infa.lt

Kęstutis Masiulis: PVM didinimas šildymui yra mokesčių kėlimas vidurinei klasei

Kęstutis Masiulis: PVM didinimas šildymui yra mokesčių kėlimas vidurinei klasei

spalio 15
09:58 2016

Šildymo kainaSeimo narys Kęstutis Masiulis, kritikuodamas ketinimą naikinti PVM lengvatą šildymui, sako, kad tai yra mokesčių kėlimas vidurinei klasei.

„Socialdemokratai tik dar kartą parodė, kad yra stambaus kapitalo partija. Siūlymai naikinti PVM lengvatą šildymui ir karštam vandeniui yra paprasčiausias būdas papildyti biudžetą padidinus mokesčius vidurinei klasei. Socialdemokratai teigia, kad šildymo lengvata naudojasi „turčiai“, tačiau kodėl nesiūloma naikinti vaistų, viešojo transporto ir kitų lengvatų, kuriomis irgi naudojasi tie, kuriems jos nebūtinos? Paprastai bute gyvena 4 asmenų šeima su dviem vaikais, pajamos siekia apie 1,2 tūkst. eurų, arba 2 pensininkai, kurių pajamos apie 600 eurų. Tai kurie iš jų tie vadinamieji „turčiai“?, – teigia parlamentaras.

Kadenciją baigianti kairiųjų Vyriausybė naująjį biudžetą suplanavo taip, kad PVM lengvata centriniam šildymui ir karštam vandeniui yra naikinama. Dėl to šildymas daugiabučiuose brangs apie 12 proc.

„Nereikėtų priešinti vienos socialinės grupės su kitomis ir išskirti tik butų gyventojus. Gyvenantys individualiuose namuose naudojasi kita lengvata – nemokėti taršos mokesčių, kuriuos moka daugiabučių gyventojai, tačiau čia pakeitimų Vyriausybė nesiūlo. Bet kokie mokesčių pakeitimai gali būti sprendžiami tik kompleksiškai. Taigi siūlymas didinti mokesčius centralizuotam šildymui tėra bandymas imituoti žadėtą mokesčių reformą, kurios per 4 metus socialdemokratai nesugebėjo įvykdyti“, – sako K. Masiulis.

komentarai 2

  1. šmikis    -  2016-10-16, 09:45

    Suprantu Masiuli. tai mokesčių kėlimas vidurinei klasei-na tiems,kurie gyvena nuosavuose namuose. Vargšams,kurie uždirba ninimumą ar gyvena iš pensijos, PVM padidinimas bus tiesiog atgaiva, nebereiks pirkti arba vaistų,m arba maisto.

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Siurbliai    -  2019-06-26, 16:01

    Manau geriausia išeitis – šilumos siurbliai. Žinoma, butuose, pajungtuose prie centralizuotos miesto šildymo sistemos, tai praktiškai neįmanoma, tačiau nuosavuose namuose ar gyvenamose vietovėse, kur šildoma dujomis, tai kone ekonomiškiausias ir praktiškiausias sprendimas

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar tikite, jog po Alytaus gaisro aptarimo vyriausybėje, kas nors šioje srityje pasikeis į gerą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Kęstutis Masiulis: PVM didinimas šildymui yra mokesčių kėlimas vidurinei klasei* - nuoroda: https://infa.lt/9202/kestutis-masiulis-pvm-didinimas-sildymui-yra-mokesciu-kelimas-vidurinei-klasei/