infa.lt

Julius Sabatauskas: reikia 5 proc. mažinti Seimo nario atlyginimą už kiekvieno posėdžio praleidimą

Julius Sabatauskas: reikia 5 proc. mažinti Seimo nario atlyginimą už kiekvieno posėdžio praleidimą

06 spalio
18:34 2016
Julius Sabatauskas

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Po vakar paskelbto Konstitucinio Teismo nutarimo dėl prieštaraujančios Konstitucijai Seimo statuto nuostatos, kad praleidusiam daugiau nei pusę Seimo plenarinių posėdžių Seimo nariui neišmokamas trečdalis jo atlyginimo, susidarė situacija, kad dabar posėdžių nelankančiam parlamentarui netaikomos jokios sankcijos.

Socialdemokratas Julius Sabatauskas, rugsėjo mėnesį užregistravęs pataisas, siūlo skubos tvarka jas svarstyti ir už kiekvieną be pateisinamos priežasties praleistą posėdį – plenarinį, komiteto, komisijos bei kitus – Seimo nariui atlyginimas būtų sumažintas 5 procentais.

Seimo narys J. Sabatauskas, teikdamas Seimo statuto pataisas, nagrinėjo kitų šalių patirtį šiuo klausimu. „Ji įvairi. Pavyzdžiui, Čekijoje, jeigu parlamentaras praleidžia bent 2 posėdžių dienas per mėnesį atlyginimas mažinamas perpus, jeigu be priežasties praleidžiamos 4 posėdžių dienos ar daugiau – atlyginimas nemokamas iš viso. Slovakijoje už 2–3 praleistas dienas perpus mažinamas atlyginimas, už 4 ir daugiau praleistų dienų – nemokamas. Latvijoje parlamentarams už kiekvieną neatėjimą į posėdį nurėžiama 20 proc. atlyginimo, tiesa, atskaičiavus visas baudas, ten nedrausmingajam vis dėlto paliekama minimali alga,“ – teigia J. Sabatauskas.

Socialdemokratas sako, kad Konstitucinis Teismas pasisako, jog posėdžių nelankymas Seimo nariams neturėtų likti konstituciškai nepateisinama privilegija. Todėl J. Sabatauskas mano, jog dar šios kadencijos Seimas galėtų pradėti svarstyti jo pataisas. 5 procentai, jo manymu, galėtų būti atskaičiuojami ne tik nuo algos, bet ir nuo parlamentinės veiklos išlaidų sumos.

„Jeigu yra priežastis – pavyzdžiui, liga, artimo žmogaus laidotuvės, vaiko gimimas – Seimo narys turėtų gauti Seimo valdybos leidimą nedalyvauti posėdžiuose. Dabar dalies Seimo narių nedalyvavimas posėdžiuose tiesiog trikdo Seimo darbą. Jeigu būtų priimtos pataisos, nustatytos procedūros, manau, Seimo posėdžių salė tikrai būtų pilnesnė,“ – spaudos konferencijoje sakė J. Sabatauskas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 86

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...