infa.lt

Teismas panaikino VRK sprendimą neleisti registruoti kai kurių „LVŽS” kandidatų rinkimams

Teismas panaikino VRK sprendimą neleisti registruoti kai kurių „LVŽS” kandidatų rinkimams

27 sausio
12:36 2023

Ramūnas Karbauskis

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) šiandien paskelbtu sprendimu panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) 2023 m. sausio 17 d. sprendimo dalį dėl atsisakymo registruoti kai kuriuos Lietuvos žaliųjų partijos sąrašuose esančius asmenis ir įpareigojo VRK spręsti klausimą dėl šių asmenų pareiškinių dokumentų trūkumų šalinimo iš naujo.

VRK sprendimas neregistruoti partijos keliamus kandidatus priimtas, atsižvelgus į tai, kad sąraše esantys asmenys nepateikė savo nuotraukos ir (ar) biografijos. Partija teismui paaiškino, kad tiek nuotraukos, tiek biografijos buvo teikiamos informacinėje sistemoje „Rinkėjo puslapis“, tačiau kai kurie dokumentai nebuvo pateikti dėl žmogiškos klaidos.

LVAT teisėjų kolegija pažymėjo, kad pagal Rinkimų kodekso 84 straipsnio 1 dalį, VRK užtikrina, jog rinkimų procese būtų sudarytos realios galimybės aktyviąją rinkimų teisę įgyvendinantiems asmenims (rinkėjams), sprendžiantiems dėl kandidato tinkamumo būti savivaldybių tarybų nariu, gauti informaciją apie svarbius tokio asmens gyvenimo faktus, galinčius turėti reikšmės jam atstovaujant rinkėjų interesams ir tvarkant viešuosius reikalus.

Užtikrindama minėtas rinkėjų galimybes, VRK pagal Rinkimų kodekso 80 straipsnio nuostatas turi patikrinti, ar pareiškiniuose dokumentuose esanti informacija atitinka Rinkimų kodekso reikalavimus, inter alia jų išsamumo aspektu.

Remiantis Rinkimų kodekso 80 straipsnio 5 dalimi, jeigu pateikti ne visi šiame kodekse nurodyti pareiškiniai dokumentai ar juose yra trūkumų, VRK apie tai turi nedelsdama pranešti atstovui rinkimams ir nustatyti ne vėlesnį kaip 65 dienos iki rinkimų dienos terminą trūkumams pašalinti.

Šiuo atveju byloje buvo nustatyta, kad VRK šioje Rinkimų kodekso nuostatoje įtvirtintos imperatyvios pareigos pranešti apie nustatytus trūkumus bei nustatyti terminą jiems pašalinti neįvykdė.

LVAT teisėjų kolegija šiame kontekste reikšmingomis aplinkybėmis laikė tai, kad nuotraukos ir biografijos sudaro nedidelę privalomų pateikti pareiškinių dokumentų dalį, nuotraukas ir biografijas buvo bandoma teikti ar jos pateiktos su trūkumais, kandidatų nesąžiningumas, jiems teikiant šiuos dokumentus taip pat nenustatytas, o kiti reikalingi pareiškiniai dokumentai buvo pateikti.

Visa tai leido konstatuoti, jog VRK sprendimu buvo neproporcingai apribota Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtinta kandidatų pasyvioji rinkimų teisė.

Įvertinus tai, kad, kaip minėta, didžioji dalis Rinkimų kodekse numatytų pareiškinių dokumentų buvo pateikta VRK, rinkėjų teisė būti informuotiems nebūtų pažeista, todėl VRK privalo suteikti galimybę partijai pašalinti pareiškinių dokumentų trūkumus, o tik tada, jeigu trūkumai būtų pašalinti, partijos iškeltus asmenis registruoti kandidatais 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 146

Atsiliepimų 3

 1. VŽA    -  2023-01-27, 17:58

  Gerb. R. Karbauskis pasiekė neįtikėtino rezultato. Net Lietuvos TEISMAS pripažino jo partiją teisia… (Apeinant lyt-psichiškai iškrypusiųjų kliką…)

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Vyksta cirkas kas čia šiaurės korėja ?    -  2023-01-27, 20:31

  Dar tokio apsurdo nebuvo ! Čia jums laisva demokratija ?
  Ramūnai pirmyn

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Laima    -  2023-01-28, 20:17

  Ramūnas jėga 💪

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...

Stai ir doleriuka i šalį stumia...

A

“Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią...

Galima suprasti puikiai gyvenančius Vakarus, kuriuos Putino agresija žadina iš lėto. Jau ir Šveicarija -...

Galimai, tai bus efektyvus PSO būdas naikinti žmones. Pradžioje, - psichologiškai silpnesnius, nes tokių -...

Snaudusi ES, Vokietija - pradeda ne tik mąstyti, bet ir daryti, - ŠAUNUOLIAI....