infa.lt

Nebepasitikintys bankais milijardieriai užkrauna auksu slaptus karinius bunkerius Šveicarijos Alpėse

Nebepasitikintys bankais milijardieriai užkrauna auksu slaptus karinius bunkerius Šveicarijos Alpėse

05 spalio
01:01 2016

saugykla

Daugelį dešimtmečių Šveicarija savo reputacija garsėjo kaip šalis, kuri griežtai saugo bankų paslaptį, kas pavertė ją pačia geidžiamiausia priegloba nuo mokesčių viso pasaulio milijardieriams. Tačiau, po 80-ies metų saugant indėlių privatumą, eilė dvipusių susitarimų su daugeliu pasaulio šalių, įskaitant įsipareigojimą vykdyti JAV Įstatymą „Apie užsienio sąskaitų atskleidimą apmokestinimo tikslu“ (FATCA), privedė prie to, jog privatus Šveicarijos bankų sektorius įžengė į visiškai naują skaidrumo epochą. Dabar Šveicarijos bankams tenka vykdyti apsikeitimą mokestine informacija su daugiau nei šimtu pasaulio šalių, praneša zerohedge.com.

Kaip pastebi agentūra Bloomberg, tai privedė prie staigaus privačių Šveicarijos operatorių saugyklų paslaugų paklausos augimo. Reikia pastebėti, kad saugykloms nėra taikomi tokie griežti skaidrumo ir atskaitingumo reikalavimai, kaip bankams. Iš esmės, šie super-slapti privatūs seifai, įrengti požeminiuose bunkeriuose Šveicarijos Alpių rajone, gali saugoti ką tik nori ir nuo ko tik nori, kadangi jie net neprivalo pranešti apie įtartiną veiklą Šveicarijos kovos su pinigų plovimu Komitetui (MROS).

„Pastaraisiais metais mes stebime aukso kaupimo augimą“, praneša konsultavimo kompanija Wipfli. „Nuo 2008 metų išaugo realus susidomėjimas alternatyva bankams ir jų depozitams“. Kompanija Swiss Data Safe sugebėjo išpešti naudą iš atsiradusių galimybių. Ji „nepriklauso nuo bankų sistemos, kitų organizacijų ir apskritai nuo bet ko“, pranešama PowerPoint-pristatyme, kurį Wipfli demonstruoja savo klientams. Kompanija Swiss Data Safe ir jos konkurentai nėra kontrolės objektai tokiam Šveicarijos finansinės priežiūros organui kaip Finma.

Be to, tokios ir panašios kompanijos neprivalo pranešti apie įtartiną veiką kovos su pinigų plovimu Komitetui. Praeityje, duomenys pristatyti šiam komitetui privedė prie to, kad Šveicarijos Generalinė prokuratūra pradėjo korupcijos tyrimą FIFA, pasaulio futbolo organizacijoje, o taip pat pradėjo tyrimą dėl bankų dalyvavimo korupcinėse schemose ryšium su kyšių skandalu Brazilijos kompanijoje Petrobras.

Dar daugiau, atitinkamai FATCA įstatymui, amerikiečių piliečiai neprivalo deklaruoti jiems priklausančio aukso, kuris saugomas ne finansinių įstaigų sistemoje. Tokiu būdu, nieko stebėtino tame, jog Šveicarijos Federalinio gynybos departamento (ministerijos) duomenimis, iš bendro Šveicarijos bunkerių skaičiaus, siekiančio apie 1000, anksčiau naudoto kariškių, keletas šimtų tokių įrenginių buvo parduota privatiems savininkams, pavertusių juos saugyklomis, kuriose turtingiausi pasaulio žmonės saugo savo auksą. auksas

„Prekyba auksu sudaro žymią Šveicarijos ekonomikos dalį“, sako buvęs specialus JAV Iždo agentas ir knygų apie kovą su pinigų plovimu autorius Džonas Kassara (John Cassara).

„Aš nesistebiu, jog Šveicarijoje nesiimama efektyvesnių pastangų atsekant tokius piktnaudžiavimus. Šalies valdžia nenori nenori griauti tokio pelningo verslo“. Pirmoje šių metų pusėje į Šveicariją buvo importuota 1357 metrinės tonos aukso, kas atitinka maždaug 40 milijardų dolerių, rašoma Šveicarijos Muitinės biuro ataskaitoje. Daroma prielaida, kad 2016 metais šis rodiklis pademonstruos naują maksimumą po rekordinių 2013-ųjų metų.

Suprantama, tiems, kas saugo milijardų dolerių vertės auksą, pirmaeilę reikšmę įgauna slaptumas. Kaip agentūrai Bloomberg pranešė vienas iš operatorių anonimiškumo sąlygomis, – jo saugykla išsidėsčiusi tiesiogiai šalia nuosavo lėktuvų pakilimo-nusileidimo tako, kas suteikia klientams galimybę greitai pasiekti savo seifus buvusiame kariniame bunkeryje, patikimai paslėptame Šveicarijos Alpių granite.

Šveicarijos Alpių gilumoje, šalia seno pakilimo-nusileidimo tako, praėjimas uolose tinkamo tokiems lėktuvams kaip Gulfstream ar Falcon, slypi erdvus bunkeris, kuriame, galimai, randasi viena stambiausių pasaulyje slapta aukso saugykla. Įėjimas, saugomas žmogaus su neperšaunama liemene, – nedidelės metalinės durys, įpjautos granitiniame kalno paviršiuje, pačiame siauro takelio gale. Už jų seka dar dvejos durys, ir tik praėjus jas galima pamatyti metalinį portalą sveriantį 3,5 tonos, kuris atsidaro tik suvedus slaptažodį, nuskanavus akies rainelę ir praėjus veido atpažinimo procedūrą. O už portalo išsidėstęs tunelių labirintas, savo metu naudotas šveicarų kariškių.

Šios aukso saugyklos savininkas pageidauja išsaugoti anonimiškumą saugumo sumetimais. Jis prisibijo, jog net, tik atskleidęs kompanijos vardą gali patraukti vagių dėmesį. Ir iškart atsisakė atsakyti į klausimą, kiek kruopščiai jis filtruoja savo klientus, tačiau pranešė, jog daugelis iš tų, kurie kreipiasi į jį ieškodami saugios vietos savo turtų saugojimui nėra kruopščiai tikrinami.

„Kiekvienam klientui, su kuriuo mes pasirašome sutartį, tenka vienas arba du tokie, kurių pasiūlymus mes esame priversti atmesti“, – sako jis. „Mums nereikalingos problemos“.

Gerbiami skaitytojai, jeigu pageidaujate, – jūs galite paremti infa.lt tinklapį SMS žinute.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 184

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...