infa.lt

Elonas Muskas pasiūlė, kaip užbaigti karą Ukrainoje, Kijevui tai nepatiko, G.Nausėdai taip pat

04 spalio
12:21 2022
Elon Musk

nuotr. REUTERS/Joe Skipper

Milijardierius, „Tesla” ir „SpaceX” savininkas eilinį kartą pajudino jautrią temą Pasaulyje ir sukėlė nemažai triukšmo, paskelbęs skandalingą pranešimą.

Garsus amerikiečių verslininkas ir vienas turtingiausių pasaulio žmonių Elonas Muskas netikėtai savo taip ir nenupirkto „Twitter” tinklo paskyroje paskelbė seriją pranešimų apie karą Ukrainoje.

Siūlydamas savo taikos formulę, E. Muskas rašė:

„Pakartoti rinkimus aneksuotuose regionuose prižiūrint JT. Rusija išeina, jei tokia bus žmonių valia.

Krymas formaliai yra Rusijos dalis, kaip ir buvo nuo 1783 m. (iki N. Chruščiovo klaidos). Vandens tiekimas Krymui tęsiasi. Ukraina lieka neutrali”.

Papildomose tviterio žinutėse milijardierius aiškino, kad „galiausiai taip ir nutiks, tik klausimas, kiek žmonių žus pirmiau”.

Jis taip pat priminė, kad „galimas, nors ir mažai tikėtinas, šio konflikto rezultatas galėtų būti branduolinis karas”.

Šių pranešimų komentaruose iš karto pasipylė Ukrainos naudotojų pasipiktinimo žinutės,  – kuriomis ši Masko pozicija buvo laikoma pralaimėtojiška, prorusiška ir išdavikiška Ukrainos atžvilgiu.

Kadangi Rusijos valdžios institucijų nurodymu „Twitter” Rusijoje yra užblokuotas, šios šalies visuomenės atstovai negalėjo atitinkamai reaguoti į proukrainietiškas paskyras, ir pastarosios apipylė Muską piktais atsiliepimais.

Tada „Tesla” savininkas paskelbė apklausą apie tai, ar nustatant Krymo ir Donbaso priklausomybę turėtų būti atsižvelgiama šių regionų gyventojų pageidavimą.

Kol kas 58 proc. iš 2 mln. balsavusių žmonių atsakė teigiamai, o tai reiškia, kad jie iš esmės pritaria Musko pasiūlymui surengti antrąjį referendumą Donbase. Pažymėtina, kad Krymo atžvilgiu ši apklausa prieštarauja paties Masko taikos pasiūlymui palikti Krymą Rusijos sudėtyje, „kaip buvo nuo 1783 m.”, be jokių naujų referendumų.

Muskas šią apklausą palydėjo bauginančia prognoze, kad jei Ukrainos kariai įžengs į Krymą, Rusija paskelbs visišką mobilizaciją ir abiejose pusėse žus daugybė žmonių. Jis taip pat priminė, kad Rusijos gyventojų skaičius yra tris kartus didesnis nei Ukrainos, ir Ukrainos pergalė mažai tikėtina, todėl siūlė ukrainiečiams siekti taikos.

Vienaip ar kitaip, šis „taikos pasiūlymas” labai nepatiko Ukrainos valdžiai, ypač atsižvelgiant į Elono Musko asmenybės mastą ir jo išties planetinio lygio autoritetą.

Pavyzdžiui, Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka padarė prielaidą, kad po tokio taikos pasiūlymo JAV turės grąžinti Aliaską Rusijai.

Ukrainos nacionalinės gvardijos spaudos tarnyba atsakė Muskui, kad Krymas labai greitai vėl taps Ukraina.

Ukrainos prezidento kanceliarijos patarėjas Michailas Podoliakas pateikė alternatyvų taikos pasiūlymą: Ukraina išlaisvina visas savo teritorijas, įskaitant aneksuotą Krymą. Rusija demilitarizuojama ir privalomai denuklearizuojama (atimami branduoliniai ginklai), kad nebekeltų grėsmės kitiems. Karo nusikaltėlius teisia tarptautinis tribunolas.

Tiesa, balsuojančių už Podoliako pasiūlymą susirinko daug mažiau nei pas Muską – iš visų tuo metu 267 000 balsavusiųjų pasiūlymą palaikė 92%. Tiesa, šiuo metu balsuojančių skaičius auga. Gali būti, jog neužilgo užsikurs balsavimų karas, įjungiant į jį ir viso pasaulio gyventojus. Elonas Muskas džiaugsis.

Rimti Kijevo politikai mieliau nereagavo į E. Musko pareiškimus, nenorėdami su juo konfliktuoti, kadangi jis sąmoningai apolitiškas ir gana autoritetingas žiniasklaidos veikėjas tarp tokio pat apolitiško jaunimo ir „programuotojų kartos”.

Be to, nuo karo pradžios Elonas Maskas visoje Ukrainoje teikia palydovinį internetą per „Starlink” sistemą. Tai atima iš rusų galimybę palikti Ukrainą be ryšio, o ukrainiečiams suteikia ne tik buitinių, bet ir operatyvinių galimybių, pavyzdžiui, skraidinti dronus ir pan.

Pavyzdžiui, kai Rusijos kariuomenė sugriovė kabelinį ryšį, vietos valdžios institucijos, naudodamos „Starlink” terminalus, lengvai atkūrė interneto prieigą visuose regionuose. Šiuo tinklu Volodymyras Zelenskis bendrauja su kitų šalių visuomene ir politikais, o kariuomenė turi ryšį su sunkiausiai pasiekiamomis vietomis. Todėl reali Masko pagalba Ukrainai iš tikrųjų yra neįkainojama ir veiksmingesnė nei ištisų šalių parama.

Rusijoje Musko pasiūlymas buvo sutiktas ir su pasitenkinimu, ir su ironija. „Muskas šaunuolis. Vertas karininko laipsnio be eilės. Tačiau per anksti atsiskleidė Justas. Kitas pranešimas bus kažkas panašaus į „Ukraina yra dirbtinė valstybė”, – su sarkazmu „Telegram” tinkle parašė buvęs Rusijos prezidentas ir buvęs premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda taip pat sureagavo į Elono Musko siūlymą leisti okupuotų teritorijų gyventojams patiems apsispręsti su kuo jie nori būti, paprieštaravęs prieš gyventojų apsisprendimą:

Gerbiamas Elon Musk, kai kas nors bando pavogti jūsų „Tesla” ratus, tai nereiškia, kad jis tampa teisėtu automobilio ar ratų savininku. Net jei jie teigia, kad abu balsavo už tai. Tiesiog sakau.

O štai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė savo apklausą:

Koks Elonas Muskas jums labiau patinka – tas, kuris palaiko Rusiją, ar tas, kuris palaiko Ukrainą?

Balsavusių susirinko virš 2,3 milijono (2022-10-04, 19:22).

Klausimas nelabai korektiškas, nes tik Musko dėka Ukrainoje yra internetas, paleistas grynai jo kompanijos „Starlink” lėšomis. Tad už ką E.Muskas kaip ir aišku. O, kad jis mėgsta užvesti provokatyvias temas – tą pasaulis žino jau seniai.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 475

Žymos:

Atsiliepimų 3

  1. Is esmes    -  2022-10-04, 16:37

    toks scenarijus tiko Jugoslavijai,o jau Ukrainai – netinka!? Netinka,nes kraugeriai vagys lobsta is zmoniu zuciu ir kraujo,vogdami ir parceliuodami „pagalba” tolimesniam kraujo praliejimui! Nieko asmenisko,tik biznis!??

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Pro    -  2022-10-04, 19:30

    Maskas gali sau leisti kalbėti ir klausti atvirai, jo poziciją žino visas pasaulis ir Zelenskio sarkazmas čia visiškai ne vietoje. Naudojasi Masko internetu ir bando įžeisti. Mažiausiai – neetiška. Juo labiau, kad Zelenskis – laikinas, o Maskas daro realius darbus ir savo poziciją pasaulyje užims iki gyvenimo pabaigos.

    Atsakyti į šį komentarą
    • Vėliau    -  2022-10-05, 22:44

      Tai atsiras kitas interneto tiekėjas, ar jeigu jis duoda tai gali reguliuoti ką turi daryti ukrainiečiai.

      Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
A5

"Lietuva be miškų, be kelių, be mokyklų, be smulkaus verslo ir be ateities !" su...

Jei tikėti tik tuom ką matei, tai(nerandu žodžių, padėk)...

Gal paspringai bevardindamas kad iki Lietuvos nedasikasei......

Apie totalinę rusofobinę LT šizofreniją: lebionka.blogspot.com/2023/10/valdas-anelauskas-zombiu-lietuva.html...

Mes stojom i nato kad būtume apginti o db jau ir pulti norime)))...

Ginklų pramonė labai pelninga, kas turit pinigų ir galit - investuokit, daug uždirbsite. Tik nereikia...

Fu

Jei prievartauja nes neturi merginos tai sprendžiama labai paprastai, neturės kuo prievartauti tai ir merginu...