infa.lt

Gera žinia – bloga klimato kaitos sektantams

23 kovo
17:40 2023
Žemės planeta

freegreatpicture.com nuotrauka

Vyksta karas prieš laimę. Klimato panikos šalininkai palaidoja gerąsias naujienas ir sureikšmina blogąsias. Jie nusprendė būti nelaimingi ir yra pasiryžę su savimi nusivesti ir likusius,  mus visus, rašo dr. Ronas Rossas „American Thinker” portale.

Pavyzdžiui, ar girdėjote, kad per pastaruosius 30 metų Žemėje 14 proc. padaugėjo žaliosios augmenijos? Dykumos mažėja, o miškai vešlėja. Šiam padidėjimui net duotas pavadinimas: „Žemės žalėjimas”.

Nenuostabu, kad 70% šio „žalėjimo” lemia padidėjęs anglies dioksido kiekis atmosferoje! Daugiau dioksido – daugiau augalų. Vienas iš mokslininkų Zaichun Zhu, kuris išmatavo žalėjimą, sako, kad tai prilygsta naujam žemynui, kuriame žaliuojanti augmenija yra dvigubai didesnė už JAV žemyninę dalį.

Padidėjusios augmenijos nauda yra plati: „Tai reiškia daugiau maisto vabzdžiams ir elniams, drambliams ir pelėms, žuvims ir banginiams.

Tai reiškia didesnį derlių ūkininkams; dėl šio poveikio per pastaruosius 30 metų ūkių pajamos tikriausiai padidėjo apie 3 trilijonus JAV dolerių, todėl žmonių populiacijai išmaitinti reikia mažiau žemės, o daugiau jos galima skirti laukinei gamtai.” Padidinome visų pasaulio komercinių ūkių ūkininkų pajamas. Dėl padidėjusios pasiūlos galiausiai sumažėja kainos.

Ryšys tarp padidėjusio anglies dioksido kiekio ir padidėjusio augalų augimo yra puikus „neigiamo grįžtamojo ryšio” pavyzdys, nes, Žemėje atsiradusi papildoma augmenija iš atmosferos paima CO2. Mano draugas fizikas savo studentams primena: „Gyvename neigiamo grįžtamojo ryšio pasaulyje. Jei taip nebūtų, mūsų čia nebūtų.”

Nepaisant to, kiekvienoje katastrofiškoje klimato prognozėje idiotiškai daroma prielaida, kad pasaulyje egzistuoja teigiamas grįžtamasis ryšys, t. y. kad pokyčiai vyksta greitai ir visą laiką viena kryptimi.

Garsus fizikas ir klimatologas Richardas Lindzenas sako, kad nežino nė vieno didelio masto teigiamo grįžtamojo ryšio fiziniame pasaulyje ar biosferoje. Jei tai tiesa, tai paneigia visus klimato katastrofistų argumentus.

Fiziniame ir biologiniame pasaulyje yra milijardai neigiamų grįžtamųjų ryšių pavyzdžių, tačiau klimato katastrofų šalininkai savo prognozes ir reputaciją grindžia teigiamo grįžtamojo  ryšio pavyzdžiais. Jei žinote didelio masto ilgalaikio grįžtamojo pokyčio pavyzdį, koks jis būtų?

Ironiška, bet neigiamas grįžtamasis ryšys pats savaime tūkstančius kartų veiksmingiau nei žmonės sąmoningai vykdo „anglies dioksido surinkimą” ir „sekvestravimą”. Ir tai daro be didžiulių subsidijų ar anglies dioksido mokesčių.

Pokyčiai vyksta visur ir nuolat, tačiau pokyčiai niekada netrunka viena ir ta pačia kryptimi neribotą laiką. Tai savotiškai įdomu, jei apie tai pagalvoji. Kodėl kuri nors rūšis negali augti tol, kol apims visą Žemės rutulį? Atsakymas: neigiamas grįžtamasis ryšys. Ją tuojau pat pradeda „valgyti kita išauganti gyvybės rūšis.

(Kitas pavyzdys iš Sibiro medžiotojų praktikos:  Kai tik kedrai duoda didelį riešutų derlių – medžiotojai iš anksto žino, kad kitais metais sumedžios daugiau sabalų. Prie ko sabalai, kurie nevalgo riešutų ir yra plėšrūnai?

Padidėjusį riešutų derlių valgo išaugusi (būtent dėl derliaus) voverių, kurias medžioja sabalai, populiacija. Gamtoje viskas susiję , todėl nė viena rūšis negali plėstis be galo, nepriklausomai nuo kitų – infa.lt intarpas)

Kita gera žinia, kurios, galbūt, nežinote, jei pasikliaujate žiniasklaida ir katastrofistais, yra ta, kad sniego danga šiauriniame pusrutulyje šiuo metu yra 56 metų maksimumas (šiam metų laikotarpiui). Baltųjų lokių populiacija didėja ir šiuo metu jų yra daugiau nei 30 000. To nesužinosite iš Al Goro.

Šiuo metu jau dešimt metų trunka „visuotinio atšilimo pertrauka”. Klimato kaitos kulto šalininkai puola aiškinti, kodėl ši pauzė visiškai nieko nereiškia ilgalaikio atšilimo fone.

Tai, kad jie turi tiek daug pasiteisinimų, rodo, jog Žemės klimatas yra labai sudėtingas ir jo neįmanoma veiksmingai modeliuoti ar prognozuoti.

Jie niekaip negali žinoti, kiek laiko truks pauzė. Jų pasiteisinimų sąraše nėra Žemės apželdinimo. Tam reikėtų pasakyti ką nors gražaus apie CO2.

Skirtingai nei Žemės klimatas, Žemės apželdinimas buvo lengvai nuspėjamas CO2 didėjimo rezultatas. Pati gyvybė yra pagrįsta anglimi. Komerciniai šiltnamiai pumpuoja papildomą CO2 kiekį, kad paskatintų augalų augimą.

Isteriškas panikuotojų priešiškumas anglies dioksido atžvilgiu rodo jų neišmanymą ir tunelinį matymą. Jie sąmoningai nemato nieko naudingo, ką duoda CO2 – gyvybiškai svarbus gyvybės junginys. Kai kas nors nesako visos tiesos, vadinasi, meluoja.

Straipsnio autorius, Dr. Ronas Rossas (Ron Ross) – buvęs ekonomikos profesorius, knygos „Nenugalima rinka” autorius. Jis gyvena Arkatoje. Kalifornija. Jo interneto svetainė yra rossecon.com. Su juo galima susisiekti el. paštu rossecon@aol.com.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 204

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. VŽA    -  2023-03-24, 07:08

  Nesvarbu, bet prieš globalinį atšilimą reikia kovoti, skiriant milijardus…
  Kai slinko ledynai, automobilių dar nebuvo, todėl atšilimas vyko dėl per didelių dinozaurų kūnų…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Taip...    -  2023-03-24, 14:10

   Pataisyti tavo sugadintą smegeninę jau beviltiška – nėra tokių varžtelių…

   Atsakyti į šį komentarą
   • Reiškia    -  2023-03-25, 06:39

    „Taip”, kadangi paleckiukiniai – absoliučiai be nuovokos, tai persirašyk ant savo durų staktos: Putino barbarų ir teroristų armija Ukrainoje – OKUPANTAI.

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...
Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...