infa.lt

Elektrinis „Volvo” vilkikas apelsinus pristatė per septynias dienas vietoje keturių

Elektrinis „Volvo” vilkikas apelsinus pristatė per septynias dienas vietoje keturių

02 vasario
06:20 2023

„Volvo FH Electric”, 40 tonų sveriantis vilkikas su puspriekabe, nuvažiavo 3000 km nuo Ciuricho (Šveicarija) iki Valensijos (Ispanija) – tai ilgiausias komercinio elektrinio sunkvežimio nuvažiuotas atstumas per vieną kelionę Europoje.

Vairuotojas turėjo nuolat sustoti ir įkrauti sunkvežimį – jo nuvažiuojamo atstumo per vieną įkrovimą pakanka 300 km. Galiausiai tai užtruko savaitę, tačiau pavyko išvengti 3 tonų CO2 išmetimo, rašo „Electrek”.

Šveicarijos logistikos bendrovė „Krummen Kerzers” atliko kelionę į abi puses ir pristatė 20 tonų apelsinų maisto prekių parduotuvei. Tai buvo pirmas kartas, kai vairuotojas vairavo elektra varomą vilkiką, todėl jis turėjo iš anksto detaliai suplanuoti maršrutą ir išsiaiškinti įkrovimo stotelių vietas.

Kelionė truko savaitę, o dyzeliniu vilkiku būtų užtrukusi keturias dienas. Vairuotojas laikėsi ES reikalaujamo vairavimo ir poilsio laiko, todėl sustojo maždaug 20 kartų. Jis turėjo suplanuoti maršrutą taip, kad įkrovimo laikas sutaptų su vairavimo pertraukomis. „Volvo” interneto svetainėje teigiama, kad „FH Electric 4×2” vilkiko su puspriekabe nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu gali siekti iki 300 km.

Pasirinktas maršrutas dar nėra pritaikytas elektra varomiems sunkvežimiams, todėl vairuotojas turėjo įkrauti sunkvežimį įprastose elektromobilių stotelėse. Tačiau, kai tik stotelėse pradėdavo krautis kitos transporto priemonės, sunkvežimio įkrovimo greitis smarkiai mažėjo, todėl pailgėjo sustojimo laikas ir bendra kelionės trukmė.

Pasak vieno iš bendrovės „Krummen Kerzers” direktorių Peterio Krummeno Kerzerso, eksperimentas suteikė svarbių duomenų apie elektrinių sunkvežimių naudojimo galimybes tolimajam transportui Europoje, be to, buvo išvengta maždaug 3 tonų CO2 išmetimo.

Todėl „Krummen Kerzers” planuoja investuoti į elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą Šveicarijoje. Iki 2023 m. pabaigos bendrovė padidins savo elektrinių sunkvežimių parką iki 18.

infa.lt: nekalbama apie tai, kiek per tą kelionę sugedo apelsinų ir kiek CO2 buvo išmesta į atmosferą pagaminant tą sunaudotą elektrą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 343

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. ?    -  2023-02-02, 09:49

  Lazda su vienu galu neegzistuoja…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2023-02-02, 12:45

  Puikus eksperimentas, tiesiog pavyzdinis. Geriausias komentaras – infa.lt…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. eziukas    -  2023-02-02, 13:06

  „…buvo išvengta maždaug 3 tonų CO2 išmetimo.”-Bloga nuo šių skiedalų….Amerikėje nėra technikinės,Ukrainoje-nėra,rasijoje-nėra,Indijoje-nėra….Kokios auto važinėja ????Visiems pochui… Tragedija…O jūs čia šūdą malate apie „žaliają” energiją…Tpfu….

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Lietuvis    -  2023-02-07, 00:45

  Nu tokio briedį dar ne mačiau kad pakrauta fura stovėtų krovimo stotelėje ,kam visa tai naudinga ir ką veiks žmonija įvykdžius žaliąją misija tad eina reali kalba ne apie ekologiją ar naudą o apie auksinį žmonijos milijardą štai kas mus verčia iš dyzelinių mašinų

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...