infa.lt

Gintaras Furmanavičius. „Pasitik ateitį – išdrįsk keistis”

14 gegužės
06:55 2023
Gintaras Furmanavičius

Facebook nuotr.

Gražų penktadienio rytą, kai jūs skaitote šias eilutes, artėjančiam NATO susitikimui 17 milijonų biudžeto pinigų įtraukiai įsisavinusiame LITEXPO jau antrą dieną vyksta renginys išskirtinai tvariu ir šiuolaikišku pavadinimu – LOGIN2023. Kas tai per renginys?

Aš išrinkau keletą citatų iš jo pristatymo bei supažindinsiu jus su keletu pranešėjų bei jų „darbais” ir labai tikiuosi, kad jūs patys susidarysite nuomonę apie šį renginį.
Renginio pristatyme skelbiama, kad jį organizuoja UAB Delfi. Bilieto kaina – 160 eurų.

Renginio šūkis skelbia: „Pasitik ateitį – išdrįsk keistis.” Patį renginį organizatoriai pristato taip: „2 dienos, daugiau nei 150 pranešėjų ir 3 000 profesionalų, kurie susiburia ne tik dalintis patirtimi, įgyti naujų įgūdžių ir įžvalgų, kaupti naujus potyrius, bendrauti, linksmintis, bet visų svarbiausia – švęsti skaitmeninę kultūrą kartu.”

Viskas lyg ir įprasta tokiems renginiams, kurių biudžeto užtenka ne tik salių nuomai, pranešėjų honorarams, bet ir bendravimui bei linksmybėms. Tačiau niekur nesugebėjau surasti paaiškinimo, kas gi slepiasi po nauju burtažodžiu „švęsti skaitmeninę kultūrą kartu”?

Spėlioti nebandysiu, nes bus labai necenzūriškai, todėl, gerbdamas savo auditoriją paliksiu tai išsiaiškinti jums patiems.

Tiems, kurie dar svarsto, ar verta į skaitmeninę kultūrą investuoti 160 eurų, organizatoriai pakabina dar vieną morką (juk žinote, kaip priversti asilą eiti į priekį – reikia jam prieš nosį pakabinti morką): „200+ pranešėjų, 5 scenos, 2 turinio kupinos dienos!

Čia ne tik diskutuojama, bet ir gimsta naujausios idėjos. Jei tiki, kad Tavo darbo stalas nėra vienintelė vieta, kur vyksta inovacijos – privalai būti LOGIN! Išgirskite inovatorių, geriausių savo srities specialistų ir pasaulyje lyderiaujančių pažangos kūrėjų įžvalgas, kurios įkvėps ne tik profesiniame, bet ir asmeniniame gyvenime.”

Kai aš gūdžiais tarybiniais laikais mokiausi lietuvių kalbos, man niekas nesakė, kad žodžių junginį „daugiau, nei 200” galima supaprastinti iki „200+”. Taip, kaip nepastebimai Vasario 16 tapo V16, o Kovo 11 – K11.

Jei nepadeda morka, bet kuris inovatyvus, įtraukus ir tvarus šviesuolis sureaguos į raktinį žodį „privalai”. Juk jie, šviesuoliai, besąlygiškai tikintys nupirktu mokslu privalo būti visur. Netikite? Atkreipkite dėmesį į šiuolaikines televizijos reklamas – ten dominuoja liepiamoji nuosaka.

O tie, kurie tas reklamas ir jų tekstus kuria, puikiai išmano šiuolaikinės bandos psichologiją – bandą lengviausiai valdyti paliepimais ir įsakymais.

Prisipažinkite – juk jums smalsu, kas gi tie „geriausi savo srities specialistai ir pasaulyje lyderiaujantys pažangos kūrėjai”, kurie be kita ko padės jums ir asmeniniame gyvenime? Kaip jau supratote, jų yra virš 200 šimtų, todėl paminėsiu tik tuos, kuriuos jūs tikrai žinosite, tačiau abejoju, ar patikėtumėte jiems savo profesinį ir tuo labiau asmeninį gyvenimą.

Taigi, ponios ir ponai, pasitikite! Jonas Ohman – švedas-lietuvis, gelbėjantis Ukrainą laisvu nuo dalyvavimo teisingose laidose laiku; Gytis Dudas – filosofijos mokslų daktaras, kažkodėl prisistatantis virusologu ir pagal poreikį skelbęs apokaliptines prognozes pseudopandemijos metu; Markas Feiginas – rusų youtube’ris, karo metu daręs interviu su Arestovičium ir uždirbęs pasakiškus pinigus už jų peržiūras; Daiva Žeimytė – teisinga teisingų laidų teisingose žiniasklaidose vedėja; Aušrinė Armonaitė – čia jau apibūdinimą patys sugalvokite, o jei nepavyks – paklauskite verslininkų, kuriems teko nelaimė su ja bendrauti; Liudas Dapkus – sistemos sraigtelis, už nuopelnus sistemai jaukiai tūnantis biudžetinėje Užimtumo tarnyboje ir leidęs sau parašyti tekstą „Vėgėlė pataluose”; Dovilė Filmanavičiūtė – kažkas, kas žinoma savo žinomumu bei visko apie viską žinojimu ir …..

Stop, buvau pažadėjęs savo moteriai, kad apie tai nerašysiu; Dovydas Pancerovas, puikiai redaguojantis patys žinote kieno paruoštus tekstus ir iš adatos mokantis priskaldyti knygų. Sąrašas ilgas, yra jame ir tikrai garbingų vardų, bet šaukštas pancerovo ar dapkaus bet kokią medaus statinę nesunkiai sugadina.

Beje, žinau, ko jūs pasigedote. Pasigedau ir aš. Net du kartus peržiūrėjau pranešėjų sąrašą. Šio renginio vertė būtų nepalyginimai didesnė, jei jį savo spindesiu būtų pagerbęs …. Ne, ne Visatos valdovas, o Valstybės kūrėjas, premjero patarėja ir dar daugybę prestižinių titulų vos bepanešanti persona – Olegas.

Pasigendu personos pastarosiomis savaitėmis. Būkime supratingi ir atlaidūs: valstybę kurti – tai ne vaikus auginti, prekybcentrio kasose sėdėti, žemę arti ar šiaip dorai dirbti. Pavargo žmoga, juk petukai gležnoki.

Pabaigai noriu jums pristatyti keletą iškilių tezių, kurių autoriai taip pat dalyvauja minėtame renginyje. Štai trumpas vieno iš pranešėjų Jimmy Sando mokslinio tyrimo pristatymas: „Šiaurės ministrų tarybos lyčių lygybės centro Geteborgo universitete analitikas Jimmy Sandas, kartu su penkių Šiaurės šalių mokslininkais nagrinėjo lyčių stereotipus, susijusius su vartojimu ir gyvenimo būdu.

Surinkus anksčiau atliktus tyrimus ir jų įžvalgas šia tema, buvo pristatyta apžvalga – „Climate, Gender and Consumption“.

Surinkta žinių bazė aiškina ir padeda geriau suprasti, kaip ir kodėl atsiranda lyčių skirtumai, kokią įtaką tai turi klimato kaitai ir kaip lyčių lygybė gali padėti spręsti klimato kaitos problemas.”

Lyčių lygybė tikriausiai bus pasiekta, kai lygiomis taps visos 72 lytys. Tuomet klimatas nieko nesuprasdamas pats nustos kisti.

O štai kitas „mokslininkas” Philipas Nitschke, taip pat esantis tarp renginio pranešėjų, pristato visiems jau girdėtos „mirties kapsulės” veikimo idėją: „Kapsulę greitai užtvindo azotas, o deguonies koncentracija kapsulėje greitai sumažėja nuo 21 proc. įprasto oro iki < 1 proc. per 30 sekundžių nuo įjungimo.

Sąmonė prarandama per kelis įkvėpimus, o mirtis ištinka po 5-10 minučių“, – aiškina mokslininkas. Paklaustas, ką mano apie tai, kad kai kurie žmonės tai vadina dehumanizacijos simboliu, P. Nitschke teigia, jog visada atsiras žmonių, kurie priešinsis bet kokiam žingsniui, kuriuo siekiama suteikti žmonėms galimybę pasirinkti mirties vietą ir laiką.

„Sarco“ kapsulė simbolizuoja visuomenėje stiprėjantį siekį suteikti tokią galimybę. Tačiau tai nėra dehumanizavimas, veikiau pabrėžia labai žmogišką savybę – laisvą valią“, – tikina pašnekovas”.

Nevarginsiu jūsų kitų „mokslininkų”, dalyvaujančių Delfi organizuotame renginyje pezalais.

Tik perskaitęs apie deklaruojamą laisvą valią numirti, prisiminiau jos nebuvimą pseudopandemijos metu ir totalinį valstybės terorą prieš savo piliečius su policijos kordonais tarp miestų ir idioto Vilniaus mero dar idiotiškesnio patarėjo sugalvotus šūkius apie tėvų nelankančius gerus vaikus. Ten juk nebuvo jokios laisvos valios.

Desertui būtina paminėti dar vieną pranešėją. Jos mokslinių darbų citatų nebus ir iš aprašymo jūs suprasite, kodėl. Taigi, sutikite netikrą (tai rengėjai netyčia pamiršo paminėti) supermodelio Kate Moss sesę Lottie Moss. 2021 metais ji paskelbė, kad parduos savo nuogos nuotraukas turinio prenumeratos paslaugoje „OnlyFans”.

Lottie gynė šį sprendimą sakydama, kad ji yra „labai seksualus žmogus”. Interviu podkastui „Private Parts” Lottie atskleidė, kad dėl to, jog jos karjerai daug naudos davė nepotizmas, santykis su šlove buvo nepatogus.

Be to, ji paaiškino, kad jai pačiai patiko kontroliuoti savo turinio kūrimą. Šiuo metu ji turi begalę sekėjų. Lottie tikina šiame kontraversiškų atgarsių sulaukiančiame savo puslapyje pagaliau atradusi vidinę laisvę, o kai prabyla apie jos veiklą lydinčius pinigus – pakyla antakiai: ji vertinama 6 milijonais dolerių.

Suprantama, kad ji motyvuos dar vieną diviziją paauglių svaigti apie išsvajotą influlūzerio karjerą.

Nukrypau nuo temos. Daugeliui žmonių mano aprašytas renginys sukels pyktį. Aš jums siūlau į kasdien gausėjančias nesąmones žiūrėti su humoru ir sarkazmu. Pyktis mus žudo, o tai ir yra JŲ tikslas.

Taip, kvailiai ir kvailystės dabar ant bangos. Ir dar kurį laiką tikriausiai bus. Vasarą būdami prie jūros, pamatykite, kaip bangos viena po kitos visada neišvengiamai sudūžta į krantą. Būkime tuo krantu, kuris sustabdys vis dar besiritančias kvailybės bangas.

Prisimenate renginio šūkį? Pasitik ateitį – išdrįsk keistis. Juk jį galima suprasti įvairiai.

Pirmą kartą šis tekstas paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 340

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. VŽA    -  2023-05-14, 07:36

  Siaubas, ir tai vyks XXI a. Lietuvoje… Gal ir gerai, nes lyt-polit-ekonom iškrypėliai reklamuojasi jau atvirai. Mąstančius RINKĖJUS tokie renginiai turi aktyviai agituoti, kad būsimajame Seime ir EP neliktu ne vieno tokio…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Ir ne    -  2023-05-14, 10:52

  raides apie tai,kad toks „oro stumdymas” – imanomas tik KAPITALISTINEJE santvarkoje! Kur viska apmoka darbininkai ir ubagai!

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Autoriau!    -  2023-05-14, 11:00

  Isdrisk viesai pareiksti,kad Maleviciaus „Juodas kvadratas” – yra 6udas! Po to kitus ragink keistis.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. [aika    -  2023-05-14, 13:18 Atsakyti į šį komentarą
 5. Pastabiajam :    -  2023-05-14, 20:01

  As tai pasakiau viesai,kad toki „paveiksla” ir bezdzione nutapytu ir jis yra,kaip rasiau. O tu – ar sugebesi!? Viesai,ne savo virtuves spintelej po plautuve! O gal ir esi uzsislepes autorius sio briedo? Ai,tiesa – kas gi tamstos ir klaus… O tyla – gera byla,ar ne? 😀

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tie, kam rūpi jų valstybęs , yra prorusiški....

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...