infa.lt

Už nuopelnus pilietybę gavę, bet negarbę kalbomis Lietuvai darantys žmonės, rizikuoja ją prarasti

23 kovo
12:05 2023

Gandai, kalbos, pletkai

Seimas pritarė Pilietybės įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1914(2), praplėsdamas sąrašą aplinkybių, kada būtų netenkama Lietuvos pilietybės.

„Šitas įstatymas yra gana svarbus ta prasme, kad mes turėsime galimybę sureguliuoti: iš asmenų, kurie gavo išskirtinėmis teisėmis dėl kažkokių senesnių nuopelnų Lietuvos pilietybę, bet turi kitos šalies pilietybę, tačiau šiuo metu, ypač dėl karo Ukrainoje ar dėl kitų veiksmų, daro didelę negarbę savo pasisakymais ir veiksmais Lietuvos valstybei, turėsime galimybę atimti pilietybę, kurią jie gavo už nuopelnus“, – pritarti projektui kvietė vienas pataisų iniciatorių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Vyšniauskas.

Įstatyme reglamentuota, kad Lietuvos Respublikos pilietybės būtų netenkama, jeigu asmuo, kuris Lietuvos Respublikos pilietybę įgijo išimties tvarka, būdamas ir kitos valstybės pilietis, savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos Respublikos saugumo interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos Respublikos ir (ar) kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir (ar) jų sąjungininkų saugumo interesams.

„Įstatymo pakeitimo nuostatos galios tik tiems asmenims, kurie Lietuvos Respublikos pilietybę gavo ne gimimu, o išimties tvarka, turėdami savo kitos valstybės pilietybę. Įstatyme labai aiškiai pasakyta, kad ne už tai, kad nėra pasitenkinimo ar panašiai, bet aktyviais veiksmais palaiko teroristinę arba agresorę valstybę.

Iš tikrųjų mes turime labai aiškiai nusistatyti savo vertybinę poziciją, kad jeigu žmogus gavo dovanai (išimties tvarka už nuopelnus valstybei – infa.lt past.) pilietybę, jam priklauso tiek teisės, tiek pareigos. Mūsų pareiga būti lojaliam Lietuvos Respublikos piliečiu ir to reikalaujama iš kiekvieno piliečio“, – pabrėžė kita projekto iniciatorių, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Dalia Asanavičiūtė.

Priimtais pakeitimais reglamentuoti ir institucijų veiksmai, sprendžiant pilietybės netekimo klausimą.

Įstatyme įtvirtintos naujos Pilietybės reikalų komisijos funkcijos preliminariai nagrinėti vidaus reikalų ministro kreipimąsi dėl sprendimo dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo priėmimo ir teikti Respublikos Prezidentui siūlymus šiuo klausimu.

Nustatyta, kad asmuo, dėl kurio yra gautas vidaus reikalų ministro kreipimasis, ir (ar) jam atstovaujantis advokatas Pilietybės reikalų komisijos posėdyje turi teisę teikti paaiškinimus.

Paaiškėjus nustatytoms aplinkybėms ir (ar) gavus apie tai atitinkamą informaciją iš kompetentingų valstybės institucijų vidaus reikalų ministras kreipsis į Respublikos Prezidentą dėl sprendimo dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo priėmimo.

Numatoma, kad Respublikos Prezidentas priims sprendimus dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo, o vidaus reikalų ministras pasirašys ne tik Respublikos Prezidento dekretus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, išsaugojimo, grąžinimo, bet ir dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo.

Pilietybės įstatymo pataisoms pritarė 62, prieš balsavo 12, susilaikė 4 Seimo nariai. Įstatymas įsigalioja birželio 1 d.

infa.lt: Pilietybė tampa kaip keršto įrankis. Galima už nuopelnus duoti, o po to ne tą pasakius – atimti. Nuopelnų valstybei, žinoma, grąžinti jau nebereikės. Susmulkėjo politinių sprendimų mastai. Tampa labai panašūs į asmenines ambicijas ir aptarnauja tik asmenines ambicijas. Su nauda valstybei nėra jokio ryšio.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 130

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Tokia ten    -  2023-03-23, 20:41

  ir Lietuva,jei baudzia uz nuomone :-\ Dar karta tokia,kai dalina pilietybes ar leidimus gyventi bet kam. Abiem atvejais – geda ne tiems asmenims,o saliai.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Taip idiotiškai gali sugalvoti, tik lyt-psich, polit-ekonom iškrypėliai......

Jie visų pirma turėtų pamąstyti kaip save pavadinti: Debilai ar debilai...

Nauseda,todel privalai zinoti : sioje judeju organizacijoje,pirmi centimetrai - skirti apipjaustymui! Netruks ir minutes!...

pas urologa reikia,jei ne vietoje nuteka!...

Viskas pagal planą: žmonių turi sumažėti iki 1000000000, tad, jei vyras nori susirasti moterį, tai...

Kiekvienas, kuris ne tiesą sako, leidžia sau šiek tiek per daug.......

Neikitoj kadencijoje ne atsistatydins. Atėjo,, Leninas"visiems laikams...