infa.lt

Išpuolis prieš „Ordo Iuris” institutą ES lygmeniu

Išpuolis prieš „Ordo Iuris” institutą ES lygmeniu

31 sausio
11:46 2023

Lenkijos konservatyvių teisininkų instituto Ordo Iuris pirmininkas Jerzy Kwaśniewski, su kuriuo pakankamai glaudžius santykius palaiko asociacija „Lietuvos Šeimų Sąjūdis„, išplatino pranešimą apie tai, kad Europos Sąjungos lygiu imamasi kovoti su konservatyvių pažiūrų, už šeimos vertybes pasisakančių organizacijų atstovais tuo esą pretekstu, kad jos abejoja tokiomis ES vertybėmis kaip „teisė į abortą”, priešinasi Stambulo konvencijos priėmimui, nepripažįsta moterų teisių bei prieštarauja tokių teisės aktų priėmimui kaip „neapykantos kalbos įstatymas” ir pan. infa.lt cituoja „Ordo Iuris” kreipimąsi.

Brangūs draugai,

Pastaruoju metu „Ordo Iuris” tapo didelių tarptautinių lobistinių organizacijų ir Europos Parlamento narių išpuolių taikiniu.

Praėjusį mėnesį Europos Komisijai buvo išsiųstas laiškas, kuriame stambių pasaulinių lobistų atstovai prašė ES Komisijos narių surengti skubų susitikimą ir aptarti mūsų instituto veiklą.

Šio neeilinio kreipimosi priežastis buvo ta, kad „Ordo Iuris” institutui buvo leista dalyvauti komiteto, prižiūrinčio ES lėšų panaudojimą Lenkijoje, darbe.

„Ordo Iuris” buvo išrinkta į komitetą Lenkijos visuomeninių organizacijų balsais, laimėjusi skaidrioje procedūroje kartu su 11 NVO, tačiau daugiausia emocijų sukėlė mūsų dalyvavimas.

Už užimtumą ir socialines teises atsakingam Europos Komisijos nariui ir už sanglaudą atsakingam Europos Komisijos nariui adresuotame skunde raginama skubiai pašalinti „Ordo Iuris”.

Laišką pasirašė 8 nevyriausybinės organizacijos, pasisakančios už abortus ir LGBT judėjimo reikalavimų įgyvendinimą: pasaulinė abortų milžinė „Planned Parenthood” (Europos tinklas), ILGA-Europe (Tarptautinė lesbiečių ir gėjų asociacija, vienijanti daugiau kaip 600 organizacijų iš 90 šalių), „Human Rights Watch”, Europos pilietinis forumas, Reprodukcinių teisių centras, „Women’s Link Worldwide” ir jų filialai Lenkijoje, tokie kaip „Kampanija prieš homofobiją” ir „Moterų ir šeimos planavimo federacija” (FEDERA).

Autoriai paprašė Komisijos narių slapta susitikti ir „aptarti galimas priemones, kuriomis būtų užtikrinta, kad organizacijos, tiesiogiai prieštaraujančios ES vertybėms ir Pagrindinių teisių chartijai, nedarytų įtakos ES lėšomis finansuojamų projektų metodologijai ir atrankos kriterijams”.

Jie piktinasi, kad prieštaraujame LGBT aktyvistų politiniams reikalavimams, abejojame „teise į abortą”, kovojame prieš Stambulo konvenciją. Prieštaraudami faktams, jie kaltina mus išpuoliais prieš moterų teises. Jie skundžiasi Komisijai, kad „Ordo Iuris” kovoja prieš antidiskriminacinius įstatymus ir įstatymus, numatančius bausmes už „neapykantos kalbą”.

Parodėme, kad nėra teisinio pagrindo abortų šalininkų ir lyčių ideologų politinius reikalavimus pripažinti „žmogaus teisėmis”. Priminėme Europos Sąjungos Teisingumo Teismo pakartotinai išsakytą poziciją, kad valstybės narės gali savarankiškai nuspręsti, ar įteisinti vadinamąsias tos pačios lyties asmenų santuokas.

Priminėme Vaiko teisių konvencijos nuostatas, kurios 6 straipsnyje teigiama, kad kiekvienas vaikas turi neatimamą teisę į gyvybę, o pačioje preambulėje primenama, kad „vaikui dėl jo fizinio ir psichinio nebrandumo reikia ypatingos priežiūros ir dėmesio, įskaitant tinkamą teisinę apsaugą, tiek iki gimimo, tiek ir po jo”.

Atsakymo į laišką negavome. Tačiau Europos Parlamento vadovybė atsakė į „Renew Europe” europarlamentarų laišką, kuriame buvo prašoma pateikti konkrečius kaltinimus Parlamente veikiantiems konservatoriams.

Todėl sausio mėn. mūsų kaltintojai išsiuntė dar vieną laišką, kuriame išvardijo konkrečias organizacijas, kurias, jų nuomone, reikia skubiai patikrinti. Ten taip pat dalyvavome kartu su gerai žinomais gyvybės, šeimos ir laisvės gynėjais iš Europos teisės ir teisingumo centro, Tarptautinio laisvės gynimo aljanso, Fondation Jérôme Lejeune ir Pasaulio jaunimo aljanso.

Tai, kad „Ordo Iuris” institutas pateko į tokią išskirtinę grupę, įrodo, jog dirbame gerai.

Neabejotina, kad „Ordo Iuris” pašalinimas iš ES organų veiklos būtų reikšmingas žingsnis link radikalaus griežtėjimo prieš valstybes, ištikimas gyvybės ir šeimos gynimui.

Kol mes priešinamės radikalių ideologų atstovams tarptautinėse institucijose, jų reikalavimai negali būti primesti per mūsų galvas.

Kova už žmogaus orumą, gyvybę, šeimą ir laisvę tęsiasi.  Kviečiame visus prie jos prisijungti.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 207

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. T0mas J.    -  2023-01-31, 15:05

    Lietuva turi denonsuoti Europos Žmogaus teisių konvenciją ir palikti ES.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...