarimą dėl kaltės pripažinimo, pagal kurį už grotų nereikėtų praleisti jokio laiko, o trejus metus būtų taikomas lygtinis paleidimas.

Sulaikymo metu 2022 m. birželį policija buvo sakiusi, kad planuoja šį asmenį įtraukti į apskaitą dėl kaltinimų neapykantos nusikaltimu ir nusikalstamu užpuolimu.

Net, kai už išpuolius prieš katalikų bažnyčias kaltininkai būdavo įkalinami, bausmė dažnai atrodydavo kur kas švelnesnė nei ta, kuri gresia asmenims, nusitaikiusiems į kitas religines vietas.

Pavyzdžiui, balandį Masačusetso valstijoje vyras prisipažino kaltas tyčia padegęs katalikų bažnyčią Pitsfilde ir padaręs 10 000 JAV dolerių žalą.

Jis buvo nuteistas maždaug trejiems metams kalėjimo. Valstijos prokurorai rekomendavo skirti ne daugiau kaip ketverius metus, be to, jie nekaltino jo neapykantos nusikaltimu.

Vėliau tą pačią balandžio savaitę J. Bideno Teisingumo departamentas pasigyrė, kad jam pavyko užsitikrinti kaltės pripažinimą dėl federalinių kaltinimų neapykantos nusikaltimu ir padegimu vyrui, kuris tyčia padegė sinagogą Teksase.

Vėliau šį mėnesį paskelbus nuosprendį jam gresia iki 20 metų kalėjimo.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 125

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2023-06-04, 07:20

    Pirmiausiai, reikia SUVOKTI, jog pasaulyje yra šimtai religijų ir dievų, kurių kiekvienas vienas, vienintelis, pasaulio ir žmogaus kūrėjas… TOKS yra religinis verslas… Krikščionys, katalikai – neįgalieji perskaityti Biblijos, todėl dar ir XXI a. tiki, tik: Kaip radom, – taip ir paliksim…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Ar pritariate, kad opozicijos kandidatai mestų burtus, katras vienas iš jų liks prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tomai, negalima taip negražiai atsiliepti apie mūsų dabartinėje valdžioje esančius buvusius komunistus vei įslaptintus KGB...

Okupacijos laikų kolaborantas su daugiau kaip 30 m. narystės TSKP stažu man ne autoritetas. Kandidatas...

2030 m. paties seimo gali nebūti. Bus eurosojūzo vietinė taryba....

Blazyte, laiskas keisti straipsniu fotografijas, ta su raudona ir su violetine jau smarkiai nusidevejo, reiktu...

o kiek žmonių psichologine prievarta buvo verčiami skiepytis " išmes iš darbo", "negalėsi maisto nusipirkti...

žvygiui nėra vietos Lietuvoje...

Nu, bl, nesu matęs individo su tokiu durnu snukiu.Durnumas iš jo fontanu trykšta....